Pravdivý příběh ze druhé světové války vychází z autobiografie Audie Murphyho, který tu ztvárnil sám sebe.
Audie Murphy se z farmáře stal nejvíce vyznamenaným vojákem v historii USA. Snímek To Hell and Back vypráví o jeho touze bojovat proti nacismu, jeho dobrovolném nástupu do armády, kde by bez zfalšování dokumentů nebyl přijat, neboť neměl ani 18 let. Po absolvování výcviků nás film zavádí do bojů na Sicílii, následně vidíme dobývání Itálie, ale také boje na západní frontě. (cheyene)

cheyene

To Hell and Back má v podstatě vše, co má válečný snímek mít. Dobrý příběh, zde navíc podle skutečnosti, hlavního hrdinu, který tu hraje sám sebe, zdařilou akci a také občasnou dávku napětí. ()

tojowoeZNK

Skutečný příběh Audie Murphyho z druhé světové války, který ve filmu hraje sám sebe. Musel to být fakt borec když je to nejvíc vyznamenanej voják v historii americké armády. ()

MartinezZ

Sice byl mnohokráte vyznamenán a zřejmě i po právu, ale podle filmu to vypadalo spíš na sofistikovaný tématický letní tábor. Sám si to sepsal, sám si v tom zahrál. Nakonec, proč ne? Ale nepůsobilo to na mě moc "filmově", jako spíš poněkud sebestředně. Nějaký důvod, proč tenhle film není klasikou válečných filmů a vlastně se o něm ani pořádně neví, zjevně bude. ()

• Tento film vznikol podľa skutočných udalostí z autobiografie Audie Murphyho, ktorý sa stal najviac vyznamenaným americkým vojakom v 2. svetovej vojne. Vo filme stvárnil sám seba. (westerns)
  • Na natáčanie bojových scén bolo potrebných celkom 50,000 nábojov, 300 libier TNT a desať debničiek 40% dynamitu. (westerns)
  • Na německé straně zde bojují americké tanky M48 Patton, které se začaly vyrábět až po 2. světové válce. (Winster)