silentname

"Charlie's Christmas Wish" si možno zaslúži nejaké body za snahu priniesť dobrý príbeh so silným odkazom, no na to aby to fungovalo, by film nesmel byť rodinný. Tu bolo treba ísť minimálne do "R" ratingu, aby to fungovalo a kompletne prepracovať scenár. Lebo má to dobré myšlienky, ale film je príliš jednoduchý na to, aby to dokázal nejako preniesť na nás ako divákov. Nakoľko je to rodinný film je potrebné, aby tomu porozumeli aj mladší diváci a tak je to celé vysoko simplifikované. Čo je škoda. Okrem toho všetko čo sa týka nového zákonu o tom, že psy majú byť na vodítku a mať obojok je absolútne zbytočné. Dokopy to mohlo ísť z filmu von a o nič by sme neprišli. Niektoré postavy sú dobré a zaujímavé, no opäť platí, že všetko je podané veľmi zjednodušene. Nevidíme moc ako postavy trpia PTSD, ani akým spôsobom to atakuje ich blízkych. Nebudem to viac rozoberať. Film má dobré nápady, no nie je to zakotvené v správnom filme. Potrebovalo to byť serióznou silnou drámou. A tou toto rozhodne nie je. Hodnotenie: D+ ()