Evropské kmeny

• Nemecko Tribes of Europa

Tři sourozenci se v roce 2070 rozhodnou změnit osud Evropy, která se po globální katastrofě rozpadla na spoustu malých státečků soupeřících o nadvládu. (Netflix)

fabecc1222

Evropské kmeny zatím po první sérii asi nejvíce připomínají filmovou sérii Labyrint. Do popředí se dostává parta mladíků, rozprostřena po území bývalého Německa. Na šest dílů je tu docela pomalu se rozjíždějící příběh. Postavy i herci jsou většinou tak nějak takový, jak od tohoto typu seriálů očekáváte, máme tu variaci na Evu Green, Jennifer Lawrence...Nejvíce to táhle rozjíždějící se hvězda Německého Netflixu Masucci, jsem zvědavý, kdy si ho všimnou i za oceánem. Postapo věcí se v posledních letech urodilo vcelku dost, a tahle toho zatím nepřináší až tak moc nového, ačkoliv potenciál do dalších řad tu určitě je, tak uvidíme, co přinese kostka. ()

TheEvilTwin

V posledních rádoby thrillerových dramatech (Behind her eyes, The mess you leave behind) Netflix celkem pohořel, no zato v postapo scifi sériích jako je Alice in borderland nebo právě Tribes of Europa Netflix boduje na plné čáře. ToE má doslova vše, co by podobný seriál měl mít (chybí mi snad jen nějaká větší řežba jako v GoT, kterou by si divák vryl do paměti) a naopak nemá žádne zbytečné vedlejší odbočky, které by stíhaly nudit. Postavy jsou slušné a poutavé a hlavně je jich dost, takže má divák velkou šanci si vybrat svého "oblíbence", herci kromě Olovera Masucciho (detektiv seriálu Dark) jsou neznámí, ale vlastně celkem šikovní. Děj je svižný, akční, často nápaditý a obrovské plusové body získává seriál za to, že působí jako teenagerovské série Divergence či Hunger games, takže podobné fandy rychle vtáhne. Na druhou stranu je zde dostatek akce, mnohdy krvavé a nečekaně brutální, ale prostor dostávají i vtipné, odlehčené a citlivé scény. Jednotlivé představené kmeny jsou rozmanité, každý jinak vyspělý (high-tech Atlanťané X zastaralí Origines v lesích), každý orientovaný na odlišnou stránku boje, s odlišnými vlastnostmí a počítám, že ve druhé sérii se ještě doodhalí zbytek a rozhodně ještě bude na co koukat (u mě jednoznačně vedou Vrány a jejich drsný systém hierarchie). No jedním slovem pecka - za tenhle kousek jsem ve výsledku hodně rád a už teď chci další řadu. Na německo sakra slušné. ()

Arsenal83

Najprv som tomu šance nedával. Podivná inšpirácia Hrami o tróny skĺbená s pravekou budúcnosťou a konštruktmi od Netflixu. Treba si zvyknúť, že jeden kmeň vyzerá ako Vikingovia, iný ako prehistorickí ľudia, ďalší macho vyzerá ako Kid Rock a iný ako veliteľ Star Treku. A treba si zvyknúť aj na miešanú nemčinu s angličtinou. A na to, že najsilnejšie postavy sú tie ženské, na to sme už tak nejak u Netflixu zvyknutí. Začiatok slabší, ale s koncom prvej série to išlo dosť hore. ()

kenkaku

Skutečně nudný a nekonzistentní seriál co prostě neumí ani pořádně vtáhnout do děje. Neumí ani vysvětlit “pravidla hry” (jako sakra k čemu přesně je vlastně ta debilní kostka a jaké má možnosti... z toho co jsem viděl celkem nic moc nezvládá - než se ji přetížení baterky). Výběr herců doslova příšernost (karikatury neskutečné). Postavy se chovají zcela racionálně (tedy scénář je jedna obrovská zoufalost). Jediné co funguje jsou kulisy a prostředí. Navíc, co doslova nesnáším je neuzavřený příběh. Vážně si myslí, že tohle bude na víc než jednu řadu? ()

dannyyy

Německá variace na americkou 100vku a vskutku povedená. Audio-vizuál moc hezký, obsazení velmi dobré a kdybych to nevyčetl, tak si ani nevšimnu, že tam hraje Jordy, Piškulka a Yemi A.B.C.D. Vrahounský gesicht kickboxera Petra Vondráčka jsem ale poznal hned, i když není napsaný mezi herci. Akce je tam jako šafránu, ale přesto to odsýpalo svižně a nenašel jsem nudné scény, které bych musel posouvat. Možná je to i tím, že Netflix si jede svou politiku a nedělá u všech seriálu série po 10 či 12 dílech, jak to bývá u konkurence a tím to není nudně natahované. Těším se na další sérii, která určitě dostane zelenou. 75% ()

• Ve scéně na hranici, kde se setkají Crimson Republic a Crows, můžeme vidět, že „Vrány“ mají české samopaly Scorpion EVO3. (UncleMorty)
  • Podle náznaků a map v seriálu se dá lehce vydedukovat, že kmen Origins sídlil na pomezí hranic Německa a České republiky. Ve scéně, kdy Voss (Robert Finster) ukazuje Liv (Henriette Confurius) trasu do Berlína, tak jejich trasa začína v oblasti sudet a následně je varuje před Lipskem. (UncleMorty)
  • V seriálu hrálo vedlejší role i velké množství českých herců, ať už vojáky, či například „oblíbené otroky“ královny Vran. (TheEvilTwin)