Objevte zábavnou stránku přátelství! Tak jako my chodíme po škole navštěvovat kamarády u nich doma, poníci tráví většinu času v Sugarcube Corner. Tady Pinkie Pie podává ojíněné cupcaky nejlepším zákazníkům na světě – svým přátelům! Společně hlavní šestka čelí mnoha problémům, nepodařenému ojínění a kouzelným nehodám. Díky tajemnému zdroji kouzelných lektvarů se každodenní dobrodružství stane opravdu směšným! (TV Minimax)

Raichu.Cz

Abych pravdu řekl zas tak zlé to tak není, je zde teď hodně vidět že tvůrci chtějí pobavit mladé diváky popřípadě i Brony fanoušky. Graficky to nevypadá špatně i když se mi to zdá přehnaně CUTE. Parádní návrat dabingu který jsem popravdě nečekal. Příběh který už bohužel nenavazuje na My little pony Friendship is magic což bylo jasné protože 9 serie byla poslední serie, zde je úplně nový příběh a nový svět. Pro děti je tenhle serial dobrou volbou. Za mě 93% ()

HERGImanCZ

Nový seriál My Little Pony je opět mířen primárně na děti. Rok 2020 nám přináší nový seriál s barevnými poníky, který to má ale setsakra těžké. Přichází totiž po seriálu My Little Pony: Friendship is Magic, který zaujal nejen malé děti, ale i teenagery a dospělé. Díky dobře napsaným postavám, pop kulturním referencím, trefnému humoru a skvělým dabérům si okolo sebe dokázal vybudovat nemalou komunitu. My Little Pony: Pony Life si od svého předchůdce převzal dabéry hlavních postav a do určité úrovně i jejich charaktery. Nejedná se ale o ty samé poníky a seriál vůbec nenavazuje na Friendship is Magic. Jedná se o nový svět, který pouze využívá to, že mnoho diváků zná jména a vzhled ústředních postav, který je ovšem silně předělán podle nového designu, který definuje celý seriál. Vše se snaží působit hravě, barevně, svěže s odlehčeně, při čemž vše má velmi rychlé tempo i spád. Aby také ne, když epizoda má pouze 11 minut, přičemž každá z epizod obsahuje dva příběhy. Mnoho příběhů nepropojuje žádná výrazná dějová linka, která by se táhla více epizodami, i když u některých epizod tu určitá návaznost je. U těchto navazujících epizod se alespoň částečně rozvíjí osobnost postav a zjišťujeme něco o jejich zájmech. Chybí tu ale nějaké výraznější ponaučení pro postavy z jejich chyb. Občas sice uznají, že udělaly chybu, to se ale nijak nepřenáší do dalších epizod, nedělá je to moudřejšími, zkušenějšími, ani jim to neukáže, že by se z chyb měly poučit. To je podle mě škoda, protože tu pak chybí nějaký větší výchovný efekt pro děti, který Friendship is Magic mělo. Přitom na nejmenší diváky je seriál očividně mířen. Není tu rozvíjen žádný lore a referencí je tu minimum. Majorita náplň seriálu spočívá zkrátka v tom, že se šestice našich postav sejde u Pinkie doma, kde řeší nějaký problém, ze kterého je nakonec poměrně jednoduché východisko, což je něco, v čem se děti mohou velmi jednoduše vidět, což je pravděpodobně i záměr seriálu. Pro staršího diváka se tu najde pár epizod, které jsou objektivně vtipné, ale i přesto jsou poměrně rychle zapomenutelné. Seriál není tak hloupý nebo naivní, jako je velké množství jiných dětských seriálů, a pokud někomu poběží doma v televizi, děti to bude bavit, zatímco to asi nikomu přímo vadit nebude. Jedná se tedy o nadprůměrný dětský seriál, který neurazí, ale nic originálního nebo inovativního také nenabídne. ()

• Jednotliví poníci vypadají na první pohled totožně jako v seriálu Můj malý Pony: Přátelství je magické (od r. 2010). Pokud se ale podíváme blíže, zjistíme, že mají pozměněné své značky, cutie marky. Ty byly oproti předchozími seriálu zjednodušeny, aby lépe seděly k celkovému grafickému stylu seriálu. (HERGImanCZ)