Buffalo Bill: Hrdina divokého západu

• Česko Buffalo Bill (viac)

Buffalo Bill (Gordon Scott) je pověřen prezidentem Grantem, aby nastolil mír mezi bílými a indiány. Na obou stranách se najdou lidé, kteří si mír nepřejí. Mezi indiány je to Žlutá ruka (Mirko Ellis), který za zlato nakupuje zbraně pro své válečníky. Pokusí se zabít Buffalo Billa. Ten naštěstí přežije. Žlutá ruka se však neštítí ani únosu dcery indiánského náčelníka (Jacques Herlin). Buffalo Bill má na záchranu nevinné dívky jen několik hodin. (videofil)

videofil

Tento film vyšel na videokazetách společnosti Filmexport Home Video někdy v roce 1991. Byla to zároveň jedna z mých prvních originálek, kterou jsem si zakoupil. Po obsahové stránce to není žádný velký trhák, ale nudit se u tohoto filmu určitě také nebudete. Moc se mi líbí také hudba, která k tomuto westernu skvěle pasuje. Tomuto filmu nechybí ani hlavní záporák, kterým je indián Žlutá ruka, který si nepřeje mír mezi bílými a indiáni. Ve filmu si zahrála velká spousta známých, především evropských herců. K těm nejznámějším patří Gordon Scott, který se velmi často objevoval v dobrodružných a historických filmech, dále Jacques Herlin (ve filmu hraje indiánského náčelníka) který je známý především jako sluha Igor z Jakubiskova seriálu Teta. Z dalších známějších herců bych jmenoval herečku Ingeborg Schöner (u nás známá např. ze seriálu Doktor z hor) nebo herce Hanse von Borsodyho. U českého dabingu je slyšet původní originální stopu, což v roce 1991 bylo u dabingů zcela běžné. Na dabingu se podílela velká spousta známých českých herců - Alois Švehlík, Mirko Musil, Otto Lackovič, Jiří Zahajský, Jiří Zavřel, Petr Oliva, Bohumil Švarc a jiní. ()

majo25

Celkom fajn indiánka (čakal som skôr kovbojku) so sympatickým Scottom v hlavnej úlohe. Súboje a indiáni sú spravení na uspokojivej úrovni. Film nenudí a nemá núdzu o zaujímavý dobrodružný dej, s fajn záverom. Som skôr za umiernenejšie indiánky, tento napriek tomu ušiel. ()

AGAMENON

Béčkový špagety western se svalnatým hrdinou, který mydlí indoše hlava nehlava. Občas je nechtěně srandovní plus dobrá hudba. Pokud se dokážete uvolnit a moc nepřemýšlet myslím, že se budete docela bavit. ()

dopitak

Hotová hrůza. Indiáni zase krouží kolem hradeb a padají po stovkách, aby na konci vřavy zůstali ještě početnější.Férovka pro BB vypadá tak, že mu jednu ruku přivážou, pro jistotu. Rudoši jsou čestní, pokud se zrovna nehodí, aby nebyli. Dabing z Barrandova (voiceover) postrádá potřebný počet postav, a tak i mistři svého řemesla mohou být špatně obsazeni (Mirko Skrblík Musil na chrabrého indiánského náčelníka...). ()