Nájemný vrah Marc má zastřelit svého přítele Reného. Marc však záměrně mine a při útěku zastřelí bratra gangstera, který jej na vraždu najal. Marc se okamžitě stává lovnou zvěří. (borsalino)

Karlos80

Velmi dobrý krimi-thriller s výborným italským hercem Marcelem Bozzuffim v hlavní roli nájemného zabijáka, který při nesplnění své smlouvy (nájemné vraždy svého nejlepšího přítele Reného) se teď musí skrývat na útěku, kdy je navíc sledován svými bývalými partnery. Filmů na podobné téma bylo natočeno mnoho, ale tento mě oslovil především svým dobrým špinavým spiknutím (viz role Kosciny, a které částečně někomu mohlo připomínat giallo filmy) a prostředím kde se točilo (francouzská Riviéra - Nice). Film má jinak velmi slušné tempo - najde se tu dost akce i přestřelek, v určitých částech je snímek rovněž velmi zajímavý a překvapivý (především v části které se odehrává v domě na francouzské Riviéře), finále ve stříbrném Bentley se mi moc líbilo. Bozzuffi a Koscina (dva italové) ve svých rolích vynikající, známý Francouz Michel Constantin bohužel jen na začátku cca na minutku (škoda) a klasik Dalban tv roli sympaťáka. Málo známý film o kterém jsem donedávna ani nevěděl, ale dobrý-hodný doporučení všem kteří rády francouzskou nebo italskou krimi klasiku. ()

borsalino

Docela netypický snímek o nájemném vrahovi, který záměrně minul, když měl zastřelit svého přítele. Na útěku před najatými zabijáky se Marc (Marcel Bozzuffi) zaplétá ještě do druhého příběhu, kde s ním Sylvie (Sylva Koscina) hraje krásnou klamavou partii, neboť se jí nájemný vrah na útěku hodí pro její vlastní cíle. Michel Constantin se ve filmu mihne pouze na začátku, což je škoda. Horší je to s hudnou, ta mě přímo rušila a místy až štvala, protože v takovém filmu bych čekal napínavou, tísnivou či dramatickou linku a dostal jsem něco na pokraji šestákového špageti westernu. ()