Tai, Matt, Sora, Izzy, Mimi a T.K. byli na letním táboře, když náhle začalo sněžit... a otevřela se brána do digitálního světa! Společně potkávají několik přátelských příšerek - Digimonů - se kterými se pak vydávají najít cestu zpátky domů. Podaří se jim však překonat všechny překážky, které na ně čekají a porazit zlého Devimona? (oficiálny text distribútora)

Kozy9

Hodnotiť tento seriál až tak nízko je z môjho uhla pohľadu nekorektné. Je to kvalitná anime rozprávka s hŕstkou dobrých nápadov (nesúhlasím s tvrdeniami, že je to kópia pokémonov, pretože DIGIMON funguje na úplne iných princípoch a podstatné aspekty seriálu sa podstatne líšia od pokémonoidných snímkov). Ako dieťa som tento seriál obľuboval oveľa viac ako akúkoľvek inú rozprávku, možno za to mohli zaujímavé súboje, temnejší príbeh alebo to možno bolo iba tým, že stvorenia vyzerali oveľa drsnejšie ako v iných rozprávkach, tak či onak z pohľadu dieťaťa som nemal čo vytknúť. Po opätovnom zhliadnutí v dospelosti sa však pár chýb našlo: hluché miesta, niekedy menej záživnejší príbeh a čo mi kazí dojem najviac je rozpoltenosť seriálu. Na jednej strane sú tu totálne infantilné scény pre malé deti a niektoré príšerky sa podobajú skôr na teletubies, na druhej strane sa tu objavujú nepriatelia v tvare démonov a mierne obnažených sukúb, čo pre mladšie publikum nie je vhodné. Preto sa môže stať, že 12 ročné dieťa nájde časti, ktoré sú pre neho detinské a zas naopak 6 ročné dieťa môže nájsť scény, ktoré sú pre neho nevhodné. Zhrnutím: Digimoni nie sú vrchol kvalitného anime, no určite mierne vyčnievajú medzi priemerom, pre detské publikum sú zaujímavý, no dospelých majú často problém osloviť. 60% ()

Pete1790

No dobře přiznávám, mám tuhle japonskou ujetinu rád. Ne snad, že by mi nějak extra učaroval děj, ale nejhorší nebyl, že mi vadilo, jak se do toho obulo USA a seriál prakticky totálně změnilo ( jenom tím, že ubrali původní titulní píseň, znehodnotili 50% seriálu). Já prostě žral ty digizměny :-D (ve dvojce se to jenom povýšilo), prostě kdo viděl ve svých 10 - 12 letech změny Agumona a Gabumona, tak ví o čem mluvím. Dneska už na to koukám jinak, ale to víte, každý máme nějakou tu nostalgickou vzpomínku. ()

Koda

Tak si to pojďme představit a vraťme se tak trochu do našeho dětství k roku 1997. V Česku svítí sluníčko, žijeme Večerníčkami, TV Nova běží bez nějakých dlouhodobě originálních seriálů a najednou se rozběhnou děti do obchodů, protože začíná 1. série pokémonů a děcka vykupují Pikachua a kartičky s pokémony. Série těchto zajímavých japonských postaviček rapidně vzrostla a Japonci si začali mnout ruce penězi po grafovém extrémním vzrůstu tržby, jako horečka na teploměru a tyto 4 roky se mluvilo fakt jenom o pokémonech. Takže Japonci hned využili příležitost a řekli si - Koničiva Nakama a pojďme rozjet tuto elitní kariéru s dalšími podobnými příběhy s jinými hrdiny... a jak to dopadá, tak se vše musí jenom zhoršit. A nyní se právě dostáváme ke konci 20. století, kdy před nás vstupuje na Fox Kids další podobný seriál pokémonům - Digimon. Hned na začátku musím zmínit, že bitva mezi Digimonem a Pokemonem je jako fotbal San Marino, proti Česku. Ačkoliv se Digimon snaží udržet na horolezecké stěně s pomalu docházejícími silami, pokémoni se posilnili Snickersem. Tím chci říct, že Digimon vůbec není špatný seriál a celkem bych u něj vydržel sedět dlouho, ale ten příběh ze začátku mě prostě ubíjí, protože nemá logiku a patu, aby se děcka dostali najednou do portálu a získali nějaké random udělátka a svůj štít.... teda chtěl jsem říct svého Digimona, kteří jim za každou cenu zachraňují zadnici. Ale upřímně, potom mě už ta série začala celkem bavit - nalézání zvláštních objektů, jako telefonní budky, nebo tramvaj, partička dětí byla sympatická a bavily mě bitvy proti silným nepřátelským Digimonům a vlastně i přátelské pomáhání za každých okolností (ať už se jedná o hledání jídla a vody, nebo o pomáhání druhých). Samozřejmě nesmím zapomenout i na velice originální a skvělou znělku, která mi stále hraje v kebuli a myslím si, že jen díky ní tenhle seriál nikdy nezanikne. ()

jh666

Nechápu, že jsou digimoni v černém. Ano, není o žádný seriálový skvost, ale je to proboha seriál pro děti. Možná je to tím, že v sobě i přes svůj věk mám ještě trochu s dítěte, ale digimony jsem rád měl a budu. Vstával jsem poctivě každé ráno a četl jsem i časopis, takže za 3* dát musím. Vy co hodnotíte odpadem, podívejte se co za s****y pouštějí dětem dnes. Tohle mělo alespoň děj a vtip. Navíc zápletka s Myotismonem byla skvělá. ()

maverick10 odpad!

Ja jsem tak digistastny ze muzu sledovat tento digisvet, ve kterem moji digihrdinove likviduji digipadouchy svymi digitriky v digisvete plnem digipratel. Kurva jeste ze mam digiovladac a muzu to mym digiprstem prepnout na nejakou jinou digiblbost. Uz jsem to slovo digi rekl tolikrat, ze samo o sobe uz nema vyznam. ()

• Původní název pro druhou část filmu byla "Digimon: Our War Game". (HellFire)
  • Japonská originální verze seriálu Digimon Adventure (1999) má ve znělce píseň "Butter-Fly od Kōji Wady. Znělka ze Severní Ameriky se jmenuje "Digimon Theme" od Paula Gordona a byla přeložena a použita taky v České republice. (davidrohusch)
  • Seriál je výsledkem práce amerických cenzorů, jedná se o upravenou verzi japonského seriálu Digimon Adventure (1999). (Toyotomi)