liquido26

Uprchlý zločinec se vrací zpět, aby si vyrovnal účty se svým psychiatrem. Cestou ukradne zbraň a zastřelí nejdřív řidiče autobusu, potom barmana a vezme jako rukojmí hosty v jedné kavárně. Není to špatné, Marshall Thompson jako téměř nemluvící záporák super, ale vše se odehrává v podstatě v jedněch kulisách a spíš se tam konverzuje a čeká, takže mě to uspávalo. ()

Atron

Nevěřím vlastním očím... využití televize v thrilleru v roce 50. Včetně live tv z přenosového vozu do projekční televize v hospodě. Vrah vidí psychiatra v televizi, jak jde k němu. Tohle bych čekal na konci 60. let nebo později, ale v roce 50? To fakt nemá chybu. Poznámka: zařazení filmu mezi noir mi nesedí (chybí femme fatale atd.), thriller to ale je. ()

Topco

Jedno z prvých integrovaní televízie (a zároveň živého televízneho prenosu) do filmu a jeho príbehu, a to sme v roku 1950 (dobrých 10 rokov pred Wilderovým Bytom). Rukojemníckou zápletkou nemôže nepripomenúť neskoršie noiry odohrávajúce sa na jednom mieste: Suddenly! či The Desperate Hours (kanón typu Key Largo však určite nečakajte). Za to invenčné použitie TV pridávam tomuto Bčku od synovca šéfa MGM hviezdu navyše! ()