Skupina influencerov musí po zverejnení problematického videa na internete čeliť odplate. (Disney+)

Vabr odpad!

Youtuberská sra*ka bez nějaké aspoň trochu normální myšlenky, která by nebyla už tolikrát vykradená. Příběh děsně neoriginální, postavy strašně nesympatické. Abych sledoval bandu de*ilů, nemusím sledovat AHS, ale rovnou můžu zajít na YouTube na podobné existence. Chápu záměr tvůrců udělat z postav de*ilní YouTubery, ale jen toto, levné killy a ubohoučká vykradená z tolika filmů a seriálů a short filmů rádoby myšlenka bohužel nestačí ani na tu ušmudlanou 1*. I intro bylo levný jako zmrvená žvýkačka, 100% nejhorší AHSácké intro vůbec. ()

pumpkinqueen

Jako pokud to budeme brát hodně odlehčeně jako trochu stupidní hororovou komedii, pak ano - na tomhle základu to asi funguje docela obstojně. Ale na druhou stranu, od toho tu máme Scary movie a dneska už na tohle koukáme trochu jinak. Nicméně je to alespoň perfektní ukázkou toho, jak člověk vůbec nemusí být chytrý na to, aby zaujmul jako influencer, a kam až jsou schopni někteří zajít pro lajky a followery. Střílí si z jejich ne vždy přítomné inteligence totiž dost slušně. Nakonec se z toho vyklubal docela srandovní slasher,  takže vlastně proč ne, někomu by se to líbil mohlo. ()

filmfanouch

Čtvrtá epizoda American Horror Stories to tentokrát zkouší zase trochu jinak. Tentokrát si tvůrci především utahují z typických influencerů, kteří pro sledovanost udělají naprosto cokoliv a do všeho se zamotá člověk v kostýmu Santy Clause, kterého hraje Danny Trejo. Je čtvrtý díl zlepšením oproti předchozímu dílu?   Vlastně těžko říct, jisté ovšem je, že ke klasickému American Horror Story má American Horror Stories zatím pořád opravdu daleko. Samotné rozhodnutí zaměřit se na influencery zní zajímavě, tvůrci si očividně utahují z klasických trendů a občas dokáži správně mířit na branku (no homo!), přesto je to ve finále zcela nijaké. Pořád bez kdovíjak zajímavých postav, pořád tak trochu bez nějaké pořádné gradace a teprve až ve druhé půlce definitivně dojde na pořádně zajímavé věci.   Danny Trejo v převleku Santa Clause je přesně to, co svět v roce 2021 potřeboval! Trejovi tahle pozice neskutečně sedí a z jeho vraždícího Santy se vyklube přesně to, v co mohl člověk jen doufat. Trejo by bez problému utáhl ještě více prostoru a rozhodně by nebylo špatné, kdybychom jeho záhadného zabijáka ještě aspoň jednou spatřili.   Natočené je to slušně, úvodní titulky (jejichž hudební doprovod je ten samý jako u 9. série klasického AHS s podtitulem 1984) stylové a v druhé polovině to Trejo skutečně rozjede. Jen je škoda, že předtím musí člověk trápit čas se čtyřmi naprostými idioty, který sice mají sloužit jako prototyp klasicky otravných influencerů, všeho je ovšem někdy dost. Samotný Trejo tak celou epizodu k dokonalosti netahá, přesto ovšem ani tahle epizoda vyloženě neurazí. Přesto mají další epizody nadále co napravovat....... ()

Bossi123

Čtyři influenceři, kteří si říkají Bro house se snaží získat co nejvíce sledujících a jsou pro to schopni udělat cokoli. Dlouho se jim daří, ve chvíli, kdy natočí video, kde ukáží záběry muže páchajícího sebevraždu, to však přeženou a začínají přicházet o příznivce a hrozí jim i právní problémy ze strany rodiny zemřelého. Snaží se to napravit, ale marně. Pak narazí na magora, který se převléká za Santu Klause a ostatní zabíjí a slíbí klukům odplatu - všechny je během jednoho večera zabije. A to velmi brutálním způsobem (prostřelení hlavy šípem, utopení + elektrizace, otočení hlavy o 180 stupňů a upálení). Za mě tento díl oproti předchozím spíše slabší, ani chvíli jsem se nebál, spousta věcí byla předvídatelná a herecké výkony počínaje influencery a konče falešným Santou v podání Danny Treja nebyly nijak závratné. Některé scény mi přišly zbytečně trapné (např. když točily videa v džymu a začali tomu černochovi olizovat břicho). Také bych se obešel bez toho rozřezaného kluka v podobě vánočních ozdob na stromku v obýváku. ()