Bozkávajte sa, s kým chcete

• Česko Líbejte se, s kým je libo (viac)

Dvě sousední rodiny a jejich přátelé se rozhodnou strávit společnou dovolenou v Touquet - luxusním přímořském letovisku. Dovolená je v plném proudu, vztahy všech zúčastněných se začínají zamotávat a některé úsměvně vyhrocovat. Elizabeth (Charlotte Rampling) - bohatá, moderní a vkusná žena. Ale unavená životem. Bertrand (Jacques Dutronc) - Elizabethin manžel - vyhaslý a stresovaný, se sklony k pití. Svou ženu podvádí s milencem Renou (Mickaël Dolmen) a s bývalou milenkou Julii. Emilie (Lou Doillon) - jejich silně sexuálně založená dcera, která žije nevázaným životem a má poměr s jedním z Bertrandových zaměstnanců. Julie (Clotilde Courau) - mladá a svobodná matka, přítelkyně Elizabeth a občasná milenka Bertranda. Jérome (Denis Podalydes) - uštvaný životem a svou upovídanou, věčně nespokojenou a hádající se ženou Véronique. Véronique (Karin Viard) - energická a snobská žena, která před přáteli předstírá bohatství a za nejdůležitější považuje dobré mínění ostatních lidí. Lulu (Carole Bouquet) - krásná, mladá žena, jejíž manželství trpí chorobnou žárlivostí jejího manžela Jean-Pierrea (Michel Blanc). (oficiálny text distribútora)

Faye

Francouzská dovolenková paráda o tom, že každý člověk má k dosažení pocitu štěstí celou řadu potřeb a protože dovolená je na jedné straně sice záležitost silně stresující, tak se zase snáz podlehne okamžiku. Takže nelze než souhlasit „Líbejte se, s kým je libo.“ A i když pánové jsou tady tak trochu na vedlejší koleji mohou se vzájemně alespoň politovat „ Není lehké žít se ženou, která přeřízne co se pohne. - S opakem to taky není žádný med“ ()

lennyd

Tento film se mi hodně těžko hodnotí. Celkově mám francouzské filmy hodně rád, a francouzské komedie tuplem. Jenže tato komedie byla už hodně přes čáru dobrého vkusu (alespoň pro středoevropana). Komedie ve stylu kdo nezahejbá je suchar asi není pro mne. Ale že bych se ani jednou nezasmál taky není pravda - příběhová linie o šíleně žárlivém manželovi a chlapíkovi co náhodou prodává mentolky se mi líbila naopak docela dost. Jenže ostatní příběhové linie - a že jich není málo - už bohužel nikoliv. Sexuchtivá dcera se svým potroublým milencem v Chicagu - ubohé. Otec od rodiny v depresi a matka, která nechce přiznat, že na něco nemají - spíš smutné. Žena, která odloží své dítě, aby si mohla užívat - těžko uvěřitelné. A tak dále a tak dále. DVDéčko odkládám do hlubin skříně, a zkusím jej tak za deset let vytáhnout, jestli k tomu přece jen nedozraju... ()

Zagros

Název téhle francouzské komedie prakticky vypovídá o obsahu filmu. Skupina více či méně sympatických postav z rodiny, okolí a přátel je propojená do vztahového propletence, kdy se téměř každý s každým … nejen líbá. To vše bez ohledu na manželství, jiný vztah, věk a pohlaví. Ač se mi to vlastně obsahem vůbec nelíbí, musím přiznat, že Francouzi podobné komedie o propletených vztazích točit umějí. Mnoho scén bylo velmi povedených, několikrát jsem se zasmál a většina postav mi byla sympatická. Některé byly ovšem na pár facek a štvaly mě to začátku do konce. Pro mě by se ideální lehká letní komedie mohla vyvarovat protivných postav a ukazování nevěry jako nevinného a zábavného letního špásování. ()

genetique

Spomedzi množstva postáv, ktoré sú vo filme veľmi trefne a detailne vykreslené, si každý z nás nájde určite svojho spriaznenca. Dialógovo priam labužnícke dielo, rovnako aj príbeh doladený do absurdných náhodových situácií sú znova ukážkou francúzskeho šarmu. Dať tieto charaktery do príbehu, to klobúk dole. A nemohol chýbať ani kúsok sociálnej línie. Neboli scény, pri ktorých by mi trhalo bránicu, no vzťahové problémy rozobrané každý osobitne a k tomu veľké spoločné 'piknikové' stretnutie sú dôvodmi, prečo by som si túto komédiu pozrel znova. 75%. ()

Thomick

Njn, Michel Blanc. Že mě to netrklo dřív. --- Jen naoko oduševnělá recyklace všeho možnýho. Starej se starou, mladej s mladou, starej s mladym, mladej se starou a nakonec vlastně i mladá s (plus mínus)mladou. A nic z toho (přirozeně) nejde řádně pod povrch ... všechno totiž táhnou charaktery v lepšim případě plochý jak moje chodidla, v horšim případě navíc votráveně drmolící (Dutronc). Hvězdička za krásnou Clotilde Courau a sotva plnoletou Mélanii, zbytek je převážně odpadní záležitost. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)