Crack ovládl černošská ghetta stejně jako další místa v New Yorku. Droga umožnila vytvořit říši, díky které nesmírně bohatne drogový král Nino Brown (Wesley Snipes). Krimi ŘÍŠE DROG je kronikou vzestupu a pádu tohoto mafiána, jehož ceta k moci neznamená nic jiného než smrt pro kohokoli, kdo nedokáže odolat zákeřnému narkotiku. (oficiálny text distribútora)

helloween93

Doznívající 80. léta, crack v rozmachu, hip hop, new jack swing, gold chainy a černošský gang v čele s Wesley Snipesem. V našich krajích díky nezájmu televizních stanic neznámá kriminálka o vzestupu a pádu drug lorda Nino Browna v podání Snipese. Na kladné straně stojí Ice-T, Mario Van Peebles, Chris Rock nebo Judd Nelson, u něhož šlo o jeden z posledních zajímavých filmů jeho v té době už skomírající kariéře. Příběhově to je takový standart mezi filmy o podsvětí, samozřejmě obohacený o černošskou kulturu a slang. Ice-T překvapivě v kladné roli sebejistý, stejně jako Snipes v té záporné. Wesley začínal ve vážnějších dramatech Spike Lee a dopracoval to do béčkových akčních filmů, přitom narozdíl třeba od Stalloneho hrát uměl. Atmosféru filmu dotváří soundtrack, kde nechybí tracky od Troop, Levert, Johnnyho Gilla nebo Keitha Sweata, všechno přední umělci tehdejšího R&B a new jack swingu. Mínusem je asi nasnímaná akce. Van Peebles ovšem nebyl úplně marný režisér, a hned jeho první film New Jack City zaznamenal komerční úspěch, bohužel byl však jediný. Shlédnuto na AMC. 4* ()

JohnSmith

Námět dobrý,zpracování dobrý,prostě by se dalo říct průměr.Ale má minimálně dvě překvapení a to pozitivní. Wesley Snipes kolem sebe nemlátí a nestřílí a i ve vářný roli je dost sympaticekej.A Chris Rock není takový šašek, jak ho vídáme v jeho posledních dílkách a jeho absťák byl fakt vynikající.I Ice-T se mi tentokrát líbil.Žádnej velkej mother fucker drsoň,ale správnej ráznej polda.No sice to k němu moc nesedí,ale proč ne. ()

Han22

V jedné chvíli sleduje drogový kápo film Scarface a představuje si, že je Tony Montana. Bohužel Snipes není Pacino a tenhle film se Scarface nebo podobným gangsterkám ani neblíží. Snipes se na mafiána nehodí stejně jako Ice-T na kladného poldu, celý film je prázdný, povrchní a "vylepšený" béčkovými přestřelkami ve finále. Celá rovina s policajty, kteří gangstery sledují, ale celý film nemůžou nic dělat mi přišla úplně navíc. A když k tomu přidám nesnesitelnou hudbu a to že všichni melou a melou svým černošským slangem a dělají gesta jak z přiblblých hiphopových klipů, tak se divím, že jsem to vůbec dokázal dokoukat. ()

Kaka

Atmosféra devadesátých let je markantní a drogová doupata + desítky černých mafiánů se zlatými prsteny velikosti vejce jsou vykreslena velice zajímavě, v jistém slova smyslu i syrově. Za pozornost stojí mladý Wesley Snipes, mladý Chris Rock, který je zde téměř k nepoznání a především ďábelský Ice-T, kterého jsem ještě neviděl vymanit se z jediného videobéčka. Tady se mu to na několik desítek minut povedlo a předvádí strhující herecký koncert. Jeho polda polomagor nemá chybu. Vzestup a pád drogového magnáta zde není tak detailně popsaný a snímek se spíše soustřeďuje na tvrdé pouliční boje, rivalitu a drogy jako takové. Zajímavý, tvrdý a špinavý film, který mi ovšem nepřirostl k srdci. ()

igi B.

Bílé drogy, černý film... Vcelku zajímavé drama na ožehavé téma z černého úhlu pohledu, s lehce moralistním nádechem politické agitky. V Harlemu není bezpečno a spravedlnost je slepější než kdysi za prohibice - koks, heroin a crack už dávno není totéž co pivo, víno, whisky... A jak případné, když na závěr filmu Nino obviňuje systém a vychází od soudu za všechnu tu hrůzu s ročním trestem, děkujíce Bohu za Ameriku a její systém. Smyšlený příběh dle pravdivých událostí - či naopak (?)... Každopádně vcelku věrohodný pohled do života newyorského drogového gangu, kde vše i život je jen byznys a nic osobního... Tři a půl hvězdičky za film - a za výborně namíchanou směs hiphopu a černočernou atmosféru zaokrouhleno nahoru... ()

• Barry Michael Cooper je v historii amerického filmu první Afroameričan, který napsal scénář k filmům, které byly natočeny v jednom roce. Dalším snímkem ze stejného roku byl film Sugar Hill (1994), který se však po problémech dostal do kin až o tři roky později. (Terva)
  • Drogové sídlo fiktívnej hernej postavy menom "Big Smoke" z populárnej hry "Grand Theft Auto: San Andreas," bolo inšpirované práve sídlom Nina Browna (Wesley Snipes). (Real Tom Hardy)