Veliký sever

• USA The Great North (viac)
USA, (2021–2024), 28 h 9 min (Minutáž: 21–22 min)

Nick Offerman, Jenny Slate, Will Forte, Aparna Nancherla, Paul Rust, Megan Mullally, Alanis Morissette, Julio Torres, John Early, Ron Funches, John Gemberling (viac)

Sledujte dobrodružství rodiny Tobinových na Aljašce, kde se svobodný otec Beef snaží udržet si svou podivnou partu dětí nablízku – zejména svou jedinou dceru Judy, kterou její umělecké sny zavedou z rodinné rybářské lodi do okouzlujícího světa místního obchodního centra. Rodinu doplňují Judyin starší bratr Wolf a jeho snoubenka Honeybee, prostřední bratr Ham a desetiletý bratříček Moon. Zatímco jejich matka absentuje, Judy hledá radu u své nové šéfové Alyson a imaginární kamarádky Alanis Morissette, která se jí zjevuje v polární záři. (Disney+)

zdepapepa

Druhý z mých letošních zkušeností z kategorie herci a herečky z Parks and Recreation dělají kreslený seriál o rodině. Duncanville byla standardní zábava a je jím i The Great North, ovšem z jiných důvodů. Zde máme dosti specifickou rodinu umístěním, což rozhodně ocení ti, kdo tam bydlí. Já oceňuji zejména pozitivní přístup k věcem a lidem. Žádná velká dramata, (zatím) neohrané problémy - zejména v porovnání s Bob's Burgers ze stejné dílny. Tam už je znát standardní animační slepá ulička v podobě neměnného věku a pozice všech postav, čímž se dějové linky dřív či později zákonitě musí začít opakovat. Je plus nebo mínus, že členové ústřední rodiny jsou si tak podobní, že se mi občas pletou? Každá z postav je ale sympatická a osobitá (ne však nějak převratně vtipná), nedá se říci, že by se jednalo o klasickou "nukleární" rodinu bez chuti, aby nikoho neurazila. A že těch zde chutí je. Na své si přijdou lidi, co se poznali na dálku. Lidi, kteří jsou kompetitivní při curlingu i jiných sportech. Lidi LGBTQIA+. Lidi, kteří jsou fanoušky filmů a filmových hlášek. Lidi, kteří jsou fanoušky dabérů Rona Swansona a Mony Lisy Saperstein z Parks & Recreation. A to je jen první série. ()

majo0007 odpad!

Samozrejme v dnešnej dobe tam v animáku musí byť nasilu negro postava a kokot z LGBT pošvy... Odstrašujúci príklad liberálnej korekcie!... A nie je to vôbec funny! (pozreté prvú s01 do e05 a stačilo). The Great Fuck! Ale stačí sa pozrieť na meno "Molyneux"... z tej kanadskej riti sveta nič dobrého nevzišlo! ()