Premietanie zakázaného filmu má katastrofálne následky. (Disney+)

Bossi123

Za mě je tento díl nejlepším z prvních tří. Původně jsem si myslel, že bude ve stylu pokračování předchozího děje nebo že bude nějak navazovat či aspoň trochu souviset s předchozími díly, ale místo toho se otevírá úplně nový příběh o dvou milencích a jednom prokletém filmu. Myslím, že téma prokletý film, který dělá s lidmi divné věci, zase tak originální není. Za zmínku stojí např. nový seriál Cursed Films (seriál) (2020)  Linie s milenci byla o něco lepší, ale ten konec byl docela předvídatelný. Jediné, co si myslím, že by se mělo zlepšit, je malá originalita, předvídatelné vyvrbení vztahu, podivný a za mě dost otevřený konec - koneckonců nevíme, jak dopadly ostatní pásky s filmem. Byly ještě nějaké? Co myslel režisér svými posledními slovy, že to vše teprve začne? Proč nebyli milenci potrestáni, když postřelili onoho zrůdného režiséra a pak ho nechali uhořet? Podle mě by to vydalo na další dlouhý díl. ()

filmfanouch

Po prvních dvou dílech seriálu American Horror Stories s názvem Rubber(wo)Man otevírá třetí díl zcela nový příběh. Hlavní zápletka se poté točí kolem filmu ´´ Rabbit, Rabbit´´ , který je tak zlý, až je prokletý, jednoho letního kina a jeho návštěvníků, které zmíněný film promění ve vraždící monstra. Je třetí díl seriálu fajn?   Těžko říct. American Horror Stories ukazuje, že se dá s formátem jednoho příběhu na jeden díl zajímavě pracovat, zrovna příběh Drive In ovšem působí tak trochu dojmem, že se v něm příliš dlouhou dobu nic neděje, poté dojde na brutální následky projekce, nějaké vyrovnání s tím a tím to končí. Celé to vlastně začne tak trochu jako nevinný high school film, kde panicové touží po prvním sexu a k onomu prvnímu styku by konečně mělo dojít v letním kině. Jenomže právě letmé náznaky naznačí, že je s oním filmem něco špatně a to se pochopitelně potvrdí jako pravda. Dojde na skutečně brutální jatka a to taková, že i na American Horror Story jde o strašně brutální řežbu. Jenomže jinak to je vlastně všechno a ono vyvrcholení děje je tak trochu slabé. A tečka za celým příběhem je sice zajímavá, právě tečka ovšem ukazuje, že by možná byl příběh o konci tohoto příběhu o poznání zajímavější. Jenomže jsme místo toho dostali výsledný děj Drive In.   Nové postavy kdovíjak nezaujmou, jedinou výjimkou tvoří šílený filmař Bitterman v podání Johna Carrolla Lynche. Lynch, který už v rámci klasického American Horror Story vynikajícím způsobem ztvárnil už Twistyho, Johna Gacyho nebo Benjamina Richtera je v téhle roli jako maniakální filmař skvělý a zamrzí, že nedostane více prostoru. Zbytek jednoduše kdovíjak nezaujme.   Jinak v podstatě vše zůstává při starém. Další várka popkulturních odkazů , další várka černého humoru a tak dále. Prozatím je American Horror Stories rozhodně sešupem oproti klasickému American Horror Story, právě třetí díl Drive In to ovšem ukazuje výrazněji než předchozí dva díly Rubber(Wo)Man. Scénáře prozatím rozhodně mají daleko ke kvalitám klasického AHS a i ty výkony jsou prozatím o poznání méně zajímavější. Přesto snad tohle nepůjde ve finále říkat o všech následujících epizodách. Především kvůli té následující s názvem ´´ The Naughty List ´´, kde si Danny Trejo zahraje vraždícího Santu Clause by to byla neskutečná škoda..... ()

pumpkinqueen

Tahle povídka mi na rozdíl od té první sedla. Sice se nedokážu zbavit pocitu, že celá ta záležitost s tím obsadit do příběhu alespoň jednu homosexuální postavu za každou cenu, už tlačí trochu moc na pilu, a že patřit k této sexuální menšině, asi by mě některé věci spíše urážely, než aby mi lichotily, ale třeba je to jenom moje domněnka a pro ty, kterých se to týká, to tak není - kdo ví. Nicméně zpět k příběhu - ten se mi totiž líbil. Atmosfericky byl zvládnutý řekla bych skvěle; autokino zaručuje perfektní hororové prostředí s nádechem osmdesátek, které jsou teď dost v kurzu. Prokletý film, na který není radno koukat? Dost dobrý námět. Hlavními postavami byli dva sympaťáci a záporák známá tvář z jedné sezóny, které zkrátka tenhle charakter šílence perfektně sedne. Bylo to jednoduché, zábavné, svižné - zkrátka fajn podívaná na páteční večer. ()

Trevor

Aké je to jednoduché keď Murphy, Paulsson a Falchuk nešľapú na liberálny plyn naplno. Síce ten trans niečo to trochu pokazil a trauma tejto neofašistickej trojice z toho že ich väčšina ľudí nepozná a nikdy nedosiahnú výraznejší úspech sa prejaví v momente keď staršia klitorisáčka vysvetľuje ako zrušila Stanleyho Kubricka (kto aspoň trochu rozumie filmu vie akou legendou bol a čo všetko si mohol dovoliť, nielen voči feministickým klitorisáčkam v štýle Sarah Paulsson) celkovo je však nápad s filmom Rabbitt Rabitt dobrý a vydarené je aj jeho spracovanie. A aby bolo všetkým jasné aké rasistické je vnímanie sveta neoliberálneho odpadu spoločnosti, masaker v kine prežijú afroameričania a na konci epizódy násťročná afroamerická feministická klitorisáčka postrelí bieleho muža. Tu máš svoj obraz spoločnosti, Ryan fašoun Murphy. ()

Vabr

Děsná blbost, že od AHS má tento nový seriál velmi daleko, je jasné, ale aby zatím všechny tři díly byly totální blbosti, je co říct. Protentokrát vyměnili gaye a lesby za jednu hnusnou transku a obměnili to za nové, opět vypatlané teenagery. Sám o sobě nápad dílu není špatný, ale provedení je otřesné, sračkoidní a především NUDNÉ. Od té doby, co se postavy ocitly v karavanu, můj mozek jel už jen tak napůl plynu a závěr, ten nemá co v druhé dekádě 21. století dělat. Hrůza děs, už teď si to moc nepamatuju, a to jsem to viděl teprve před 2 dny. Rozhodně o něco horší než první dva díly. Jediný intro stálo za něco, to musím opravdu ocenit. Jo a taky bych zapomněl málem zkritizovat, že tam ani neukázali trochu normální záběr na ten film...projevuje se tím tak akorát low budget, jelikož se jim nechtělo vymýšlet, co že by to tam za film vlastně mělo být. ()