Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

verbal

Kulkovlak aneb Vraždy v Honšú expresu je naprosto parádní, svižné a zábavné Letyčovo mango, historicky snad první, které jeden netouží nechat shnít, rozšlapat a rozmazat po xichtě nějakého toho retardovaně se chichotajícího ťamana. Po dlouhých osmi letech také konečně důstojná hauptka pro dědu Pita, která neuspává, nezpůsobuje hemoroidy ani příliš nelobotomizuje a dělá z něj zase solidně vychlazeného, sympatického geronta. Vzorový flusanec na obrazovku vypatlaného paliče peněz a zabijáka kinematografie – Netflusu, s úsměškem ukazující, jak za ty prachy mohli vypadat všichni ti Šedomuži, Rudá varovnání, Zvrácená města a další předražené, mentálně atrofované pičočalabády pro absolventy jedno až dvouletých učňovských oborů a vězně. Kromě výborné akce je tu především znát vymazlený, popkulturně brakový literární podklad, tudíž si to i příběhově nonšalantně vytírá prdel s výše uvedenými výsledky obvyklého rychlokvašného BLMLGBTMEE2 assstormingu neomarxistických soudruhů, nahozenými posléze rukou od Nutelly na hajzlpapír nějakým sice přitroublým, avšak pro věc zapáleným mileniálním pissálkem či příbuznými předsedů politbyra. Přesné a charismatické osazení zbytku kašparů dokonce příliš nezkurvil, pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „nedegradoval“, ani trapkoštěk Čuníka Tatůma, ani zaplaťsatan krátká frontální expozice naprosto děsivé Sádry Bulíkové, prohýbající se pod tunou chemických šmakulád a centimetrovou vrstvou mejkapu tak, že vypadá jako svůj vlastní karikaturní animák. ()

Lima

Spíše než k Tarantinovi tohle má blíže k utrženému Ritchiemu, bohužel po lehké lobotomii. Škoda vysvětlovačky pro blbý v závěru, škoda opakujících se dialogů mezi Mandarinkou a Citronem, které mnohdy vlastně ani nebyly moc vtipné, i když se snažily být moc cool. Ritchie by tyhle chyby nedělal. Rozhodně vzhledem ke jménu režiséra nečekejte novýho Johna Wicka, zdejší full-contact souboje nemají takovou šťávu a nápad, a určitě bych se obešel bez přepáleného závěru s šinkanzenem, kde už jsem jenom čekal, že odněkud vylezou Tom a Jerry a začnou se mlátit pánvičkami. Ale jinak to bylo příběhově skvěle vymyšlené, mělo to překvapivou pointu, všechno to ke konci dávalo smysl a některé scény byly tak neuvěřitelně absurdní a absurdně vypointované, že byly vlastně fajn. Zajímavá postmoderna, kterou bych od  bývalého kaskadéra nečekal. Z herců nejvíc zářil Aaron Taylor-Johnson, to je chodící maskulinita s hereckým talentem. ()

Enšpígl

Fascinovalo mě, jak si všichni byli jistí, že vlak dojede na čas na Kjota. To v ČR díky výlukám se jede z Prahy do Kolína přes Finsko s tím, že musíš ještě přestoupit na tramvaj a pak na lanovku , al eponechme stranou dokonale vymyšlenou železniční situaci u nás a zpět k filmu. On je to vlastně taky takovej vlak rozjíždí se pomalu, aby do cílové pásky přisvištěl ve velmi solidní rychlosti. Mezi tím nám scénáristi dopřávají kkýble různých zvratů, dějových překvápek, vyprávěcího flirtování s divákem a tomu všemu vládně poměrně bizarní sestava v čele Piťasem, no a ono to člověka začne postupem času docela bavit ač mu je úplně jedno, jak to vlastně dopadne, protože chodí Piták vlakem, na koho se koukne, toho Brad bouchne a to baví, ne že ne. ()

Malarkey

Narazit v dnešní době na dobrý akčňák je jako potkat fata morgánu uprostřed pouště. Radostné a osvěžující. Bullet Train je akční pecka jak cyp. Na Brada Pitta se v jednom kuse valí jeden nájemný zabiják vedle druhého. A to v prostředí jednoho šinkansenu, který si brázdí japonskou krajinou. Kombinace akce, vtipu a japonské kultury se tu valí pod totálně tlakem. Takhle má vypadat pořádná filmová zábava se vším všudy. ()

