Basketbalový skaut, kterému se smůla lepí na paty (Adam Sandler), objeví hráče s jedinečným talentem a taky komplikovanou minulostí. Nemá sice souhlas klubu, ale rozhodne se svoji hvězdu dostat do Států na vlastní pěst. A všemu navzdory oba nakonec dostanou poslední šanci ukázat, že koše pro ně nevisí příliš vysoko ani v NBA. (Netflix)

BMW12

Adam Sandler i v 55 letech válí! Tentokrát nejde o komedii, ale o dramatický sportovní film z basketbalového prostředí. Já osobně jsem velice sportovně založený, ale basketbal mě nikdy nebavil. Ovšem v tomto filmu jsem ho sledoval s nadšením, jakožto i celý příběh. Velice musím pochválit scénář, protože děj filmu mě opravdu bavil, a především Adama Sandlera, protože tohle je jedna z jeho nejlepších rolí! ()

William_

Kdyby neměl A. Sandler každých 30 minut potřebu opovrhovat a nadávat na (evropský) fotbal, možná bych i tu 4 * dal, ale i tak se jedná o velice dobře natočený film s trochu klišé dějem, avšak nečekaným zvratem na konci. Pro B-ball fandy povinnost, pro obyčejné smrtelníky průměrný film co jim toho moc nedá. Musím pochválit i povedený soundtrack a celkový hudební doprovod. Víc filmů o basketu, jde vidět že mají úspěch! ()

campix

Opět výborný Sandler. Na Hustle je krásně vidět, jak když přistupuje k látce, kterou miluje, tak se sebe dokáže vytáhnout naprosté maximum. Příběhově nejde o nic převratného. Prostě šablonovitý sportovní příběhu o vzestupu a plnění si svých snů. Nicméně v rámci svého žánru se jedná o ukázkové sportovní drama, takhle by to mělo vypadat. Atraktivní sportovní sekvence. Spousta známých basketbalových osobností na plátně a zpracování, které dokáže zaujmout. ()

blackJag

"POSEDLOST VŽDYCKY PORAZÍ TALENT." Tady má někdo rád basket (a hodně moc)... a nenávidí fotbal, ten jediný pravý, evropský (a asi taky hodně moc :-)) a na filmu to jde znát (ta láska k basketbalu, ne nenávist k fotbalu :-)). Osnova je vlastně klasická, nic objevného, kvantum osobností z NBA to ale všechno přirozeně drží nad hladinou, což u filmů ze sportovního prostředí bývá vlastně zásadní. Sandlerovi se role poměrně i daří, v dramatické rovině tradičně, nicméně jedna věc se nepodařila - mezi Adamem a Queen je naprosto nulová chemie, tohle nebylo dobré castingové rozhodnutí (rodinná linie ve filmu vůbec nemusela být). 70% ()

sedm.1

Životní trefa pro mě představuje naprosto klasické, snad až šablonovité sportovní drama, které tedy sice není určitě špatně zpracované, či zahrané, ale prostě ten dějový vývoj, od úplného začátku, až po happyendový konec, je tak strašně předvídatelný a tuctový, že ve výsledku celý ten film prostě nemá naprosto čím překvapit. Ano je sice skvělé tvrdit, že Adam Sandler v hlavní roli podává další výtečný a hlavně přesvědčivý dramatický výkon, a vlastně i všichni ostatní herci ve svých rolích nejsou mimo, ano je fajn, že je to celé svižné a rozhodně nenudícím způsobem natočené, že to má působivou atmosféru, že dramatické a emoční scény se zavřenými oči poměrně fungují, že momenty s basketbalových tréninků, soubojů a utkání jsou výrazné a efektní, nicméně opakuji, co je tohle všechno naplat, když to na druhou stranu nemá jediný moment překvapení, že to je tak přímočaré a jednoduché, že veškeré postavy jsou tak ploché a nezajímavé, že je již prakticky o všem dopředu jasno, jak to dopadne, bez jediné odbočky, bez jediného záblesku nápaditosti, či inovace. A vlastně Hustle nemohu označit ani za věrohodnou inspirativní podívanou, jelikož cesta na vrchol hlavního hrdiny a jeho svěřence mi přišla bohužel dost nepřesvědčivá, naivně jednoduchá a znovu zopakuji, tak moc tuctová, že v jakémkoliv směru vyhecuje asi jen vážně těžko někoho. Pro příznivce podobných sportovních dramat, basketbalu zvlášť, se nicméně bude jednat o podívanou i tak jistě zábavnou a zajímavou, na to ten film totiž určitě má. ()

• Podľa pôvodného scenára mal Adam Sandler nájsť zázračného hráča v Číne. Pod tlakom Netflixu, ktorý nemá svoj biznis v Číne, sa lokácia zmenila na Malorku. (megajalec)
  • Natáčení začalo ve Filadelfii v říjnu 2020. Natáčelo se i na Croatesville Area High School v Pensylvánii. (Cever)
  • Stanley (Adam Sandler) má na sobě tričko s nápisem „Federal Donut“, což je skutečná filadelfská restaurace proslulá nejen koblihami, ale také smaženým kuřetem. Federal Donut má také pobočku uvnitř Wells Fargo Center, kde hraje tým 76ers. (LUKICKK)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023