Lupin

• Francúzsko Arsène Lupin
Dráma / Krimi / Mysteriózny
Francúzsko / USA, (2021–2023), 13 h 6 min (Minutáž: 41–52 min)

Predloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic (viac)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

TheEvilTwin

Lupin by strašně chtěl být detektivka plná zvratů, policejního vyšetřování a utíkání šikovného lupiče spravedlnosti, ale z výsledku si nejsem úplně jistý, jestli se to podařilo. Omar Sy je herecky významná osobnost, jeho temperament tady sedl výborně a celý seriál se točí vlastně čistě kolem něj. Co seriálu vlastně podkopává nohy je samotný scénář. Všechno působí strašně prvoplánově a příhodně pro hlavní postavu, všechno mu vychází, všechno umí (ukrást někomu náušnice, aniž by si všiml, rvát se, IT hacking...), všechno zná a do cesty se mu nepostaví jediná věc. Právě proto snímek působí tak trochu uměle a na sílu tlačená efektnost vůbec nepomáhá. Na vážnou mysteriozní detektivku tady působí proti nejen tenhle prvek, ale je tady málo toho "detektivování", na komediální sérii je tady zase málo komedie a ve finále se Lupin pohybuje na hodně nejisté hraně a nemá čím vyloženě zaujmout. ()

verbal

Lupin, ze kterého Lepenovi dozajista rupne cévka, slaboduchý tendenční škvár Netflusu na podporu senegalských víz do EU a anální znásilnění odkazu Maurice Leblanca ebenovým BLM kabanosem o tom, jak to dává šarmantní, sympatický a dokonale asimilovaný černoušek s fikaným využitím hloupých a slizkých bílých kriminálníků sežrat zkurvenému bílému privilegovanému rasistovi, který mu s hluboce zakořeněnými tmářskými předsudky, arogantním xenofobním zmrdstvím a bělošskou hrabivostí rozvrátí idylickou, naprosto kulturně integrovanou, pracovitou a společensky prospěšnou čokorodinu. A jediný, kdo mezi všemi těmi tupými a zkorumpovanými bílými policajty stíhá jeho bezbřehý intelekt je hnědokomisař jménem Jusuf! Rychlodementní a předvídatelný tuposcénář, avízovaný jako „moderní verze“ a zcela pošlapávající kouzlo i promyšlenost originálního Arzéna, svědčí jednoznačně o tom, že se jedná výhradně o Die ewige weisse Schnauze neomarxisticko – fašistického korporátu a propagandistické sraní na evropské kulturní tradice, od nichž je již jen krůček k Čokotintinovi, Hraběti Monte Negrovi nebo Qasimodovi z Dakaru. A po kultuře vesměs hned přicházejí překrucování historie (skoro splněno), potlačování svobody slova (splněno) a diktatura proletariátu či reakční vláda finanční oligarchie (cuming soon). Opravdu trapné a nudné podprahové svinstvo pro programování Instakokotů k nucené diverzitě, po kterém očekávám v rámci rasové rovnosti minimálně Owena Wilsona v roli Kunty Kinteho v „moderní adaptaci“ Kořenů. ()

Toren

6/10 Fascinace tohohle seriálu jde tak nějak mimo mě. Omar Sy je velkej sympaťák, najde se pár pěkných scénáristických nápadů a produkční hodnoty jsou překvapivě více než slušné... ale co z toho, když Lupin ničím nevybočuje a jde o obyčejnou fajn žánrovku? ()

Malarkey

Omar Sy je přesně ten typ herce, který jakmile se usměje, dáte mu do ruky s radostí peněženku, ať si koupí co chce. Jenže tady u mě konečně narazil. Sice se snaží ukazovat ten bílý chrup sebevíc, ale mě novodobý Lupin prostě nebavil. Přitom jsem doufal, že Francouzi z toho udělají novodobou detektivku se samozvaným hrdinou. Jenže oni do toho vměstnali jedno klišé vedle druhého. První sérii jsem ještě zvládl, ale u druhé už jsem to nedokoukalo. Bohužel se to nedalo. Jako odpočinek asi ok, ale nečekejte od tohoto seriálu kdovíjaký zázrak. Přeci jen se už kvalita seriálů za ta léta dost posunula. ()

Fr

,,LUPIN VYUŽÍVÁ SVŮJ TALENT K LOUPEŽÍM. JEHO PLÁNY NEZHATÍ ŽÁDNÁ PŘEKÁŽKA. JEHO NEJVĚTŠÍ TALENT JE BEZPOCHYBY BÝT VŽDY O KROK NAPŘED...“ /// Tak předně… Lupina by mohl hrát klidně Mongolec říznutej Pačuáncem a mohlo by to bejt vcelku jedno. Myslím příběhově, takže buďte rádi za Omara Sy (ten chlapec fakt má šibalskej úsměv….). Nejde o historickou detektivku, ale o sérii známejch kousků zlodějskýho šprýmaře, který tady mají dopomoci k vyřešení rodinný tragédie. Místy to je drobátko přitažený za pačesy, ale má to bejt spíš zábava než kriminálka… teda aspoň bych řekl. I když na konci teda zvážněj… Je to prostě takový jednoduchý, ale kecal bych, kdybych tvrdil, že mě nezajímá, jak to bude pokračovat. Zvlášť, když místo kejklí jde o život. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihy o Arsene Lupinovi, lupiči – gentlemanovi, které psal Maurice Leblanc, neznám. 2.) Chci se pomstít. /// Thx za titule „Kateřina Richard“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Netflix začíná letošní rok poměrně slibně a to adaptací legendárního zloděje Lupina, kterého hraje výborný Omar Sy. Úvodní heist z Louvru je naprosto perfektní a trochu zamrzí, že se seriál nedrží stýlem, co díl, to loupež a místo toho se soustředí na vyšetřování a hledání za pravdou. Jako kriminálka to však funguje slušně, Omar Sy s policií pěkně vy* ebává a dává si to s přehledem. Natočeno svižně, zábavně a inteligentně. Údajně by měly být ještě 2 díly, které zatím nejsou dostupné, tak snad brzy. Příběh****, Akce>Ne, Humor**, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10. ()

