Hlavný hrdina Matúš (Bartosz Bielenia) je talentovaný hudobník, ktorý však svoju sľubne sa rozvíjajúcu kariéru zanechal, keď mu ochorela adoptívna mama. Po jej smrti ostali s nevlastným bratom Dávidom (Vojtěch Zdražil) sami a na živobytie si privyrábajú vo Viedni ako pouliční umelci. Spolu hrávajú na veľkom kontrabase tak, že Matúš stláča struny a Dávid ťahá slák. Roztomilé a v niečom veľmi osobné predstavenie zabáva okoloidúcich, Matúša však zožiera túžba po niečom väčšom. Chcel by sa stať slávnym, rešpektovaným hudobníkom, získať obdiv a uznanie. Splniť tento sen by mu mohol pomôcť bývalý spolužiak Albert (Sabin Tambrea), ktorý Matúšovi otvorí dvere do „lepšieho“ sveta. Cesty dvoch bratov sa rozchádzajú. Dávid sa spriatelí s mladou ošetrovateľkou Lenkou (Judit Bárdos), ktorá ho privedie do domova pre seniorov, kde mladý muž nachádza svoj zmysel života. Dávidova schopnosť rozveseliť starých a chorých ľudí robí šťastnými ich aj jeho samotného. Na rozdiel od neho Matúš napriek úspechu šťastie nenachádza. Pomaly zisťuje, že šťastie je stav mysle a skrýva sa v malých veciach. Začína si uvedomovať, že život nie je iba o nás, ale aj o tých, pre ktorých žijeme... (Bontonfilm SK)

Marze

Film bez love story a sexu s polskym hercem Bartoszem Bieleniou s prilehavou hudbou i naladou. Je to trochu moralita s poselstvim, ze za penize si obycejne lidske stesti nekoupis (ale letenku ano). Vztah mezi sourozenci se narusi, kdyz jeden dostane skvelou praci ve Vidni. Mladsi slouzi seniorum, starsi se pohybuje mezi smetankou snobu, ktera o jeho skladby zajem nema. A u starsiho dojde k prozreni. ()

slunicko2

Tak trochu na rozpacích. 1)  Umělecké a lidské tápání muzikanta Matúše je podáno celkem slušně. Snímek má podmanivou atmosféru, kterou jednoznačně boduje._____ 2)  S příběhem samým je to trochu horší - ke změně postojů Matúše vedou události zvnějšku a nikoli vlastní myšlenkové zrání._____ 3)  Zaujal mě pěkný, nicméně do role nepřípadný 30letý Polák Bartosz Bielenia (violoncellista Matúš) a zajímavý 38letý Rumun žijící v Německu Sabin Tambrea (Matúšův bývalý spolužák Albert). ()

Danqo

Ľudia s nejasnými motiváciami robia nejasné veci, a v ich živote nikto iní ako oni sami nie je? Režisér sa od Niny trochu posunul, ale nie veľmi, keď stále má potrebu klamať o takých drobnostiach na podkreslenie atmosféry (fajčenie v interiéri, nezabezpečená stavba vo Viedni, alebo vlak z Bratislavy idúci cez Hainburg). ()

blondboss

Vcelku príjemné melodramatické prekvapenie v podobe drámy s pomerne jednoduchou dejovou linkou, ale za to so starostlivým budovaním postáv a analyzovania ich charakterov v náročných situáciách. Škoda len, že Judit Bárdos dostala podľa môjho názoru primálo priestoru a že tu bolo až priveľa hluchých miest. Ale vo všeobecnosti ma tento film zaujal a miestami aj emočne zasiahol. 65 % ()

Nostromo72

Patetické, umelé, nasilu pomalé, plné rádoby existenciálnych klišé, hlavní hrdinovia vytrhnutí z kontextu bežných sociálnych vzťahov a zaoberajúci sa len sami sebou. ()

Generi

Na môj vkus až moc komorné, nezaškodilo by trocha osvieženia a veselosti. Hlavný hrdina ako v mrákotách- áno takí sú umelci- niektorí, ale aj pre ten neustály zasnívaný výraz nemôžem ohodnotiť lepšie. Ako kurz nemčiny OK, ako plnohodnotný film slabšie, ale hudba skvelá, nebyť jej, nedá sa to pozerať vôbec ()