MrHlad

Beruška je zabiják, který potřebuje snadný kšeft, a tak nastupuje do japonského rychlovlaku, kde má najít a ukrást jeden zdánlivě obyčejný kufr. Netuší, že leze do pasti. Ve vlaku totiž cestuje zabijáků víc a brzy začne téct krev. David Leitch natočil hodně divokou akční komedii, která krom výborné akce nabídne i zajímavý a především hodně atraktivně odvyprávěný příběh, ve kterém se střídá humor s dramatem a spoustou šílených zvratů. Bullet Train připomíná gangsterky Guye Ritchieho opepřené spoustou střílení a bitek. A i když ke konci trošku ztrácí tempo, rozhodně stojí za to do tohohle vlaku nasednout. ()

T2

║Rozpočet $85,9milióna║ Tržby USA $103,368,602║ Tržby Celosvetovo $239,268,602▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,184,872║ Tržby za predaj DVD v USA $2,287,787  ║ David Leitch je blázon, tento akčný trip je úplne uletený až po hranu, škoda že to nie je úplne vybrúsené ale má to veľa dobrých momentiek. /70%/ ()

KarelR

Je tam spousta super scén, postav a hlášek, ale vlastně mě štvalo, že je ten gangsterský příběh v jádru drama – a to drama tam moc nefunguje :/ ()

Algernons

Neuvěřitelně našlapaná, stylová, zábavná a zajímavá akční komediální jízda nejrychlejším vlakem na světě! Je to vlastně Big Lebowski v prostředí zabijáků, kdy náš Brad Pitt se zamotá do mnohem komplikovanějšího a většího příběhu okolo něj, díky své pověstné smůle. Prvky které se zdají být nahodilé a lehce otravné a prvoplánové autoři nakonec rozvíjí napříč celou stopáži. Ve výsledku to do sebe vše zapadá a máme tu akční snímek, který je už specifický svými výstředními postavami. Pitt v roli postaršího zabijáka, který si chce srovnat trochu život a dělat věci jinak je ne jen svěžím vítrem, ale i extrémně zábavnou postavou. Akce parádní, humor povedený a k tomu spletitý příběh plný tikajících bomb. Prostě našlapaná podívaná, která mě málem ke konci ztratila, ale autoři věděli co dělají. Přesto se to lehce táhne a konec je trochu přepálený. Ovšem stojí to za to a takhle ryze zábavný film, jsem dlouho neviděl. Proč by se mělo brát vše tak moc vážně. 8/10! Více zde! ()

Superpero

Zábavný akčňák, kterému odpustíte leckteré prapodivné dějové zvraty, protože tam hrají vesměs sympatičtí herci. Brad Pitt je v komické poloze chlápka, který vlastně neví proč se mu to všechno děje fakt dobrej a vtipnej. Navíc to tam všechno tak nějak japonsky svítí barvičkama a hezky se na to kouká. Zúčtování na konci bylo tak nějak navíc. Furt jsem čekal že z toho vyleze Kayser Soze a ono nic. ()

hirnlego

Mandarinka<3, načuřený Brian Molko</3, Brad Pitt (jako poslední dobou už klasicky) k zulíbání. ... Učebnicová multikinozábava bez polštářku trapnosti. ()

Fr

„PŘÍTELI, PRO MĚ JE OSUD JEN JINEJ NÁZEV PRO MOJI SMŮLU. A TA MĚ PRONÁSLEDUJE JAKO … NEVÍM, NIC VTIPNÝHO MĚ NENAPADÁ…“   Vlak plnej napjatejch lidí. Pár jich chce někoho zabít, někomu by stačil jen ten kufr... Vyprávění v Ritchieho stylu (nebo snad samotnýho …?) a s happy Pittem, se jistě stane ozdobou akční a nevážný kinematografie. Škoda, že místo Shannona nemohl máchat katanou David Carradine! Bejt tam jeho souboj se Sanadou, tak je v tomhle bijáku snad úplně všechno! (jo, parádní štěky tady jsou…)   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román „Maria Beetle“, kterej v roce 2010 napsal Kōtarō Isaka, neznám.  2.) Mám rád toxický vztahy.  ///  Thx za titule „num71“ (a taky ghost206).                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ***  AKCE  ****  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

