Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

Hellboy

Dynamické duo! Zázračné dítě a muž netopýr! Už dlouho mě žádný film tak nepobavil. Zvláštní na tom filmu je, že skutečně vychází z komiksových sešitů a dodržuje všemožné postupy, pravidla a atributy hrdinů, dokonce i zápletka jakoby vypadla z komiksu, ale je to celé podané humorným způsobem. Fakt sranda:) Přirovnal bych to k některým raným bondovkám, filmu Vražda na večeři (Murder by death) nebo ke Casinu Royale z roku 1967. Je to neuvěřitelně trhlé a zábavné, škoda jen, že čtyři záporáci mají jako jednotlivci málo prostoru, ale stejně je to především o Batmanovi a Robinovi. Dokonalé, nejen pro fanoušky komiksu. PS: Tak jsem měl to štěstí vidět film podruhé, dokonce v kině, a zážitek to byl snad ještě lepší, než napoprvé!:) ()

Lima

Něco tak praštěného a ujetého prostě musíte ocenit. Každého ze tří stěžejních Batmanů (Schumacherova ignoruji) mám rád pro něco jiného. Burtonova pro jeho komiksovou atmosféru, architekturu a bizarní výtvarné nápady, Nolanova pro jeho epickost, svůdnou pochmurnost a osudovost a tohoto pradědečka? Ten si mě získal svým nadhledem, humorem a záměrnou stylizací do podoby nezávazné bžundy, kterou nemůžete brát vážně. Film je navíc strašně rychlý a dynamický, pořád v pohybu a pořád se v něm něco děje, batmaní jeskyně a jeho udělátka jsou k zulíbání a spojení Riddlera, Tučňáka, Jokera a Catwoman (tady jako výhradně záporná postava) do jednoho nepřátelského celku funguje na výbornou. Nolanova a Burtonova Batmana obdivuji, ale tohoto….tohoto jsem si asi paradoxně užil nejvíc, přestože filmařských kvalit svých následovníků nedosahuje. ()

Viktooorka

Podej mi sprej na odpuzování žraloků! To bylo od toho delfína šlechetné, že narazil do toho posledního torpéda a zachránil nám život. Co je s krocanem, když letí břichem na horu? Je přežranej.. Je to žluté a píše to, co je to? Banánová propiska. Jsou dny, kdy se prostě bomby nezbavíš :D Nejlepší Batman!!! [1. PFF NovoButovická Be(´)čka] ()

Slasher

Konečně, to mi to trvalo... Původní filmová verze Batmana je zábavná, starosvětsky roztomilá komediální detektivka/ groteska se spoustou moralitek, wtf momentů (výbušnej žralok, pobíhání s bombou, dehydratovaný rehydratovaný nestabilní piráti...) a čtveřicí nej záporáků, přičemž Romerův Joker je trochu ve stínu super výkonu B. Mereditha jako kvákacího zákeřnýho Penguina. Možná se časem dokopu i k seriálu, a komu se líbilo, tomu jako bonus doporučuju letošní animák. ()

Psema

Bláznivě gay od začátku do konce. Adam West jako Bruce Wayne/ Batman jednoduše válí s každou přibývající vteřinou a jeho hlášky o žraločím repelentu nebo stylovém odchodu oknem pomocí bat-lana jsou geniální. Robin by si oproti tomu mohl z fleku střihnout číslo v Modré ústřici, aby se mu mohli záporáci smát i za něco jiného než za příšerný kostým (ten netopýrův má aspoň styl, holt artista ;) a přihřáté klení. Joker, Riddler, Catwoman a Penguin jako největší comicsoví padouši jedou na plné obrátky a obzvlášť Cesar Romero si svého věčně usměvavého kašpárka užívá s až nechutným gustem. Batman je zkrátka klasika. Blbá, ale zábavná. Whooosh. ()

Arachneuss

Nejkomiksovější Batman v dějinách filmu. Batmobil, Batmotorka, Batloď, Batlano, Batbumerang, Batnálož, Bathelikoptéra, Batdalekohled, Batžebřík, Batsprej, Batfiltr, Batkamera, Batvysílačka, Batšroubovák, Batplyn, Batbudič, Batodstředivka a ani by mne nepřekvapilo, kdyby měl Bruce Wayne i Batručník. V současné době to sice působí absurdně, ale vidět to před čtyřiceti lety, tak by to ihned patřilo mezi mé nejoblíbenější filmy. Pochopte, Robin je tady nábožensky založený gay! ()

berg.12

Zdánlivě filmová parodie, která paradoxně vznikla dřív, než svůj originál. Má ovšem paralelu se seriálem, který filmu bezprostředně předcházel, a který zase vznikl jako vesměs humorná parafráze na populární batmanovskou sérii z r. 1943. S klidem by ovšem mohla fungovat i na ty novodobé a už vím, co se tak hrubě nevyvedlo v "Batman navždy". Technická úroveň filmu spojená s dobou vzniku, je téměř odzbrojující (částečně úmyslně). Batman a jeho kostým mají vážně prdu, stejně jako jeho vynálezy, zato Catwoman (spolu se seriálovou) si s Michelle Pfeiffer v ničem nezadají. Rozhodně záležitost, co stojí za zkouknutí! ()

