Dragon Ball Z

• Japonsko ドラゴンボールZ (viac)
Japonsko, (1989–1996), 116 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Akira Torijama (komiks)

Masako Nozawa, Džódži Janami (rozprávač), Hirotaka Suzuoki, Kóiči Jamadera, Majumi Tanaka, Miki Itó, Naoko Watanabe, Bin Šimada, Ičiró Nagai, Keiko Jokozawa (viac)

Dragon Ball Z začína príchodom saiyna Raditza na zem. Ten hľadá svojho brata Kakarota, ktorý bol vyslaný na zem aby vyvraždil ľudstvo. Časom sa zistí, že Kakarot je práve Son-Goku. Dôjde k bratovražednému boju, kde obidvaja zahynú. Problém je, že za rok dorazia na Zem oveľa silnejší Raditzovi spolubojovníci, ktorí sa dozvedeli o dračích guliach. Pre všetkých začína intenzívny tréning, ku ktorému sa pripája aj malý Son-Gokuov syn Son-Gohan. Tesne pred príletom saiyanov sa podarí vďaka dračím guliam oživiť Son-Gokua, ale nie je už neskoro?

Druhá séria sa zase nesie v duchu zbierania dračích gúľ a bojov so zloduchmi, ktorí ich chcú využiť pre svoje zákerné plány. Budeme tiež svedkami bojov mimo našu planétu, tréningov počas posmrtného života a premeny čiernovlasého Son-Gokua na peroxidového blonďáka. (riske)

JohnMiller

Tak tento seriál ma sprevádzal veľmi dlhú dobu celé detstvo som ho sledoval v maďarskom a nemeckom dabingu .. to sú spomienky na základnej škole sme o nich v kuse rozprávali a hrali sa na nich na songokuho vegitu a mnoho ďalších až kým seriál nezakázali myslím okolo roku 2002 alebo 2003. Keď prišiel internet dal som si všetky dieli ešte raz hmm také dobré to už nebolo , ale nostalgia je nostalgia. ()

T2

__Dragon Ball Z: 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,669,075 //počet predaných kusov 48,393 ║ __Dragon Ball Z: 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,117,517 //počet predaných kusov 37,263 ()

Marius

Menej zábavy ako DragonBall. Trochu posunuté do roviny "starostlivé medvedíky", príliš naťahované súboje. Ale stále dobré.8/10 ()

MikO_NR_1909

Ani neviem prečo ma tento japonský seriál v detstve tak fascinoval. Snáď cez mytologickú poéziu až po efektné akčné súboje, ktoré disponovali neopozerateľným kúzlom. Otvorilo to dvere celej škále zahraničnej animovanej tvorby. ()

SonGokussj

Znáte to. Nějaké anime milujete NATOLIK, že několik let rozmýšlíte co napsat a ono to prostě nejde :-) Je to srdcovka, je to úžasná věc, díky lidem z Team Four Star zpětně oživlá a ještě znásobená a... nemám slov. Zatlačím slzu a Over 9000% ()

marleyy

80% Já to žral jak pes steak, kupodivu jsem to nevivěl ani jednou česky. Vždycky jenom na polácích. Ale srandovní mlátičkový příběh. ()

Oyer

Dvě hvězdičky za tvorbu nějakého dobráka, který sestřihal výtečný miš maš: Dragon Ball Z do videoklipu s legendárním songem Du hast od Rammsteinu. Viz. youtube. Jinak k tomuto seriálu nemám žádné zvlášť velké sympatie. ()

Eterninox

Další seriál jehož popularita mezi dospělými diváky mi zůstává záhadou. Zápletka dětinsky triviální, postavy a dialogy na hranici parodie, vypravěčské tempo zašlápnutého slimáka. Všechno to alespoň místy zachraňují efektní souboje, které mě jako desetiletého sice bavily, ale potom co jsem například v Miyazakim nebo Ghost in the Shell poznal jak může anime být dobré, nemám nejmenší zájem se ke "dračím koulím" vracet. 35% ()

HDeer

Mám blízko k tomuto seriálu i keď som veľa dielov nevidel. V detstve som veľa času venoval pozeraniu poľsky dabovaných dielov čo boli skutočne pekné časy. Seriál má veľmi dobré spracovanie, obsahuje veľa humorných prvkov, napínavé súboje (vo filmovo priemysle ukážkové), skvelá hudba a pestré prostredia ktoré sa pomerne často striedajú. Myslím si že už len máloktorý animovaný seriál prekoná originalitu Dragon Ball Z. ()

