Jinno Sakurako (Matsushima Nanako) vyrostla ve velmi chudé rodině, je odhodlána provdat se za bohatého muže, aby se jí chudoba už nikdy nedotkla. Sakurako si získá přezdívku "gokon queen" při své cestě za hledáním ideálního muže, je královnou seznamovacích večírků, typických pro Japonsko. Nakahara Osuke (Tsutsumi Shinichi) je brilantní akademik (vítěz Fields prize - ekvivalent Nobelovy ceny za matematiku), ale vzdal se svých studií, aby převzal po svém zemřelém otci rybářský obchod. Sakurako a Nakahara se potkají na jednom večírku, při kterém se Nakahara vydává za bohatého vlastníka závodních koní., což mu přinese komplikace, které na sebe nedají dlouho čekat. (Vavča)

Vavča

Jednoduchý příběh v celkem odzbrojujícím podání. Popelkovský námět, je ovšem dostatečně aktualizován brán s nadhledem a humorem, což činí z této série více, než příjemnou podívanou, chemie mezi hlavní dvojkou funguje na výbornou. Nanako je zde posedlý povrchní shopaholic, na její řádění je radost pohledět, umí si vše dokonale logicky zdůvodnit. Tsutsumi Shinichi je sympaťák na druhou, vypadá skoro jako Jet Li! Vedlejší postavy jsou taky ok, přihrávají dobře hlavní dvojce. Je tady i pár hřejivých, romantických momentů bez patosu, což je další plus. ()

Tsuki

Spousta lidí tak básní o starších japonských seriálech (oproti těm novějším), že jsem se rozhodla si jeden vybrat a podívat se na něho. Jelikož z nejstarších jsem zatím sledovala tak seriály okolo roku 2005, jde zde vidět určitý rozdíl ve stylu. Na jednu stranu to působí přirozeněji a jednoduššeji, ale na druhou stranu to s tou přirozeností není tak úplně pravda. Uznejte nakolik je přirozené to, že i když hlavní postava Sakurako je extrémně materialistický sobec s hrozným chováním, stačí jí pouze vypadat dobře, usmát se a říct větu "Mám pocit, že jsem právě potkala muže svého života" a všichni chlapi jí padají k nohám jak naprostí tupci bez mozku... Tohle mi teda přišlo dost přehnané. Seriál je především romantický, ale taky mírně komediální - komediálnost mi tady ale úplně nesedla. Chybí zde ta klasická trhlost novějších japonských seriálů, která některým lidem možná vadí, ale já ji mám osobně ráda a ve většině případech mi přijde tak nějak příjemně vyvážená. Tady mi ta vyváženost ale jaksi chyběla. Zatímco většina postav se chovala téměř normálně, všechna šílenost se setkávala pouze v jedné vedlejší postavě Kasuyi, který se choval jak cvok a pořád poskakoval kolem, což mi přišlo spíš trapné a otravné než vtipné... Když dám ale tyhle prvky, které mi úplně nesedly, stranou, byl to celkem příjemný, klidně plynoucí romantický příběh. Jen na můj vkus trochu fádní. Z jednoho seriálu to sice nemůžu posoudit, ale vypadá to, že starší japonské seriály nejsou úplně podle mého gusta. ~(3,3)~ ()