Penteuhauseu - Season 2

(séria)
Dráma / Mysteriózny
Južná Kórea, 2021, 15 h 18 min (Minutáž: 62–76 min)

Vavča

Makjang, specifický korejský žánr, který se vyznačuje šíleností a absurdností scénaristických řešení za každou cenu až na hranici směšnosti. První série Penthouse se mohla chlubit (ne)zamýšlenou subverzivní povahou na téma kritiky kapitalistického řádu a bezvýchodnosti situace pro rozdílné vrsty společnosti. Viděli jsme neobvyklou kombinací obvyklých i neobvyklých prvků pro narativ, postavy, výborně ztvárněné charaktery, cliffhangery, ze kterých nedočkavost stoupala k Himalájím. Druhá série je už bohužel pouze generické, byť občas napínavé drama. Mocený souboj rodin v paláci Hera pokračuje, s některými postavami budete možná sympatizovat, ačkoliv dříve byly pouze opovrženíhodné, byť impresivně zahrané (Kim So Yeon cenu za nejlepší herečku musí dostat, nebo ty Dukovany nedostanete Korejci!:) Začíná to být celé až příliš absurdní a natahované, oživování a umrtvování postav, no prostě uvidíte sami, jako guilty pleasure dobrý, a hlásím se na třetí sérii, ať vidím, kam až šílenost korejských scénáristů sahá. ()