Znepokojujúci skutočný príbeh 17-ročnej Lisy McVeyovej (Katie Douglas), ktorú v roku 1984 uniesol, niekoľkokrát znásilnil a neskôr pustil na slobodu sadistický sériový vrah Bobby Joe Long (Rossif Sutherland). Napriek prežitej hrôze však všetci jej príbeh spochybňujú. (TV Doma)

EvilPhoEniX

Docela slušný a nenápadný TV Kriminální Thriller na Netflixu o sériovém vrahovi Bobby Joe Long, který řádil v Tampě v 80. letech. (Údajně zabil 10 žen, škoda, že ve filmu nevidíme mrtvoly žádné), ale to přece nikoho nezajímá, že jo ?? !  Fajn je to TV film odpouštím.Film sice nenabídne vyloženě nic explicitního a přitom načtrne docela zajímavé témata ( Domácí zneužívání babičkou, sériový vrah, únos-znásilnění) Kdyby se filmu chopil třeba Fincher, tak tu máme dost možná Revoluci v kriminálním žánru, naštěstí se film vydává docela nečekaným směrem a to, že hlavní hrdinka únosci uteče a když si myslí, že to nejhorší je za ní, tak jí nikdo nevěří, že vůbec byla unesena, což nabere docela nečekaný směr.Líbilo se mi, že hlavní hrdinka je nejen pěkná slečna, ale taky velmi inteligentní a bude pomáhat detektivům při práci, čímž si mě film dokázal získat.Určitě povšimnutihodná záležitost, která fanoušky detektivek určitě nezklame, byť k mému absolutnímu uspokojení to chce ty mrtvoly.. Příběh 4/5, Akce 2/5, Humor>Ne, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Herci 4/5. 7.5/10, ()

bobby_jean

Tak tu sa dajú sledovať dve úrovne. Jedna je tá reálna, obeť Bobby Joe Longa, ktorá sa zachránila a pomohla ho odhaliť. Druhá je tá filmová, kde herecké "výkony" a spracovanie zabíjajú inak veľmi dramatický a zaujímavý príbeh. Napriek mojej obľube vo filmoch o skutočných zločinoch, v tomto prípade sa mi nedá dať vyšší počet. ()

Arsenal83

Na TV film viac než slušne spracované v podstate to má reálne filmové parametre, nižšiu kvalitu vôbec nebadať. Film, z ktorého sa miestami otvára nožík vo vrecku. Nie z úchylného vraha, ani z obete. Ale zo zasranej polície a ešte retardovanejšej rodiny. Tá polícia sa našťastie spamätala, ale nebyť jedného slušného vyšetrovateľa, kto vie, ako by to dopadlo a koľko obetí by ešte bolo. K dokonalosti tohto zaujímavého prípadu chýbalo len viac explicitnosti pri únose a násilí. A to tiež zo strany rodiny obete, kde šlo tú tyraniu ukázať ešte viac a vzbudiť ešte silnejšie emócie. Inak nenápadný, no kvalitný film. ()

agentmiky

Kdyby mi někdo do posledního detailu vyprávěl o tomto životním příběhu, tak bych mu řekl, že ten dotyčný je dost kreativní osobou. Ale tento pozoruhodný příběh si zakládá na skutečných událostech. O to více tíživější je pak sledovat tento film týkající se Lisy McVey a představit si, čím vším si tato dívka musela projít. Hrozné, můj žaludek se právě otočil o 180 stupňů. Hlavní představitelka se své role zhostila absolutně dokonale, věřil jsem jí každý pláč, smích na konci, prostě úplně všechno. V tak kruté situaci se zachovat s tak chladnou hlavou a zapamatovat si tolik podrobností ke svému únosu, fakt před ní smekám kloubouček. Ten detektiv ze sexuálních zločinů si taktéž zaslouží obdiv, jen on (plus její sestra) jí věřil, vsadil všechno na svůj policejní a lidský instinkt a šel za tím. Nečekejte žádnou akci, tohle je příběh o jedné holčině, co si musela projít doslova peklem, aby mohla rozjet normální život tak, jak si ho všichni představujeme. Za mě 8,5/10 P.S. Sériový vrah Bobby Joe Long podstoupil trest smrti injekcí v roce 2019 ()

Necrotongue

A takový to byl dnes krásný podzimní den... Pak jsem si pustil tenhle film a všechno zešedlo. Já vím, že teď zas budu politicky nekorektní a genderově nevyvážený, ale jsem už natolik opotřebovaný životem, že na to zvysoka...kašlu. Já prostě násilí na ženách nemám rád, takže mi snímek svým obsahem nedělal příliš dobře, pokud jde ale o formu, ta se povedla velice. Scénář se kupodivu jen neochotně občas vzdálil skutečným událostem, takže musím uznat, že si skutečná Lisa McVey zaslouží sakra velký obdiv za to, jak dobře dokáže svou hru hrát, přestože jí na samém začátku rozdali extrémně mizerné karty. Katie Douglas vystřihla titulní roli parádně a doufám, že bude v budoucnu dostávat u filmu více prostoru, už teď mám několik nápadů, které herečky by mohla hbitě nahradit. Obvykle se snažím své komentáře/ recenze odlehčit nějakými těmi humory, ale tady se mi nechce. Vydařená záležitost. ()

• Únosce a vrah Bobby Joe Long byl popraven smrtící injekcí 23. května 2019. (Morrighan)
  • Okrem televízneho vysielania sa film dočkal aj špeciálneho premietania v Tampe, v tom istom kine, kde bol v roku 1984 zatknutý Bobby Joe Long (Rossif Sutherland). Na premietaní tohto filmu sa zúčastnila skutočná aj skutočná Lisa McVey Noland (Katie Douglas). (Arsenal83)
  • Bobby Joe Long se narodil s extra X chromosomem, mutací známou též jako 47,XXY, jednou z variant Klinefelterova syndromu. (Morrighan)