David Leitch a neskutečná jízda jak prase. Na Bullet Train jsem se hodně těšil už od prvního oznámení, je to přesně můj cup of tea, ale má očekávání byly dokonce převýšeny. Leitch tentokrát nenatočil jen přímočarou akční jízdu, vzal si něco z Tarantina a něco z Ritchieho a dohromady vytváří žánrově komplexní koktejl- který mi připomíná mé oblíbené Kingsmany, ke kterým film svou stylovostí, přepáleností, inteligentností a dravostí má sakra blízko. Brad Pitt je skvělá volba a jelikož ukončuje kariéru, tak si vybral parádní film na jeden ze svých posledních projektů. Je nájemný assassin trpící smůlou- což je samo o sobě velmi zajímavá vložka, který má za úkol ukrást kufřík v nejrychlejším vlaku na světě- Shinkanzen- moderní prostředí samotného vlaku je také velkým přínosem k filmu. Jenže ve vlaku se nachází i jiní nebezpeční lidé, každý s jinými, ale podobnými úmysly a jejich vzájemný střet představuje královskou zábavu. Bullet Train má neskutečný Styl, šílené tempo, skvěle dávkovaný černý humor, hromadu šílených, ale originálních a chytrých nápadů, výborné herce- každá jedna postava tu má dostatek prostoru se předvést a většinou má i velmi působivý flashbackový background, což oceňuji a ke každé postavě si divák může vytvořit vztah, kladný i záporný. Povedl se i sountrack, je tu pár nečekaných cameii, která jsou Meta a dejově je film až nečekaně vyzrálý, je tu hromada solidních zvratů, kde každý nový je lepší než ten starý, celé je to neskutečně chytře propletené a vše si na sebe v závěru hezky sedne- pro tohle mám zkrátka slabost a navrch i skvělá zábavná akce, která se nebojí použít eRko - Finále je moc hezky brutální ( vykolejení vlaku scéna, za kterou by se nezlobil ani Emmerich). Naposledy jsem se takhle bavil u Suicide Squad a Kingsmanů a všechny tři filmy mají společné eRko, pořádnou zábavu a ohromnéj Styl. Těším se až zajdu znova. Ps: Hodně mě rozsekala scéna s pet láhví vody- která tu má vlastní příběh!! Příběh 5/5. Akce 5/5, Humor 4/5, Násilí 4/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 5/5. 10/10. ()

novoten

Tušil jsem bezhlavou a rozjívenou jízdu, ale výsledek je v kadenci nápadů ještě mnohem zběsilejší než moje nejodvážnější představy. Kdo píše, že chybí akce, ten si asi spletl nástupiště a nasedl do osobáku směr Stará Paka. V tomhle šinkanzenu se totiž střídají jak oblíbené vyprávěcí zdroje a styly, kdy si Kill Bill podává ruce s tím povedenějším od Guye Ritchieho, tak šílené zvraty s absurdními krvavými cákanci jak ze starých počinů bratří Coenů. Ve finále jsem na několika místech už už zvedal ruce, že začnu nadšením tleskat, tak velkou euforii ve mně konkrétní momenty vyvolaly díky správnému cameu nebo perfektně padnoucímu soundtracku. Nejvyšší hodnocení napoprvé nepřistálo jenom kvůli tomu, že jde o míchačku žánrů, která častěji stojí na nohách díky inspiracím a citacím než díky vlastnímu vkladu, ale na zábavnosti to neubírá vůbec nic, právě naopak. ()