John8

Původně jsem se chtěl podívat pouze na DBZ, ale nakonez jsem rád že jsem první sérii nevynechal, Z totiž v porovnání s DB dost nelíbě zestárlo. Myšlenka je jasná, pěkná a hřejivá, zpracování už ale trochu pokulhává. Chápu že je to asi mou zmlsaností, ale chápu co někoho vedlo k vytvoření projektu jako je KAI. Sledovat to v době jeho vydání, bylo by skóre vyšší, ale když je show zaměřená převážně na boje a VŠECHNY boje jsou jednotvárné a zdlouhavá, táhne to celý zážitek prudce dolu. Doporučuji DBZ Abridged což je vtipnější pojetí příběhu se zachováním původní myšlenky. ()

fablefavorit

Pokračování legendárního anime je snad ještě profláklejší, než předchůdce sám. DBZ přišlo s konceptem "power-upů" (a nebo jej alespoň uvedlo do mainstreamu) a během seriálu je právě tento koncept využíván někdy až nezdravě často. Souboje jsou neuvěřitelně natahované, zesilování obou stran klidně zabere i 10 minut. Zhruba po první čtvrtině seriálu není během šarvátek problém zničit planetu, posléze galaxii a nakonec se diskutuje o celém univerzu. V dnešní době by se to jakožto nová manga/anime nechytlo, vzhledem k nulovému vývoji postav, příšerně nataženým bitkám a neustálém vyřvávání plic. Jelikož ale v mnoha bodech (ne-li ve všech) definoval směr shounen žánru, zaslouží si Dragon Ball svoje právoplatné místo v historii. A kdo si při sledování ani jednou nepřál být Super Saiyanem, ten by se nad sebou měl pořádně zamyslet. ()

Krčma

Možná jsem trochu zaujatý a ta poslední hvězdička je tam spíše z nostalgie. Ale to nic nemění na tom, že jsem se i při Zetku báječně bavil. Hrdinové trochu zestárli a s nimi možná i cíloví diváci. Seriál je o něco krvavější, možná o něco méně humoru a více dlouhých i mnohadílných soubojů. Možná jsou někdy trochu zbytečně protahované, ale z většiny postav vyzařuje takové charisma, které se nejvíce projeví právě při soubojích, že to je skutečně jen drobná vada na kráse. Vegeta je zkrátka bůh. ()

Unterschleif

Seriál som sledoval keď som bol trochu mladší a dnes mi telenovelové naťahovanie súbojov a scenár prídu trochu "silly". Samotné súboje sú však nádhera a mytológia je krásne prepracovaná. ()

blondboss

Tento žáner nie je mojim obľúbeným, ale seriál hodnotím v rámci žánru, a tu musím jednoducho priznať, že je to kvalitný seriál, ktorý svojim fanúšikom prinesie množstvo zábavy, zaujímavého japonského anime vizuálu a nepreberné množstvo fightov so záporákmi nespočetných druhov. Kdežto prvotný seriál sa venoval najmä detstvu Gokua, tu už sa príbeh preklápa ďalej a Goku tu už pobieha aj so svojim synom a bojuje s množstvom rôznorodých príšer. Prídu tu aj noví hrdinovia a celé je to hutnejšie a dejovo zložitejšie, takže hodnotím to viac-menej pozitívne. 75 % ()

Shadoww

Dllouhé hodiny strávené u seriálu dabovaného francouzsky a polsky zároveň na tehdejší RTL 7 zanechaly nesmazatelné stopy, nelze dát jinak než *****. Jistě, ze stále silnějších nových protivníků a stále nových transformací se ve seriálu stává poněkud odpuštěno, ovšem žral jsem to přesto od začátku do konce, tudíž budiž odpuštěno:) ()

Bojinda

Nabušení zářící svalovci, žíly napjaté úsilím div nepraskají, záporáci jsou ovládáni záporáky ještě zápornějšími a Goku zachraňuje planetu, vesmír a vůbec. Dřevní shounen dovedený do krajnosti, občas až za ni, občas fillery, některé trapné, jiné vtipné, vizuálně nesmírně přitažlivé bojové techniky (Piccolův šroubovák nezapomenu nikdy, Vegetův Final Flash taky ne) a megaborci, kteří to celé dělají pro nás, zatímco my víme prd. Po právu přiznávají inspiraci tvůrci Naruta, Bleache nebo One Piece, protože machři z DBZ už prostě všechno uměli před nimi. Dokonalost. A pro mě lepší v původní verzi než "vylepšený" Kai, ty rozostřené figury prostě vypadají lépe. ()

Strid odpad!

Je to picovina vyšel sem první a druhou serii to ještě uslo ale pak tam byly hrozně nechutný scény jak si jedí vlastní hovna a uz se mi to nelibilo ()