Znamení draka

• Česko Ve znamení draka (viac)

V Hongkongu je pašeráckým gangem zavražděn mladý Japonec Toru. V Texasu, v téže době klečí u smrtelného lože svého domnělého otce mladý hoch Joji. Je přesným dvojníkem mladého Japonce. Dozvídá se, že jeho skuteční rodiče zahynuli při leteckém neštěstí a zanechali po sobě tři děti: dceru Chihiro, a dvojčata Toru a Joji. Joji se vrací do Japonska, aby našel sestru. Narazí na šéfa hongkongského gangu a bandu pašeráků, kteří chtějí získat vzácný diamant. Dochází k dramatickému zápasu proti velké přesile. Ale Joji vyniká právě zápasnickým uměním karate, stejně jako jeho sestra. Ta však je slepá, nicméně ovládá karate a je schopna bojovat podle sluchu a vlnění vzduchu. A počne bratrovi hledat vzácný diamant, zvaný Královna Šiba... (Premiéra a.s.)

stub

Většinu toho už napsal Flipnic a s drtivou většinou lze souhlasit, jen bych doplnil, že pojítkem mezi zmíněnými filmy je právě i trojice hlavních představitelů. Jinak na Suzukiho poměry jde o až konformní dílko, vlastně je to asi nejméně poťouchlý film, co jsem od něj měl kdy možnost vidět. Sonny Chiba pobaví více hereckou, než akční rolí, což je na jednu stranu škoda, na druhou stranu tato netradiční poloha určitě potěší fajnšmekry. Za povšimnutí stojí i tradiční zloun Mikio Narita. Parádní odreagování. ()

macekjoe

Ano, opravdu šílený dabing, obraz VHS kvality, ale i tak je film koukatelný. Přesto jsem měla pocit, že tu něco chybí – asi Chiba. Sonny je zkrátka Mr. Cool Guy, ze kterého charisma přímo ukapává a je škoda, že ho zde nebylo využito více. Protože i jako břichomluvec si scénu ukradnul jenom pro sebe. ()

majo25

Mladučký Sanada v béčkovom akčňáku, ktorý čiastočne zaspal dobu. Pretože vyzerá, ako keby ho "vyrezali" ešte v 70-kách. Film má švih, kopu akcie, sympatického a aj karatisticky schopného mladého hrdinu, ktorý sa vie správne naštvať, ale už nič viac. Nudní záporaci, otrepaná zápletka, priveľa humoru a naivity, viacero nelogičností - z černocha-tučka som len tak gúľaľ očami - fet asi riadne vymýval tvorcom mozgy. Tešil som sa na Čibu, bohužiaľ, dostal menej priestoru a už ani akcia s ním nebola to, čo bývala. ()

demented

U nás vyšlo pod názvom Ve znamení draka. Joji (Hiroyuki Sanada) bol ako malý harant unesený a vychovávaný v Amerike. O pár rokov neskôr sa dozvedá o smrti svojho brata-dvojčaťa a vydáva sa do Japonska, aby spoznal svoju rodinu (teda aspoň čo z nej zostalo - slepá sestra, ktorá napriek svojmu handicapu bravúrne ovláda kung-fu a zlotrilý strýko) a vniesol trochu svetla do záhadnej vraždy svojho brata (rozstrielaný na cucky). Čo sa takmer celý film tvári ako kriminálna dráma, sem tam okorenená nejakou tou úsmevnou/naivnou bojovou scénou, to sa v zhruba poslednej polhodinke zvrhne do takmer neuveriteľného kung-fu masakru, nad ktorým ostáva niekedy rozum stáť :o) Hiroyuki Sanada skrátka umí :) ()

Flipnic

Podařilo se mi sehnat tento film, který jsem chtěl vidět hlavně kvůli známé japonské "B-action-karate trojici": Hiroyuki Sanada, Sonny Chiba a Etsuko Shihomi. Jaké bylo moje obrovské překvapení, když jsem během filmu začínal pomalu, ale jistě zjišťovat, že jsem film viděl jako dítě na VHS u svého strýce ... A bylo to nějaký rok po návštěvě filmu Šógunovi ninjové (1980) v místním komunistickém kině se svým tatíkem ... Ony tyto dva filmy právě mají jistou spojitost a to režiséra. Norifumi Suzuki byl vždycky docela ujetý podivín, který se s ničím nepáral. A to jak s nahotou, sexuálními scénami, násilím, krví, brutalitou, tak stejně tak dějem, střihem, návazností scén atd. Mám dojem že v 70. letech byl ve svém oboru špička a jeho filmy vykazovaly neuvěřitelnou technickou úroveň a vyspělost, ale začátkem 80. let začal točit i akční řezničiny a tam popouštěl fantazii na uzdu až příliš, stejně jako ignoroval některé základní premisy při samotné stavbě filmu... Proto film "Ve stínu draka" vykazuje dost podobné známky, jako již zmíněný film "Šógunovi ninjové". Začíná jako "Jackiechanovská komedie", postupně se mění v drama kdy se Sanada setkává se svojí povedenou rodinkou a v poslední třetině se mění v superakční karate-nářez těch nejzábavnějších kvalit. V polovině si svoji malou roličku odehraje karatistka a žákyně japonské legendy Sonnyho Chiby Etsuko Shihomi, ale brzy zase pole vyklidí a přenechá již akci na samotném Henrym Sanadovi, ke kterému se v jisté části přidá sám Sonny Chiba a bok po boku rasují nějakou tu desítku nabíhajících nepřátel ... Chiba je zde již mírně v letech, ale netroufám si odhadnout, od koho ty petelice, kopačky a lámačky bolely víc ... Prostě dokonalý karate-masakr, škoda, že se Sonny nezapojil víc ... Jinak film obsahuje mraky totálně ujetých až bizardních nápadů, vtípků, černého humoru atd. Ten film nejde brát vážně, je to taková spatlanina, ale jako oddechovka, akční film s excelentními martial arts scénami ("trochu" mi vadily ty Sanadovy pětimetrové skoky ...) a jako připomínka úžasné "exploitation-martial arts" éry 70. let to funguje. Díky bohu film netrpí tradiční 80. kovou hudbou a v podstatě ta 80. léta na něm nejsou ani příliš cítit... Rozhodně paráda a klasika!! ()