tron

„Neviem, vyzeráš ako každý druhý vágus.“ Keď som sa dozvedel, že režisér prvého Johna Wicka a druhého Deadpoola natočí s Bradom Pittom v hlavnej úlohe za 85 miliónov akčný triler o rýchlovlaku, začal som sa tešiť. Okamžite som s tým prestal vo chvíli, keď sa šokujúco ukázalo, že nebudeme mať dočinenia s drsným akčným trilerom, ale s akčnou komédiou. Paradoxne, napokon prekvapivo najväčšou divíziou Bullet Trainu nie je akcia, lež práve... humor! Resp. práca s postavami. Resp. interakcia medzi nimi. Škoda, že z toho tvorcovia ku koncu neurobili plnohodnotnú tímovku, keďže si zbytočne veľké množstvo skvelých postáv vystrieľali dlho/ešte pred finále. Apropo, finále. Resp. akcia celkovo. Miestami je síce skvelá, ale je jej prekvapivo málo. Najprekvapujúcejšie na tom je, že Brad Pitt tu predvádza skutočné akčné suchoty. Tak sa mi zdá, že nám tu niekto zlenivel a nemal chuť ísť si zamakať na tri mesiace do telocvične s kaskadérmi, lebo má doma Oscara, však Brad? Okrem toho je Pitt v prvej polovici na pľace nečakane málo a je skôr len jedným z mnohých; takto si hlavnú rolu v hollywoodskom veľkofilme (OK, americko-japonskom) fakt nepredstavujem! V druhej polovicu už ale tento „nedostatok“ Brad napraví a áno, asi to naozaj JE ústredná rola, no potešilo ma, že na Brada Pitta značne atypická. To je osviežujúce, aj keď miestami už je to ozaj skôr šašo, než špičkový nájomný vrah a to trochu narúša konzistentnosť univerza. Zaskočili ma dve vtipné cameá, ale samozrejme v dobrom. Zaujímavé je, že hoc Bullet Train pred akciou uprednostňuje dialógy, postavy, vzťahy a twisty, ponúka plno tragických okamihov. Tie sú mrazivé a pritom nenarúšajú okolitú komediálnu atmosféru (či skôr komediálne okolie nenarúša ich vážnosť). Snímka po svižnom rozjazde spomalí, čo mi nevadilo, ale aj tak som sa tešil na gigantické akčné vyvrcholenie. Všetko napovedalo tomu, že sa mám dôvod tešiť: prázdny rýchlovlak, stanica plná po zuby ozbrojených magorov a skupina antagonistov, ktorých sme si obľúbili a v súlade s heslom „menšie zlo je sympatickejšie, než väčšie“ im držíme palce. Doprčič, z tohto sa dali vyťažiť akčné orgie!!! A ono hej, rozuzlenie je sympaticky akčné, ale je tam tej akcie ozaj málo a to mi vadilo, keďže som si myslel, že si režisér na koniec šetrí geniálny, 15-minútový akčný majáles natočený na jeden záber. Musím každopádne vyzdvihnúť skvelé fóry, prekvapivé flashbacky, soundtrack, kameru, strih a mozaikový scenár, u ktorého si myslíte, že vás nemá čím prekvapiť a pritom opak je pravdou. Veľmi ma na ňom bavilo, ako to celé do seba postupne začínalo zapadať. Užíval som si chuťovky (had, nafukovacia maškara) a som rád, že som videl „remake“ Desperada (!). Samozrejme musím vyzdvihnúť báječný kasting (Taylor-Johnson, Brian Tyree Henry, Sanada). Rušili ma nezrovnalosti typu v špičkovom rýchlovlaku nie sú bezpečnostné kamery, dvaja týpkovia rozmlátia polovicu „potravinového“ vozňa, ale keď dnu vojde pracovníčka dráh, nič si nevšimne, prípadne zničenie polovice japonskej štvrte, počas ktorej zahynuli (?) stovky nevinných občanov krajiny. Chcem dvojku. Produkcia: Antoine Fuqua. () (menej) (viac)

JFL

"Bullet Train" lze z mnoha ohledů kritizovat, ale také si ho ze stejných důvodů užívat. Máme tu Japonsko doslova z rychlíku či zběsilé tempo a nelinearní vyprávění, které spíše slouží k odvedení pozornosti a maskování nedostatků scénáře, nebo také blafování hloubky a přesahu typické pro autora předlohy Kótaróa Isaku. Na rozdíl od japonských adaptací jeho románů tady motivy provázanosti, štěstí a osudu nevyvolávají údiv a patos, nýbrž se rozmělňují do povrchně zábavných atrakcí. Stejně "Bullet Train" pracuje také s tarantinovskými postavami, tedy naprosto nerealistickými žánrovými figurami, které ozvláštňuje jejich nadsázka, stylovost a zakotvení v popkultuře. Tarantino a někteří jeho následovníci na základě popsaného principu vytvářejí sofistikované a zdánlivě propracované mocniny gangsterů či zabijáků, které v nejlepším případě přesahují rovinu mokrého snu fikční dokonalosti a stávají se polobožskými ideály, k nimž pak vzhlíží diváci. V "Bullet Train" ale opět zůstávají jen nerealistickými rozvernými maňásky s jedním karikaturně přemrštěným a neustále opakovaným atributem. Pak tu máme akční scény, respektive jejich choreografii. Ta v předchozích produkcích 87North (či 87Eleven) stála v popředí a strhávala na sebe pozornost svou okázalou fyzičností, realizační náročností a revoluční důmyslností. Tentokrát akce stojí spíš v pozadí, v prvé řadě je vždy realizována jako slapstickové gagy a propojuje jednotlivé dějové sekvence. Ať už jako zastřešující pojem pro popsané tendence filmu použijeme jakýkoli výraz - bastardizace, odsofistikovanost, zpitomnění, asimilace či hollywoodizace - právě v tom ale spočívá kouzlo a funkčnost "Bullet Train". Film totiž do sebe absorboval všemožné trendy předchozích let i dekád, které doposud oceňovali přemoudřelí fandové, cinefilové či vyznavači alternativních nik, a procedil je mainstreamovým sítem do univerzálně přístupného tvaru. Ten sice zákonitě budou ony elity ofrflávat, protože není jako ony jimi oceňované dokonalé formy, ale tím spíš bude z "Bullet Train" popový kasovní trhák. Po "Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw" již další Leitchův projekt evokuje střední proud zlaté éry hongkongské kinematografie, který tvořily chaoticky nesourodé estrády mísící všelijaké emoce i žánrové polohy a kde pozornost diváků neustále poutaly různorodé atrakce, včetně akčních eskapád i cameo vystoupení populárních hvězd. Když uvážíme, že David Leitch a jeho kolegové jsou velkými obdivovateli hongkongských filmů, lze v tom spatřovat nikoli náhodu, nýbrž koncept. ()

