Opäť je tu Herbie, „auto so svojou vlastnou hlavou“, ktoré tentokrát prichádza do Monte Carla na veľké preteky. Lenže na nešťastie bez vedomia vodiča zlodeji ukryjú do Herbieho nádrže ukradnuté diamanty a teraz ich chcú dostať späť... (oficiálny text distribútora)

bloom

Z trojice filmů o Herbiem, které Prima vysílala, byl tento asi nejlepší. K Herbiemu se vrátil jeho "páníček" Jim a rozhodl se oslavit s ním comeback. To hlavní, co ale film dělá nejlepším ze série je protředí a vedlejší role. Protože jsme ve Francii, tak hraje prohnaného komisaře Boucheta Jacques Marin. V roličkách jsou tu i Jean-Jacques Moreau jako neuctivý řidič a hlavně Gérard Jugnot, který zde zahrál etudu, která by bez problému zapadla do Pana Tau. Bonbónkem na dortu je dvojice zlodějů v podání Bernada Foxe a Roye Kinneara (Planchet z Lesterových Mušketýrů). ()

klerik

Miestami roztomilá blbôstka, ktorá sa tvári, že má scenár. Aj preto, že vo filme sa len jazdí a len hľadá diamant (ktorý je v aute), dostávajú sa preteky na hranicu trápnosti. Aj napriek tomu, že ide o komédiu, je brutálne, že Herbie sa podchvíľou niekde zadrbáva (aj polhodinu) a aby potom zakaždým všetkých dohnal (a mohol sa ísť zase zadrbávať). Herbieho romantické dvorenie je však fajn... ()

T2

Nekončiace trampoty s autíčkom Herbie pokračujú a honba za ukradnutým diamantom sa môže začať aj pri pretekoch na starom kontinente. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $29,000,000Tržby Celosvetovo $- ()

zdeny99

Další kouzelný díl o oživlém Herbiem, který jede rallye ve Francii z Paříže do Monaka. Sebou veze ukradený diamant, jenž si ho do něj schovali dva zloději. Tak jak tomu bylo u předešlých dvou dílů, opět je to poklidná pohádková podívaná, která je na druhou stranu zase šílenou blbostí se spoustou otřesných triků. Hlavně když jedou v autě, tak je vidět, že jedou před plátnem. [353. hodnocení, 12. komentář, 62%] ()

Han22

Jak tak koukám, tak půlka komedií z roku 1977 se bude točit kolem aut. Na rozjezd tu mám třetí díl Herbieho. K tomu se vrací hrdina z jedničky, ale s novým mechanikem a po jeho lásce z prvního dílu není taky ani stopa. A je to díl od dílu dementnější a infantilnější. Herbie je na rallye ve Francie, k tomu nevědomky pašuje kradený diamant, takže po něm jde dvojice neschopných zlodějíčků, do toho jsou tu nesympatičtí soupeři a jedna řidička od rány. A Herbie se zamiluje do Lancie :) Je to pitomé, všichni se šíleně pitvoří, přehrávají, ale na druhou stranu to uhání svižně kupředu, je tu spousta závodění s krásnými auty. A Herbie opět řádí na místech, kde auta nemají co dělat a rutinně "likviduje" všechny možné lumpy. Pitomost, ale nemám srdce dát míň jak 3*. ()

• Lancia, do které se Herbie zamiluje, je velmi vzácné auto. Je to Lancia Scorpion, americký derivát Lancie Montecarlo. Bylo jich vyrobeno jen 1 801. Pro film byly použity celkem tři – jedna pro závodní scény, jedna pro ukazování a jedna rozřezaná pro scény v interiéru. Filmování přežila jediná, ta co se používala pro závody a mimo jiné ve filmu skončila ve vodě. Současný texaský majitel ji před několika lety nechal zrenovovat do podoby, ve které byla ve filmu. Stejný majitel má i Herbieho z filmu Zamilovaný brouk. Mimochodem Lancia Scorpion byla pro film vybrána záměrně, měla pomoci propagaci Lancie v USA. Film ale propadl a stejně tak i Scorpion. (Stejšn)