ClintEastwood

Robine, podej mi bat-sprej na odpuzování žraloků! Naprostá kultovka, povinnost pro všechny fanoušky komiksů a moje první Blu-rayka do sbírky. Batman zde vypadá jako nepřekonatelný retro superhrdina, který trousí jednu legrační hlášku za druhou a v klidu si pořádá tiskové konference, na které samozřejmě z důvodu utajení, chodí výhradně ve svém kostýmu. Za doprovodu svého kolegy Robina, jenž je díky své škrabošce snad ještě hůře maskovaný, ovšem v kadenci hlášek za hlavním hrdinou nezůstává příliš pozadu (U všech infarktů!), se snaží zachránit svět před kvartetem karikatur filmových záporáků. Nechtěně jedna z nejlepších sci-fi komedií všech dob, kterou ve své době snad nemohl brát vážně ani Adam West, ale která díky výše zmíněným replikám hlavních představitelů, spolehlivě pobaví i dnes (geniální jsou především scény se žralokem či s bombou). Tomuto pojetí se v budoucnu nejvíce (a nechtěně) přiblížil asi fanoušky Batmana proklínaný režisér Joel Schumacher. Připrav oslepující bat-koule! ()

D.Moore

Tenhle Batman, to je Limonádový Joe komiksového světa. Je tak upřímně praštěný a od začátku do konce neustále zábavný, že ho snad ani nejde nemilovat. Znal jsem jen scénu se žralokem a myslel jsem si, že to bude velké finále. Omyl, byl to pouze začátek všeho. Takže dávám pět bathvězdiček a jsem rád, že jsem objevil další film, který mi kdykoliv zvedne náladu. "Zavolám taxi!" - "Ne, teď ne. Naštěstí jsme ve skvělé kondici. Bude rychlejší, když poběžíme." ()

MM_Ramone

Manželka brata mojej družky mi na rodinnej oslave, pri ktorej došlo na chvíľu i ku debate o filmovej histórii Batmana, s neurčitým podtónom odporučila, aby som si pozrel snímok "Batman", ktorý v roku 1966 natočil režisér Leslie H. Martinson. Titulnú úlohu v ňom stvárnil herec Adam West. Vraj budem prekvapený. Keď som sa opýtal, že v akom zmysle prekvapený, tak sa len pousmiala. Priznám sa, že vzbudila vo mne zvedavosť. Film som si zohnal a pozrel. Vskutku som bol prekvapený. Je to niečo, čo sa len tak nevidí. Ako by som vám to opísal? Neviem, nenachádzam tie správne slová, ktorými by som okomentoval tento americký snímok. Takže sa nad tým len pousmejem a s neurčitým podtónom vám odporučim, aby ste si to pozreli. Možno vás to prekvapí a aj pobaví. *** ()

pepo

Celovečerná verzia seriálového Batmana je ešte šialenejšia než Batman a Robin. Sú tam čtyria záporáci, kopec batvynáleyov (protižraločí batsprej a samozrejme vládne) , sebevražedný delfín ( škoda že mimo záberu), dedukčné schopnosti z ktorých by na riť padol aj Robert Langdon z DaVinciho kódu( napríklad odhalenie jedného záporáka " They are on the Sea" "Cíííí?" "Cííí for Catwoman"! ) a akcie takmer viac než v celej Nolanovej trilógii dohromady ( tá s neodhoditeľnou bombou je božská) . Úplná šialenosť s diabolským tempom a obrovskou dávkou chceného aj nechceného humoru .Akurát škoda že je to je také dlhé. 7/10 P.S. ako bonus to odhaľuje jeden skvelý fór z Kick Ass - keď je Nicolas Cage v kostýme tak rozpráva ako tento Batman - skvelá pocta ()

darkrobyk

„Batmobil se blíží k batkoptéře." Rozkošná ptákovina, kterou je třeba sledovat s velkým nadhledem. Čistokrevný comics, co si dělá legraci úplně ze všeho, ale přitom je jasné rozdělení rolí a to, že dobro musí zvítězit. Tedy ne že by si to rada OSN až tak zasloužila, což je ovšem jiná otázka. Svůdná Kitka/Catwoman, rozchechtaný Joker, rozvrkočený Hádankář a kuňkavý Tučňák jsou kvartet k pohledání. Sympatická výprava, parádní ponorka, gumový žralok a škoda, že se neukázala chobotnice. Batkurz, batžebřík, batlano, bat.... A k tomu výborný dabing s Kotrbovou a Fišerem v čele. ()

Kass

Svatá holoto! Tohle je tak debilně ujeté, že napálit tomu míň než čtyři Bathvězdy bych jen těžko zdůvodňoval. A co se týče Kitky, tam bych to pálil do plných... ()

DJ_bart

Svatá sardinko! 99% budgetu muselo jít na drogy, protože tahle šedesátkově papundeklová parodie má doslova všechno: batmobil, batkopéru, batžebřík, batsprej proti žralokům, batkameru, batloď, batkufřík, batkompas, batskener, batplyn, batvýtah, a batmotorku. Ideální aprílová podívaná. Konzumace skéra výhodou. ()

Ruut

Upgrade 2018: Úchvatná sebeparodie :-))) ----- Proč jsou tyhlety filmy vždycky tak roztomilí v různých sestřizích a youtube videích a pak stojí za h*vno komplet viděné ? (nostalgické okénko - jako malý capartík jsem dycky koukal na rakušácích na každý nový díl seriálu ze stejného roku, bylo to boží .. a já si to neměl po 20 letech připomínat :-) ()

vteco

Každý, kdo má alespoň trochu cit pro parodie, musí tenhle film ocenit. Takové množství absurdních dialogů, prapodivných přístrojů, jenž všechny samozřejmě mají předponu "bat" nebo třeba Robinovo neustálé hláškování vykouzlí úsměv snad při každé scéně. Celý film je natáčený s velkým nadhledem a od toho se odvíjí také zápletka, zmíněné dialogy či akční scény. Vše se ale nese na velice svižné komiksové vlně a pro fanoušky Batmana je to povinnost. /75%/ ()

InJo

Nejlepší (sebe)parodie superhrdinských komiksových filmů! :-) Víc gay už to snad ani být nemohlo. "Robine, potřebuju batspray proti žralokům!" ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)