12-letý Naota je na "rande" s přítelkyní jeho bratra, který se odstěhoval do Ameriky, Mamimi. Když se vrací, přejede ho šíleně praštěná dívka Haruko Haruhara, řítící se svém mopedu Vespa a třískne ho po hlavě kytarou. Později mu z onoho místa na hlavě začnou vylézat roboti, kteří spolu bojují. A aby toho nebylo málo, Haruko se nastěhuje k Naotovi domů. A nad tím vším (rozuměj nad městem), ční obrovská napařovací žehlička.

Komediální anime s dějem o mnoho pošahanějším než bývá obvyklé a bizarními postavičkami. (Subjektiv)

merigieren

Líbilo semi to asi proto že nejsem otaku :-) většinou bojovky s robotama odsuzuju a abych jim nemusel davat špatný hodnocení tak je radši nesleduju. Ale tentokrát jsem udělal výjimku a jsem rád. Viděl jsem to jako dvouhodinový film u kterého jen těžko pochopíte proč se zrovna teď děje to co se děje. Je to velmi dynamický příběh se zajímavým dějem jen to chce trochu víc fantazie (ke konci už mi pomalu docházelo oč jde). Na začátku romantická láska bývalé přítelkyně bratra hlavního hrdiny a hlavním hrdinou, pak přijde vesmírná špionka která zaujme její místo a nakonec ho obě opustí. Mezi tím si řeší svoje vztahy a proplétají to soubojema alá unreal tournament. V pozadí hraje příjemná rocková hudba. Během těch 2h 16 minut jsem neměl čas nad ničím přemýšlet a jen sem s úžasem sledoval, co se děje a čím mě překvapí. ()

Terter

Otázka: Jak budete jako správný fanda anime (záměrně nepoužívám termín otaku, protože většina z nich pozbyla jakéhokoliv smyslu pro humor a nadhled) hodnotit anime, které má sice jenom šest dílů (což je vzhledem k jejich náplni zcela postačující, vezmeme-li v potaz, že další díly by původní drajv jenom rozmělnily), nemá pevnou dějovou kostru (což není zas tak na škodu, tohle anime má jiné přednosti), skělou hudbu a těch šest dílů se vám podaří odkoukat za dvě odpoledne? Odpověď: Džúbun no kyuu. Překlad: 9/10. ()

Proso

Úžasně atraktivní jízda od začátku do konce, jejíž audiovizuální šílenost je krásně vyvažována neskutečně realistickými a emotivními momenty postav. Často se u anime používá pojem "style over substance", ale ještě jsem nezažil, aby fungovaly jak obsah tak forma v takové harmonii. Nekonečný potenciál opětovného přehrání. ()

Radek.SCH

Na seriál krátké, na film dlouhé, hudba (ač váz z toho ruchu bude po pár dílech bolet hlava) parádní. Titulky jsem občas (často) nestačil číst (a že jsem nějaký čtenář). Nadsazenost (skoro parodii) nemám rád. Sci-fi linii jsem moc nechápal/nepobral. Po prvním díle jsem z toho měl dobrý pocit, ke konci jsem byl rád za to, že je to tak krátké. - 60 % ()

pivo

Divné. Občas v dobrom, občas v zlom slova zmysle. Forma tu jednoznačne prebíja obsah, ale robí to tak dobre, že sa mi to proste páčilo, hoci som si nebol istý (a ani teraz si stále nie som), či to bolo na 3* alebo 4*. Na rozdiel od väčšiny tu, si nemyslím, že by to bolo o ničom, ja som tam videl normálny plnohodnotný príbeh, ktorý by si zrejme zaslúžil trochu viac rozviesť a vysvetliť všetky tie postavy a skutočnosti, ale aj tak sa v tom dalo vcelku dobre orientovať. Postavy sú zaujímavé, len slabo vykreslené, hudba super a ako som už hovoril, tak samotná forma je strašne dobrá, hoci občas to bol teda riadny brutál stíhať to vnímať, hlavne keď sa to zmenilo na mangu. Hodnotenie nakoniec dávam také, aké dávam hlavne kvôli peckovému piatemu dielu. ()

• Moped, na ktorom jazdí Amarao, nie je Vespa, ale japonský model Rabbit. Podľa režiséra je oveľa vzácnejší než Vespa. (Flipper)
  • Atomsk je názov románu Cordwainera Smitha. (Flipper)
  • Motorka Vespa, ktorá je ukazovaná pri záverečných titulkoch každej časti, patrí režisérovi Kazuya Tsurumakiovi. Ako vidno, nemôže ju rozbehnúť. (Flipper)