Okupace Země: Rainfall

• Austrália Occupation: Rainfall (viac)

Sci-fi příběh nabitý velkolepými speciálními efekty a napínavými akčními scénami se odehrává dva roky po mezigalaktické invazi na Zemi, kdy se přeživší brání útočníkům v zoufalé pozemní bitvě. Obětí denně přibývá a hnutí odporu spolu s nečekanými spojenci spřádá plán, který by mohl konečně ukončit globální válku. Vesmírní vetřelci se rozhodli ovládnout naši planetu a začíná osudový závod o záchranu lidstva... (HBO Europe)

MickeyStuma

Volné pokračování nízkorozpočtového australského sci-fi ´Occupation´ (2018) s neuvěřitelným rozpočtem pouhých šest milionů dolarů, se již zabývá vzniklou válkou na Zemi právě po oné okupaci. Stále se jedná o nízkorozpočtový film, byť náklady již dosáhly na 25 milionů dolarů. Takže dějově po mimozemské okupaci uběhlo několik málo let. Lidstvo se s nějakými přátelskými mimozemšťany skamarádilo a společně vyrazilo do boje proti těm špatným. Motiv připomíná klasiku ´Lebkouni´ (1988), byť jen v tom spojenectví, či tímto filmem inspirovaný ´Bright´ (2017). Jinak to stejně jako předchozí film vyvolává podobnost se snímky ´Den nezávislosti´ (1996) a ´District 9´ (2009). V podstatě se jedná o obyčejné válečné sci-fi, takže bitvy a souboje jsou v centru dění, které jsou propojeny dlouhými nezajímavými dialogy se snahou navodit dramatičnost. Lokace, výprava a vizuální efekty však vzhledem k výše zmiňovanému nízkému rozpočtu nejsou zase až tak špatné, jak by se mohlo očekávat. Naopak. Mít to rozpočet blockbusteru, vypadalo by to už hodně dokonale. Samozřejmě také s daleko lepším scénářem. Snímek je vyroben stejně jako předchozí, takže opět nepatří mezi ty lepší, ale není zase až tak hrozný, aby nepostačil jen tak pro bezmyšlenkovité filmové odreagování a jednoduchou filmovou zábavu. ()

blazma

Spoustu chybek, které tento film dostali v mém hodnocení na dvě hvězdičky, ale pořád si říkám wow, tohle bylo docela zajímavé a kdyby to dostalo daleko více pozornosti a člověk to trochu lépe vypiloval, mohlo to být několikanásobně lepší. Pro mě pár zajímavých hereckých překvapení, ale celkový dojem na vyšší hodnocení zkrátka nedosáhl. ()

aR3Zz

Jízda od samotného začátku. Spousta efektů, nikdo se s ničím nepáře. Bohužel ani scénárista nebo režisér. Mnoho scén je pouze "na efekt", mnoho dialogů nemá hlavu ani patu, mnoho herců se na plátně prostě "vyskytuje" (největší problém jsem měl s Rafou Nadalem, ehm tedy Mark Coles Smithem, při jeho výkonu jsem si fakt myslel, že je to spíše tenista). Ale celkové hodnocení 35% je za mne až příliš přísné. Ono ty efekty fakt nejsou zlé a jako průměrné akční scifi film obstojí. Dal bych tak 60% (3 hvězdy), ale abych dal filmu naději na serveru, rozhodl jsem se mu pomoci hvězdičkami čtymi. ()

Dave_Novic

Tak estli tohle nedostane pokračování tak mě poser, celkem prdel sledovat, řpíběh aj ušel ale stejně to byla magořina. Kupodivu ale Speciální efekty na špičkové úrovni sice občas před mezi loutkou a kostýmem bije do očí jak cyp ale mám rád takové fantasmagorické filmy. Na to bídné hodnocení se nedá nic říct, není to žádnej "Den nezávislosti" nebo "Avatar" ale též o ufonech se dozvíš. Si hozenej do středu dění žádné okecávačky co a jak se stalo. Prostě čum na to začínáš v odboji a kukaj. Ať výjde pokračování a z Dečka se stane minimálně Béčkový film, to by byla klasa. ()

Lailath

Popravde vcelku nechápem tie negatívne hodnotenia. Toto je presne ten ,,filmíček,, pri ktorom ani nebudete vedieť, ako ubehnú dve hodiny stopáže. Pre mňa, keď ho dám do porovnania napr. s toľko ospevovaným a vychváleným Blade runner 2049, pri ktorom som zaspávala od nudy, je Rainfall úplná pecka. Nebyť zopár drobností, ktoré nedávali zmysel a pár malých prešľapov, s čistým svedomím dám 5*. Takto sú to krásne a hlavne podľa mňa zaslúžené 4*. ()