Allie, učitelka umění bez práce, musí přijmout místo v Santově družině, aby pomohla bohatému vdovci Gordonovi a jeho dvěma milovaným dcerám znovu objevit kouzlo Vánoc. (Paramount Network)

silentname

"The Santa Squad" bol vskutku šialený film. A dokonca priniesol asi aj vianočnú hlášku, na ktorej som sa nemohol prestať smiať. Znie: "Christmas is luxury." Totálne som chytil obrovský záchvat smiechu a nemohol som prestať. Musel som dať filmu pauzu. To som asi ešte nezažil. Myslím si, že toto bolo lepšie ako čo som doteraz rád citoval: "Sprinkle, sprinkle, sprinkle!". Ale okey. Odhliadnuc od toho tento film nie je veľmi zaujímavý. Má síce celkom dobre spracovanú story a vzťah mladej Allie s oboma dievčatami je dobre zachytený, je to rozhodne film, z ktorého sa dá veľmi jednoducho robiť sranda. Pretože funguje veľmi jednoducho a priamočiaro. Ako príklad by som mohol uviesť scénku, kde naposledy uvidíme nepríjemnú priateľku pána Chrucha. A scénku na to si dcréry hovoria, že keby tak mohla konečne zmiznúť. A nato príde otec a povie, že sa rozišli a už nepríde. Pôsobí to až príliš jednoducho na to, aby to bola pravda. Ale keby sa to nejako má spracovať inteligentnejšie, to by sme nemohli mať film od Lifetime Chanellu. Myslím si, že film má v sebe dobrý odkaz a vo svojom závere to vie veľmi dobre umocniť, ale ako celok mi to vychádza ako lepší priemer. Najmä už len z titulu, že sú tu scénky, ktoré sme už videli v iných filmoch a hlavne film nepôsobí tak magicky ako niektoré iné filmy z tohto roku. Hodnotenie: C+ ()

NikiVai

Tisíckrát omletý příběh jak milovnice Vánoc, dobrosrdečná a laskavá žena zachrání vdovce a jeho dcerky před prázdným životem. Mohlo to být pěkně nudný, ale nebylo. Tady zpracování zafungovalo a celou dobu jsem koukala s úsměvem na rtech. Byl to film, který zahřeje na duši a naladí na vánoční notu. Jediné, co mi dralo nervy byla práce dekoratérů exteriérů. Když zajede kamera na sněhuláky, jsou měkcí a plní chlupů, na první pohled člověk vidí jakousi bílou plsť a ne sníh. To samé "sněhové" dekorace na schodech a zábradlí, na první pohled zřejmé, že jde o poházené bílé něco jako deky. No a to, že jednou je před hlavním vchodem tráva vpravo a vrstvy sněhu vlevo, je jen úsměvný detail. ()