Dadaistický seriál, který se odehrává v jakémsi alternativním pražském Braníku (odtud B-City) a sleduje různé příběhy různých lidí – moderátora rádia, dvou dědků, prostitutky, řezníka prodávajícího také knihy, závozníka a mnohých dalších. Každý díl uvozuje „moudré“ slovo Číňana v podání samotného autora scénáře Miloně Čepelky. Kromě vyloženě absurdního humoru se seriál sem tam vyjadřuje i ke společensko-politickým věcem té doby. (honajz)

honajz

V současné době mi přijde naprosto neuvěřitelné, že by ČT natočila něco tak invenčního, ale v těch divokých - a svým způsobem krásných - 90. letech tenhle styl už vůbec musel působit jako zjevení, a přesto seriál vznikl. Je potřeba jej nebrat vážně, protože ten humor je nejen dadaistický a absurdní, jak píšu v obsahu, ale i satirický a ironický... jenže takovým zvláštně neotřelým stylem. Možná bych to vzdáleně přirovnal k Mighty Boosh. Protože bydlím hned ve vedlejší čtvrti, měl jsem štěstí při jednom natáčení být a bavilo mne, jak ty vtípky někdy vznikly nečekaně samy od sebe na place nebo dokonce se zahrnula absurdita, která se v tu chvíli skutečně stala. Je to pravda chvílemi roztříštěné, ona to má být spíše mozaika, ale pořád to má co říct, protože za těmi sebeshazovacími absurditami se často objevuje i nadčasová reflexe určitých problémů nejen té doby. ()

sator

Třídílná poetická satira vypráví příběh volného cyklu hraných humorných mini příběhů a mini situací z fiktivního maloměsta, ležícího uprostřed velkoměsta. ()