Zahalte jí tvář je první detektivní román P. D. Jamesové, kterým v roce 1962 zahájila svou dlouhou a úspěšnou spisovatelskou kariéru. Přivedla v něm na stránky knih - a posléze pak i na televizní obrazovky - onoho poněkud netypického detektiva jménem Adam Dalgliesh. Na první pohled mírně flegmatického, zjemnělého chlápka, který na rozdíl od svých razantnějších kolegů píše poezii, bydlí v bytě nad Temží, jezdí jaguárem a ve Scotland Yardu postupně dosáhl hodnosti komandera. (oficiálny text distribútora)

Tosim

Příliš televizní. Z dětství jsem si pamatoval atmosféru a záhady, což zůstalo, nicméně tak mocně už to nepůsobí. 80% bez uzardění. ()

gudaulin

Myslím, že současné hodnocení na CSFD je poněkud ovlivněné nostalgií, protože tahle detektivka se vysílala u nás v časech, kdy kvalitní televizní produkce bylo opravdu málo, a tak se mohla stát určitým kultem. V každém případě ale tomuhle televiznímu dílku nechybí atmosféra a napětí. Je to pomalejší, komornější záležitost, která ctitele akce neuspokojí. Celkový dojem: 70 %. ()

sud

Velice inteligentní konverzační detektivka na pokračování v tradičním anglickém stylu. P. D. Jamesová sice svoji velmi kvalitní prvotinu několikrát překonala, ovšem na poli žánru ji nechybí nic. Výborně prokreslené postavy, záhady, napětí a pachatel, do kterého by to nikdo neřekl. Jedna z těch lepších sérií s charismatickým detektivem Dalglieshem. 85%. ()

*CARNIFEX*

Na rozdiel od predchádzajúcich mini sérii, sa v tomto prípade ihneď začína vraždou. Scenár je opätovne až do úplného záveru viac ako solídne prepracovaný, pričom divák opäť, zas a znova nemá ani tušenie kto je vrahom. Ono všetky tieto kriminálky okolo postavy inšpektora Dalgliesha sú viac ako vydarenou záležitosťou, akurát v dnešnej dobe už pôsobia akosi bez emócie, v rovnakej tónine, bez mimoriadnej dávky napätia. ()

LiVentura

Jeden z nejlepších kromiseriálů na světě. Temný, melancholický, chytrý, prostě světové detektivní sousto se skvělým inspektorem Dalglieshem. :-) ()

Crocuta

Zahalte jí tvář, v očích má slzy, zemřela mladá. (John Webster, Vévodkyně z Amalfi).3. 1. 2009 - Tak nám na ČT1 dávají (po zhruba 20ti letech) reprízu, počin hodný chvály. ()

triatlet

Adam Dalglish, intendat britského Scotland Yardu, který ve volném čte a píše básně. Navíc odhalí i toho nejprotřelejšího padoucha. Co chcete víc? Roy Marsden v roli kriminalisty výborný. ()

borsalino

Velmi příjemná detektivka, ve které jsem marně pátral, kdo za vším může stát až do posledního okamžiku odhalení. Kromě očividných záporáků (kteří zpravidla nebývají pachateli, jsou jen dost protivní), je většinou pachatelem někdo méně nápadný, přirozeně se pohybující a do děje zapadající, že rozuzlení je pak překvapující. K tomu celkový odstup a chladný pečlivý postup intendata britského Scotland Yardu Dalglishe, dává této detektivce nezaměnitelný ráz a kouzlo. ()

Rakosnicek77

Jen samotná úvodní znělka, mi vždy navozovala husí kůži :-) Tajemná, pozvolně plynoucí atmosféra, řadí pro mne seriál k tomu nejlepšímu z britských televizních detektivek. Stejně jako Záhady slavičího domu, jsem i Zahalte ji tvář hltal vždy v neděli v 11 dopoledne na ČT1 :-) Pokud tedy nedávali Sanitku, nebo Nemocnici na kraji mesta, ty točili tak 3x do roka. ()

corona

na nového Dalgliesha sa kedysi čakalo viac ako na bananány.... na základnej škole sme so slovenčinárkou rozoberali miesto učiva rôzne teórie kto je vrah /skoro vždy jej to vyšlo/, no neviem, teraz tie kriminálky nemajú to správne dávkované napätie čo táto séria ()

filmmovier

Další výborná atmosférická Dalglieshovka, rozhodně jeden z těch lepších seriálů s Royem Marsdenem, na kterém mě nejvíc mrzí jen to, že se pořádně rozjel až od čtvrtého dílu, jinak bych možná šel s hodnocením výše. Předlohu jsem četl a jako vždy u románů P.D.Jamesové je tento seriál její věrnou adaptací. Atmosféra dýchá z každého záběru, herci jsou výborní a dabing slušný. Zase jednou sakramentsky zamotaná detektivka s precizně vykreslenými charaktery a zajímavými postavami. S vrahem jsem se trefil jen o malinko vedle... další ukázka toho, jak by měla vypadat detektivka, anglická škola se prostě nezapře.Takže mě to sakra bavilo, ponořil jsem se do toho a znovu musím napsat pochvalu na hudbu, která je prostě neskutečná. takže doporučuji všem, napínavý a atmosférický kousek, který by milovníka detektivek rozhodně neměl zklamat. Forma šesti dílů se znovu ukázala jako ten správný tah. Celkově 85 %. ()

LadyPupu

Dala jsem reprízu po dvaceti letech a pořád je to dobré. Žádné černo-bílé postavy, do posledního dílu jeden neví, kdo je vrah, vynikající atmosféra od začátku do konce a samozřejmě Dalgliesh - opravdu výjimečná osobnost. V práci profesionální, v emocionálním projevu extrémně chladný, mimo službu však básně píšící gentleman. ()

xaver

Série detektivních filmů, typicky britských, zpracovaných podle románů slavné britské spisovatelky P.D.Jamesové. Praktický každý z románů je zpracovaný jako samostatný, nekolikadílný, detektivní seriál. Román Zahalte ji tvář byl prvním, který P.D.Jamesová vydala v roce 1962. Celkově jsou jednotlivé seriály velmi dobře zpracované podle leterární předlohy a Roy Marsden se jako superintendant Adam Dalgliesh nesmazatelně zapsal do paměti diváků ()

CSSML

Zatím nejlepší série s Dalglieshem, notně zamotaná s řadou podezřelých a napínavá od prvního do posledního dílu. Až v samém závěru dojde k neočekávanému odhalení. Škoda, že sir patolog ze seriálu zmizel. ()

Piškotka

Zbožňuju P. D.James a R. Marsdena. Inscenační detektivka na pokračování za doprovodu britského chladu a odstupu, ale také zeleného venkova. Udivilo mě, kolik je tam slečen postaršího věku. Může jedna z nich jít příkladem, když vede "útulek" pro svobodné matky? Stejně její chování není standardní. Mileráda se nechám překvapit, i když jsem knižní předlohu četla, bylo to však kdysi dávno. ()

Ixbalanke

Našla jsem si tuto detektivku kvůli její autorce, Angličance Phyllis Dorothy Jamesové, která dodnes žije a tvoří. Mrzí mě, že jsem nenašla toto dílo v knižní podobě a tak jsem se musela spokojit s tímto provedením. Viděla jsem verzi s dabingem, který celkový dojem dost ničil, ale asi u 3. dílu už si člověk zvykl. Ale protože jsem zarytý fanoušek britských detektivek, kde se zbraň objeví maximálně jako předmět doličný, strávila jsem s tímto seriálem příjemné sobotní odpoledne:) ()