Dudek

Efektivní a divácky atraktivní seriál plynoucí v relativně rychlém tempu, který doplácí na svou snahu dělat ze sebe něco chytřejšího než skutečně je. Klasický konstrukt, který na diváka pomrkává tak viditelně, až je to spíše k smíchu. Zároveň mi není příliš sympatické takové to hraní na série u seriálů, kdy se jedná o jeden stále plynoucí děj a poslední díl série tak ve skutečnosti nezavršuje vůbec nic. ()

LiVentura

Sympaticky dareba, sviznost a dobre zpracovani.. avsak pribeh, hlavni dejova linka, je prisli bridka, kazdy logicteji uvazujici si domysli viniky slozitě hledane tajemnym zlodejem. Vyslo by to sotva na strednestopazovy film, zase z toho nekdo vsak chtel vytriskat money money money... a nastavovanim se pribeh prakticky stava nekoukatelnym, sceny s vrahem jsou az smesne, takovy najemny zabijak by se asi dlouho neuzivil. ()

DwayneJohnson

Hezky se na to kouká, ale strašně moc to hraje na náhodu, která je někdy až do očí bijící. Mám rád francouzské seriály, které mají hlavu i patu, což zjevně není tenhle případ a to platí hlavně pro poslední díl, který to nakonec celé překlopil na dvojkovou stranu. ()

Chrustyn

Z počátku povedený lupičský seriál, kde je však divák znalý podvodnických filmů, vždy o krok napřed. Bohužel v druhé sérii se vše začne tříštit a přechod na temný thriller je nefunkční. Vše trochu zvedá třetí série, která má opět trochu nadhled a švih. Jako celek nic extra ale slušný průměr. ()

marhoul

První dva díly mě bavily, pak to bylo jako na houpačce. Podle mě příjemná oddechovka, Omar Sy je sympoš, pohled na něho neomrzí, scénář byl v závěru slabší a zbytečně se točil, kolem toho, co mě až tak nezajímalo, být to epizody jednotlivě uzavřené, bez nitky celým počinem, asi by mě to chytlo víc. ()

rikitiki

Šaramantní, až okouzlující Omar v šestákovém příběhu, který přenesením do současnosti ztratil svou dětinskou romantičnost, a získal docela reálné zázemí. Krádež diamantů je rafinovaná, leč později mi děj přišel přece jen natahovaný. SHRNUTÍ: Já bych mu ten náhrdelník přála. ()

Morholt

Z mého pohledu má tenhle Lupin s tím klasickým jen hodně málo společného a není to jen jen dobovým zasazením. Ale to vůbec nevadí. Ústředním motivem je pomsta, prostřednictvím které se hlavní hrdina snaží očistit jméno svého otce a potrestat bezohledného boháče. A v tomto ohledu to funguje. povedla se i povinná soukromá linka s Ludivine Sagnier, kterou můžu. A konečně seriál funguje i co se tempa, zábavnosti a vtipu týče. Povedl se samozřejmě casting s Omarem Sy na čele Jen mi připadá, že pět dílů pro první řadu je málo a tvůrci tak museli z větší části oželet Lupinovo mládí a jeho nástup na zločineckou cestu. Pár střípků tu je, ale to je málo. Druhá řada je v tomto případě samozřejmostí, protože konec je otevřený tak, že otevřenější být nemůže. Ale zaplať Bůh, nutit se do toho nebudu muset. 85% ()

MartinezZ

Děsná nuda. Říkal jsem si, co chtějí udělat za taškařici s Arsènem Lupinem hraným dvoumetrovým černochem? A ona to ani není komedie, on se to bere vážně. Takže dvoumetrový vytrénovaný černoch jak uhel je mistrem převleků a ačkoliv je v každých novinách a televizi tak tenhle dvoumetrový černoch jak uhel nikomu nepřijde nikdy nijak divný.  Ústřední arciďábel měl alespoň vést obchod s bílým masem, protože v současném světe je "pouhým běžným podnikatelem", ta rodinná vsuvka je tam úplně navíc a celé to mělo skončit po prvních pěti strašně dlouhých dílech. Poslední tři z druhé série jsem už musel proklikávat, aby se šlo nějak posunout v ději a třetí řadu rád vynechám úplně. Kdyby raději zfilmovali ty Lupinovi příběhy, udělali by lépe. Z příliš dlouho nastavované kaše je vždycky jenom nechutná břečka. ()

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

13.10.2021

Streamovací služba Netflix má nového krále. Stalo se jím jihokorejské drama Hra na oliheň, které za první měsíc vidělo zhruba 111 milionů domácností. Neuvěřitelný virální potenciál tak vyšoupl seriál… (viac)