Komédia Hókus pókus 2 je strašidelným pokračovaním kultovej halloweenskej klasiky z roku 1993, v ktorej sa opäť objavujú rozkošne zlé sestry Sandersonové, aby spôsobili ďalší komediálny chaos. Uplynulo 29 rokov odvtedy, čo niekto zapálil sviečku čierneho plameňa a vzkriesil sestry zo 17. storočia, a tie sa chcú pomstiť. Teraz je na troch stredoškolákoch, aby pred svitaním v predvečer sviatku Všetkých svätých zabránili zlým čarodejniciam, rozpútať v Saleme novú spúšť. (Disney+)

carly

Je to jazda. Je dobré, aby človek videl aj jednotku, ale film má dostatok zábavnej expozície, aby to nebola nutnosť. Bette, Kathy a Sarah si to jednoznačne užívajú a ja s nimi. Téma rodiny a priateľstva je tu krásne spracovaná. Príbeh je celkom priamočiary, na nič sa nehrá, ale ani trochu nezadrháva a ubehne veľmi rýchlo. Obsadenie a výkony ostatných postáv su tiež skvelé. Aj keď už na začiatku si to celé kradne pre seba malá Winnifred. Hudba super, easter eggs a efekty tiež. Z Hocus Pocus sa veľmi ľahko stane povinná halloweenska double feature. ()

Dakken

Čakal som ďalšie nepodarené pokračovanie filmovej klasiky môjho detstva. Hocus Pocus mám veľmi rád, taká nostalgia. Aj keď to nieje žiadna perla kinematografie ako píšu mnohí. Obavy boli na mieste ale na šťastie to nedopadlo vôbec zle. Celkom originálne poňatie príbehu, sympatické herečky a ústredné trio čarodejníc je rovnako zábavné ako pred rokmi. Samozrejme, mohlo to byť o veľa lepšie ale aj o veľa horšie. Takto je z toho príjemná jesenná haloweenska jednohubka, ktorá ma milo potešila :) ()

Morien

Film je vyroben cestou nejmenšího odporu a maximální nostalgie pro zaujetí fanoušků prvního dílu a takových těch dalších, jejichž náboženstvím je zachumlat se za deštivého odpoledne do měkké deky s velkým hrnkem kafe v ruce a na ploché televizi na falešné krbové římse, kterou zdobí plyšové dýně a plastové lebky, si pustit něco spooky. Disney si nás jednou koupí všechny, ach jo. Každopádně jsem takřka proti vlastní vůli musela obdivovat energii a zápal Bette Midler, ona vskutku je bohyně. ()

pumpkinqueen

Fajn být zase po tolika letech v Salemu se sestrami Sandersonovými po boku. Přestože není zápletka s omylem zapálenou černou svící nikterak originální, čemu to vlastně vadí? Byla to hezká podívaná, která nenásilně navazuje na příběh, sestry mají pořád svůj šmrnc i humor a umějí to pořádně rozjet, a to mi po tak dlouhé době přišlo nejkouzelnější. A klobouček jejich dětským hereckým dvojnicím na začátku, ty byly skutečně roztomilé a věrohodné. No a samozřejmě plus za návrat nejen sester, ale i Billyho Butchersona! Celý tenhle návrat se prostě povedl, byl příjemný a já jsem si ho užila. ()

KajusaK

Když jsem zjistila, že vznikl nový Hokus pokus, tak jsem si jej ihned připsala na seznam. Letos jsem navštívila město Salem, takže to bylo super tématické. Skvělé herecké složení a kvalitou stejné jako předchozí díl, možná o kousíček lepší. Příjemná rodinná komedie. Líbil se mi návrat do minulosti i závěr. ()

• Za starostou, který čeká ve frontě na jablka v karamelu, stojí muž a žena v kostýmu ďábla a hospodyňky v županu s natáčkami, což je odkaz na první film a role, kterých se zhostili Penny a Garry Marshallovi. (Dixieboy)
  • První díl Hokus Pokus (1993) byl původně během premiérového nasazení do kin pro Disneye propadák. Ale později se z filmu stala halloweenská klasika, zejména díky vydání na VHS (1994), DVD (2002), Blu-ray (2012), Digital HD (2018) a Ultra HD Blu-ray (2020) a pravidelným televizním reprízám. (NinadeL)
  • Scéna ze supermarketu je odkazem na scénu, která byla vystřižena z prvního filmu, kdy se několik záběrů objevilo v původním traileru k prvnímu filmu. V nich Mary (Kathy Najimy) popíjí dětský olejíček, protože věří, že je vytvořen z malých dětí. V nové verzi pijí s Winifred (Bette Midler) pleťové mléko pod názvem „Babyface“. (Dixieboy)