Evropské kmeny

• Nemecko Tribes of Europa

Tři sourozenci se v roce 2070 rozhodnou změnit osud Evropy, která se po globální katastrofě rozpadla na spoustu malých státečků soupeřících o nadvládu. (Netflix)

dannyyy

Německá variace na americkou 100vku a vskutku povedená. Audio-vizuál moc hezký, obsazení velmi dobré a kdybych to nevyčetl, tak si ani nevšimnu, že tam hraje Jordy, Piškulka a Yemi A.B.C.D. Vrahounský gesicht kickboxera Petra Vondráčka jsem ale poznal hned, i když není napsaný mezi herci. Akce je tam jako šafránu, ale přesto to odsýpalo svižně a nenašel jsem nudné scény, které bych musel posouvat. Možná je to i tím, že Netflix si jede svou politiku a nedělá u všech seriálu série po 10 či 12 dílech, jak to bývá u konkurence a tím to není nudně natahované. Těším se na další sérii, která určitě dostane zelenou. 75% ()

Fifer

Ten seriál není moc dobrý a posbíral všechna klišé od arény, kde otroci bojují o život, až po divochy žijící v džungli v kmenu "The Little Praha". Ale je to kouzelně zábavné včetně vtipných českých lokací, jako když hlavní sídlo padouchů je přímo na Vítkově. Zábavný post-apokalyptický seriál plný klišé. ()

EvilPhoEniX

Nejočekávanější seriál Února Evropské Kmeny je konečně venku a ikdyž jsem čekal daleko větší šlehu pořád je to velmi slušné a zábavné Postapo s originálně vymyšleným světem. Děj se odehrává v roce 2074, kde Evropu zasáhla mysteriózní globální katastrofa, která způsobila doslova Středověk. Místo států zde přežívají různé kmeny s jinými tradicemi a technologiemi. Nápad je výborný a ten svět mě neskutečně bavilo explorovat společně s hlavními hrdinami. Není to bohužel tak špinavé a akční ve stylu Mad Maxe, avšak hodně mi to připomínalo Hunger Games, Labyrint a seriál the 100, takže pokud jste příznivci alespoň jednoho z těchhle tří, zklamáni nebudete. Seriál má hezkou výpravu, když dojde na akci je brutální a hezky natočená, skvěle zde fungují intriky, zrady a zvraty až si říkám Němci si budují vlastní Game of Thrones. Nejvíce mě zaujal kmen černých vrán, což jsou záporáci a jejich kněžna Varvara s lookem Angelíny Jolie je svým sex appealem doslova hypnotizující ( ta postava!).Rozbíhají se zde 3 dějové linie zároveň a všechny jsou svým způsobem dostatečně zajímavé a poutavé. Bavil jsem se výborně a na druhou řadu jsem natěšený. Karty jsou rozdány a jako Start něčeho velkolepého jsou Tribes of Europa solidní. Je zvláštní, že 3 postavy v seriálu jakoby z oka vypadly Angelině Jolie, Madsi Mikkelsnovi a Jennifer Lawrence. Plusy: Zajímavě a originálně vymyšlený svět. Solidní tempo. Sympatické postavy. Slušná dávka zvratů a intriků. Vizuál a brutalita. Minusy: Chybí zde vyloženě velká epická akční scéna. Scénář mohl být nápaditější. Představení více kmenů si tvůrci šetří pro další série. 7.5/10. ()

mira007

Německé apokalyptické sci-fi odehrávající se asi po rozpadu Evropské unie, kdy se národy rozpadly na jednotlivé kmeny, které proti sobě válčí, sleduje tři osudy členů jednoho poraženého kmene. Henrietta Confurius hledající sama svoji rodinu, jeden otrok kněžky agresivního kmene a jeden trouba s černou kostkou, po které všichni jdou. Námět dejme tomu, provedení je jakési spíš laciné, mdlé a s tragickým nudným prvním dílem. Víc jak dvě hvězdy nedám i za konec, protože to není otevřený konec série, ale snad seriál přerušený v polovině. Z českých tváří jsem postřehl jen Saru Sandevu jako služku oblékající kněžku a Zdenka Piškulu jako jejího otroka, co žere jídlo ze země jako pes a štěká. Seriál pro fandy postapo ... nenáročné fandy. ()

Beckett51

Německá netflixovská variace na applovský See, kde forma silně vítězí nad obsahem. Technicky téměř není co vytknout - má to krásnou kameru (Revenant a See vibes), až na výjimky fajn hudbu, parádní akční scény, vypiplanou výpravu a dobrý casting. Kde to ale enormně selhává je scénář, kde se střídá jedna klišé replika za druhou s poměrně očekávanýma dějovýma twistama, a celý to pak působí jako vyumělkovaná "chci bajt nutně cool" samohoňárna. Razantní vylepšení přijde až s posledním dílem, kdy je vidět, že tvůrci dokážou vymyslet chytrej, šokující a nesnadno očekávatelnej zvrat. Má to potenciál a s tímto výhledem ke zlepšení se rád podívám na další sérii. První série: 70(ish)% ()

• Na konci epizody hraje skladba „Can You Hear Me“ od UNSECRET. (Doomcourier)
  • Podle náznaků a map v seriálu se dá lehce vydedukovat, že kmen Origins sídlil na pomezí hranic Německa a České republiky. Ve scéně, kdy Voss (Robert Finster) ukazuje Liv (Henriette Confurius) trasu do Berlína, tak jejich trasa začína v oblasti sudet a následně je varuje před Lipskem. (UncleMorty)
  • V epizodě je jako dům Vavary použit upravený Národní památník na Vítkově. (matejinho94)