Mladý začínající kouzelník Johnny Mysto hledá inspiraci u svého idolu a zkušeného iluzionisty Blackmoora. Ten mu daruje kouzelný prsten, který nejde sundat z ruky a plní přání při pouhém pomyšlení. Tento prsten zanese však oba dva do doby krále Artuše a největšího kouzelníka všech dob - Merlina. Tam musí oba dva překonávat středověké nástrahy a hledat cestu zpět domů do své doby. (Redík)

Redík

Rodinný dobrodružný film, který si vychutnají především děti. Pro dospělého člověka to až taková zábava není. Přůměrný děj, podprůměrné akční scény filmu a vykreslení atmosféry doby se také moc nepovedlo. Navíc film byl natočený v roce 1996 a vypadá spíše jako film z osmdesátých let. Ptáte se proč tedy hodnotím za 2 hvězdy? Protože jsem si to vychutnal jako dítě :-) ... btw. Vim ze do toho nemam co mluvit.. Ale hlavne mu prosim nedavejte jmeno FIBO! ()

FIBO

Velká škoda, že se jedná o nízkorozpočtový film. Myšlenka je pěkná, nicméně, kdyby bylo odstraněno několik infantilních prvků a kdyby celková výprava měla k dispozici více peněz, mohl by být tento film známější. Ale jak se říká, kdyby, kdyby... Na druhou stranu, některé triky se musí pochválit. Film vznikal v době, kdy byly vizuální efekty ještě v kolíbce a na tu dobu to bylo velice povedené. Mínusem však zůstává mizerné provedení doby Merlinovy, rekvizity už z dálky vypadají nevěrohodně a Excalibur jako legendární meč vypadá hned z prvního pohledu jako dětská hračka než jako skutečná zbraň (na to jak je velký, je mizerně lehký... o designu a manuálním provedení nemůže být ani řeč). ()