Legendární americký režisér Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting) natočil v roce 1993 romantickou komedii, v níž Uma Thurmanová v roli světem protřelé modelky Sissy odchází na venkov, kde má nafotit sérii snímků. Kupodivu se jí zde ale natolik zalíbí, že se rozhodne zůstat a společně s novou kamarádkou Bonanzou bojuje proti bývalému agentovi, který chce půvabnou farmu zbourat... (oficiálny text distribútora)

Gore

Prazvláštní nezávislák s ještě ne tak známou Umou Thurman plné známých tváří v epizodních rolí, kterých si ani skoro nevšimnete a bobrem Lorraine Bracco. Docela úlet, ale nic víc. Zajímavost: V roli kovbojky Debbie se předvedla Victoria Williams, byla to však její první a poslední role, neboť ji ve stejném roce diagnózovali roztrouštěnou sklerózu. ()

MurielRezek

Hravý, vtipný, potrhlý i moudrý a šťavnatě bizarní Tom Robbins dokáže spolehlivě rozkmitat mou bránici a potěšit mou duši. Převést jeho příliš vrstevnatou předlohu a její působivou atmosféru na filmové plátno je asi zatím nad síly filmařských možností a umu. Jednu hvězdičku dávám za pár úsměvných scén a tu druhou za snahu.Tak snad někdy příště, a lépe - třeba u Parfému bláznivého tance;-)? Zda-li to v případě knižních předloh autora formátu Robbinse vůbec jde. ()

Armin82

Nejlepší herecká léta měla Uma Turban ještě před sebou, ale musim konstatovat, že tohle je to nejhorší, co jsem v jejím podání prozatim viděl a nejen to. V žebříčku největší nudy, by se to u mě vešlo do první desítky. Film postrádá úroveň a nemá co nabídnout. Děj je o ničem a nemá čim upoutat. Za pár úsměvných scén 20% ()

jirkaslava

Docela dost dobře ujetej film, kde snad nikdo není normální. Na Umu mám slabost, ale tohle bylo dost i na mě, ty palce, ty teda byly fakt MAXI :-) Role Reevese byla celkem minimalistická což si myslím bylo škoda, ale jetej byl taky dobře. A Hraběnka - ON, tak to je role snad na oskara. Tenhle film snad ani komedií není, jen takovou bizardní schůzkou všech možnejch exotů. ()

3KAVKY

I bez těch bizardně velkých palců hlavní hrdinky, by to byl špatný snímek. Takhle to byl špatný bizardní snímek. Uma nám všem ukázala, že velké palce jsou nejen dobré ke stopování, ale i ke krácení dlouhých chvil mezi stopováními. Pokud jsem film sledoval (i když to bylo těžké) dobře, nic víc tam nebylo. ()

• Film je věnován herci a hudebníku Riveru Phoenixovi, který zemřel roku 1993 na srdeční problémy ve věku 23 let. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu roku 1993, ze kterého si odnesl negativní reakci, kvůli čemuž byl poté zdržen pro další editaci. (Terva)
  • Keanu Reeves byl do role Juliana Gitche obsazen až poté, co ji odmítl Gary Oldman. (Terva)