Včelka Mája: Královský klenot

• Nemecko Die Biene Maja 3 - Das geheime Königreich (viac)
Nemecko / Austrália, 2021, 89 min

Když tvrdohlavá včelka Mája a její nejlepší kamarád Vilík zachrání mravenčí princeznu, ocitnou se uprostřed epické bitvy brouků, která je zavede do nové říše a otestuje sílu jejich přátelství... Včelka Mája a Vilík dostanou za úkol přísně tajnou misi! Je jim svěřeno do péče posvátné zlaté vejce. Požádají své staré kamarády Arnieho a Barneyho, aby je dopravili do jejich nového domova, na vrchol tajemného Bonsaiového vrchu. Když se ale jejich posvátné vejce vylíhne, střetnou se tváří v tvář se svou zatím největší zodpovědností – kouzelnou a drobnou princeznou! Mája a Vilík musí začít spolupracovat, aby se vyhnuli lovcům odměn a prošli zrádným územím, aby vrátili ztracenou princeznu zpět do její kolonie a nastavili rovnováhu. (Televize Seznam)

silentname

"Maya the Bee 3: The Golden Orb" mi veľmi pripomína 2 projekty skombinované dokopy. Ktoré? "A Bug's Life" od Pixaru a sériu "Tinker Bell". Proste malé neškodné filmové dielko určené pre menších divákov, ktorí si užijú pestré farby, obľúbené postavičky a nejaké to jednoduché posolstvo. Takže ak máte doma deti, tak toto im môžete pokojne pustiť a budú spokojné. A máte na 83 minút čas sa venovať niečomu inému. Čo sa mňa osobne týka, tento film mi toho už moc ponúknuť nemôže. Pretože je veľmi predvídateľný a jednoduchý. A nedočkáte sa žiadneho väčšieho prekvapenia, ktorý by z toho urobil nejaký väčší zážitok. Môžem ho ohodnotiť slovom - "okey". Niekedy padne fajn vidieť obyčajný animák s pestrými farbami a uvoľniť si pri ňom hlavu. Ak máte radi včielku Maju, prípadne ak vaše deti musia mať všetky Majine produkty z Lidla, tak kúpte DVD a pustite im to. Inak ale vo filme veľký prínos nevidím. Hodnotenie: C+ ()

iXtr3m3

Dcérke sa to páčilo a mne to stačí, ale samozrejme pre dospelých to už moc nie je, keďže to nie je klasická rodinná rozprávka, ale určená len pre malých. ()