Mladá štátna úradníčka, Kristína, sa rozhodne nahlásiť tunelovanie štátnych peňazí na ministerstve. Bojujúc s následkami svojho činu je nútená čeliť izolácií vo svojom vnútri. (Festival študentských filmov Áčko)

matthew.17

Trailer bohužiaľ nalákal na úplne iný film.. Sledovať 27 minút zrútenie jednej ženy je totálne cez. Sledovať zrútenie jednej ženy aj 7 minút by bolo moc, keď tam nedôjde k žiadnej zmene a bohužiaľ rátajte s tým, že nedojde. Film sa snaží viesť na aktuálnej mainstreamovej vlne, keď naláka diváka na zápletku o tunelovaní štátnych peňazí - predsalen korupcia je na Slovensku stále sexy téma, pri ktorej môže tvorca rátať s tým, že mu vypredá kino. Vo finále je ale okolnosť na základe ktorej je Kristína zrútená to posledné na čom by záležalo. A snové sekvencie bol definitívny klinec. Ide o obľúbený neduh slovenských filmov, ktorý ja absolútne nedávam a mrzí ma, že školy naďalej produkujú ľudí, ktorých rozmýšľanie nad príbehom sa od roku 90 nikam nepohlo. Ak by išiel film alternatívnou cestou ako napr. Arnofského matka! a to čo sa deje v Kristíninej hlave by sa reálne dialo aj v skutočnosti, mohli sme mať postarané o veľmi zaujímavé pozeranie. Venovať ale tak dlhú stopáž filmu len abstraktnej predstave je na facku a rovno na päsťovku boxerom je, že keď konečne dojde k nejakému zvratu a dej sa pohne dopredu (objatie s kolegyňou) dozvieme sa, že toto taktiež nebolo nič iné, než predstava. Hviezdička za vizuál ktorý bol veľmi pútavý a druhá za obsadenie, všetci herci do jedného odviedli skvelú robotu. ()