Le Calendrier

• angličtina The Advent Calendar

Žena na vozíčku dostane od své nejlepší kamarádky darem adventní kalendář, z něhož si každý den má vzít jednu čokoládu. Ovšem časem se ukáže, že to, co vypadalo zpočátku jako nevinná zábava, je ve skutečnosti věc posedlá dávným démonem a že každé další otevřené políčko nevěstí nic dobrého. (TheEvilTwin)

Marze

Bolestne rodinne zanrove cviceni nadprirozene psychodrama s vozickarskou predstavitelkou v hlavni roli. Ma dilema mezi zazrakem a svatosti. Ma vsechny oskliva poteseni cihajici za dvermi. Dela vse, co bychom delali na jejim miste, coz jeji ciny omlouva. Jsou zde netradicni mrtvi. Film ma hypnotickou naladu, ale pribeh je prilis povedomy, aby sokoval  , a neni ani krasny, aby si vas ziskal. Ale je tu dost prekvapeni. Pobavil me chlapek balici v parku hlavni protagonistku "Ja jsem zdravotni bratr a vy paraplegicka. Mohu umyt vase intimni partie". ()

JASON_X

Nápaditá variace na sérii Hellraiser, jen namísto pekelné kostky tu coby magický předmět figuruje pekelný adventní kalendář. Není vůbec podobný těm papírovým z Lidlu nebo Tesca, je dřevěný, krásně retro, mluví německy a prokazuje majiteli jisté nadstandardní služby. Jen nezapomeňte, že v magii, lhostejno zda bílé či černé, není nic zadarmo, takže naše milá paraplegička by si měla dobře rozmyslet, jestli do tohohle pochybného holportu půjde. A mimomochodem jak už se křečovité obsazování zástupců všemožných menšin stalo v posledních letech směšným ba otravným klišé, tak v tomhle případě to absolutně neplatí, skvělý příběh, skvělá hlavní představitelka (v reálu samozřejmě chodící) a když necháte mozek běžet jen zhruba na půl výkonu, čeká vás možná hodně příjemný divácký zážitek. ()

Morholt

Děvče na vozíku dostane od své kamarádky adventní kalednář, který, jak se brzy ukáže, nabízí své majitelce netušené možnosti. Ale jen za určitých podmínek. A protože je kalendář z Německa, na dodržování pravidel si zatraceně potrpí. Pokud čekáte horor plný lekaček, mrazivých momentů a krvavých orgií, tak budete zklamaní. Přísně vzato pokud nepočítám pár momentek s kalendářním démonem, nic moc žánrového tady nenajdete. Z mého pohledu jde především o sledování vlivu adventního kalendáře na hlavní hrdinku, která s každým dalším okénkem víc a víc blbne. A touto optikou film v pohodě obstojí. Jo, troška napětí by tu neškodila a démon by si také zasloužil lepší nástupy, ale člověk nemůže mít všechno. Navíc negativa tu úplně v pohodě vyvážila skvělá Eugénie Derouand. Nic moc jsem nečekal, takže jsem víc než jen spokojen. 80% ()

TheEvilTwin

Poměrně nezajímavé béčko, které se může pyšnit celkem obstojným a zábavným námětem, kdy dívka odkrývá každý den jedno pole adventního kalendáře, jež jí přichystá pokaždé jinou hrůzu, ale celý zbytek nestojí příliš za zmínku. Atmosféra je velmi slabá, herecky podprůměr, vizuálně nevýrazné a jako celek film zkrátka nedrží pokupě a působí dost kostrbatě. Čím víc se film blíží ke konci, tím míň už pak diváka zajímá. Škoda, tomuhle jsem celkem naivně věřil, ale zde není jednoduše nic dobře. ()

*CARNIFEX*

Mohol to byť horor roku s vianočnou tématikou, no bohužiaľ veľmi skromná realizácia hororových prvkov dotiahla sľubný námet na úroveň slabšieho priemeru. Toľko príležitostí potešiť oko fanúšika horor žánru a oni sa rozhodnú to zavraždiť bez akejkoľvek snahy pobúriť či šokovať. Toto mohol a mal byť krvák ako na jatkách, no bohužiaľ, nestalo sa .. ()