Cordelia Gray (Helen Baxendale) najde ráno na psacím stole obálku. Šéf Bernie (Jeff Nuttall) se jí omlouvá, že jí to nedokázal večer říci osobně, ale že nemocnice potvrdila, že má rakovinu v pokročilém stádiu. Vzal si prášky a podřezal si žíly žiletkou. Samotářská a přemýšlivá Cordelie přebírá bez velkého nadšení detektivní kancelář, kterou podědila. Sledujeme, jak se orientuje ve světě zločinu, jak hledá a vyhodnocuje stopy, jak se trápí a jak za pomoci naopak velmi intuitivní a přímočaré asistentky Edith Sparshott (Annette Crosbie) řeší své první samostatné případy. (Peabody)

Tosim

Helen Baxendale je jako začínající, trošku tápající, ne ze své viny majitelka detektivní kanceláře prostě naprosto k sežrání!!! A navíc jsou to dobrý detektivky, britské, jak jinak ;-) ()

Crocuta

Tohle snad Helenka ani nemusela hrát. Její alter ego Cordelie je také inteligentní, krásná, odvážná... zkrátka Žena s velkým Ž. A navíc jak již výše zmíněno - britská detektivka, toť záruka kvality. ()

togaf

Helen je jako Cordelia výborná. Atmosféra knížek je taky moc hezky přenesená, takže jsem plně spokojená. Britské detektivky jsou nejlepší a kupodivu obvykle dobře (s citem) adaptované. ()

3 AM Code

Ne vsechny dily jsou perfektni, ale je to rozhodne nadprumerny krimi serial. Samotne detektivni pripady jsou inteligenti a Helen Baxendale jako citove "otevrena" italka, trochu ztracena v prostredi plnem odmerenych anglicanu, podava IMHO skvely vykon. Z nedostatku lepsich slov proste reknu, ze na jejim projevu je neco neuveritelne uprimneho. Jen tak mimochodem - prvni dil si urcite zaslouzi 5 hvezd. ()