Zábavný pořad o koních, dostizích a lidech kolem nich, obsahuje vyprávění, scénky a písničky J. Grossmanna... Na dostihové dráze v Chuchli se potkávají otec a syn – herci Rudolf Deyl starší a Rudolf Deyl mladší. Vyprávějí si o oblibě dostihů a různé historky. Například o jedné koňské patálii. Kdysi nastal v jistém francouzském dostihu problém, kdo je vítězem. Favorizovaný kůň totiž zemřel přímo v cíli, na pásce měl ovšem jen hlavu. V následující scénce se dozvíme rozuzlení. Otec a syn Deylové potkávají redaktora (J. Bek) a opět následuje vyprávění a scénka o zaručeném tipu, který nevyšel. Další zábavná scénka s J. Šterclem se odehrává ve vlaku. Smutnou historii vypráví M. Nedbal. A závěrem ještě scénka o dostihovém podvodu a podvodném sázení… (Česká televize)

fragre

Žádný zázrak, ale příjemná pamětnická záležitost. Ovšem je to převážně zásluhou hereckého obsazení, které dokáže vykřesat jiskru i z poněkud slabšího scénáře. Nějaký ten uvolněnější duch šedesátek je tam cítit, dobové písničky potěší, zvláště ty od Jiřího Grossmanna. ()

vitekpe

Filmek pro milovniky dostihoverho sportu. Je tam par pribehu z tohoto prostredi, odvypravenych "pametniky". Me to nebavilo, ja koukal jen kvuli KS, ktera zde ale mela pouze stek. Nicmene videt zde muzete snad vsechny dulezite herce te doby. ()

D.Moore

Jednoduché anekdoty z dostihového prostředí, tak trochu chatrně pospojované dialogy/oslími můstky v podání otce a syna Deylových. Ale má to jisté kouzlo a je to vzácná příležitost vidět Jiřího Grossmanna jinde než v Návštěvních dnech. ()

curil

Pamětnická komedie České televize složená z několika epizod odehrávajících se v prostředí dostihových závodů, respektive činností spojených jako jsou sázky nebo osudy jezdců a fanoušků. Nejpůvodnější je příběh žokeje, který nikdy nic nevyhrál, i když jednou v mlze se ocitl po nezdařeném startu v "protisměru" a chca nechca podvodem zvítězil. Další pro mě záživnou epizodou je příběh muže, který vyhrál v dostih v Německu a zakoupil drahý oblek, což musí zatajit před celníky. Velkou zásluhu má můj oblíbený Jaroslav Štercl. I v ostatních příbězích vystupuje spoustu známých herců ze šedesátých let (i v menších rolích), což jen přispívá k zábavnému výsledku. V závěrečné písničce se představí i ve své době velice populární pěvecké duo Racek - Kupšovský. ()