B!shop

Solidni zklamani, z ukazek to vypadalo paradne a nakonec tezkej prumer. Za prve to neni zadna akcni jizda, film ma dve hodiny a vetsinu casu se jen keca, kdyz uz konecne dojde na akci, tak je celkem stylova, hodne krvava, ale nic vylozene nezapomenutelnyho se nekona. Moc to neslape ani jako komedie, jednak proto, ze vam jsou postavy ukradeny a pak proto, ze vylozene povedenejch hlasek nebo foru tu je fakt minimum. Herecka sestava je sice paradni, ale bohuzel se od nich vicemene jen chce, aby se tvarili cool. Cely to proste pusobi jako pokus o super cool a zamotanej pribeh o pomste, kde se pomoci hromady flashbacku a haldy postav postupne sklada celej obraz az do velkyho finale, jenze Leitch fakt neni Ritchie nebo Tarantino, jejichz filmy to asi pripomina nejvic. Jako celek sice na jedno skouknuti v pohode, ale vlastne promarnena sance. ()

dO_od

// Extrémně zábavná akční komedie, kde komedie trochu převažuje akci, když už se ale Leitch rozjede, jen málokdo ho zastaví. John Wick říznutej vypravěčským stylem Quentina Tarantina to asi vystihuje nejlíp, s tímhle obsazením byla každopádně zábavná každičká minuta, kdyby těch minut ale přece jen bylo trochu míň a film se zbavil snahy obstát i jako drama, byl bych nejspíš ještě spokojenější. Takhle "jen" silných 7/10. ()

Marius

Epicky postmoderné komiksové kino, ktoré všetko ritchieovsky vysvetľuje za pochodu a prevracia divákovi pohľad na postavy scénu od scény. Dávno som sa tak nezabavil, má to len malú vadu krásy, Rusov by mali hrať Rusi lebo Joey King rusky vôbec nevyzerá (čo by som dal za takú Angelinu Strečinu alebo Jelizavetu Kononovu v tejto úlohe), a nech sú jej mandarínky ľahké, jej ruština znie horšie ako japončina (a taliančina) Brada Pitta. Ale inak plný kotol uhlia do lokomotívy Tomáša a ovocníčkovia FTW, hlavne Aaron Taylor -Johnson je s tým prízvukom neskutočný. 10/10 a horúci adept na film roka. ()

Jara.Cimrman.jr

"Stačí, když dokážeme, že máme kufřík, kterej nemáme, a kluk je živej i když je mrtvej." Pekelně mazaně to mají Citron s Mandarinkou vymyšlený. Tihle kluci mě moc bavili. Jenže netušili, v jakým zvěřinci se ocitli. Když totiž ve vlaku cestujou Beruška, Sršeň, Vlk, Šváb, had a Channing Tatum, tak to prostě musí být zábava. Já jsem se tedy bavil královsky a taky jsem se dost naučil z psychologie. Lokomotiva Tomáš je totiž dokonalý dílo sloužící k odhalování charakterů. Jestli jste to taky netušili, tak si to nechte od Citrona povyprávět. Já jsem to rozhodně neslyšel naposledy, protože tímhle Šinkansenem se určitě ještě projedu. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch