Alex uteče s Maddy z domova uprostřed noci. Hledá pomoc na sociálce a podaří se jí sehnat práci u firmy Value Maids. Její problémy tím ale teprve začínají. (Netflix)

castor

Udělal díru do zdi, navíc musela kvůli jeho řádění vytahovat rozbité sklo z vlasů téměř tříleté dcery. Trpělivost došla. Noční úprk a zoufale rychle klesající zásoba peněz. Margaret Qualley se sice dokázala (prozatím) napřímit, ale bude to mít sakra těžké. Je patrné, že budeme spíš klesat hlouběji do deprese a komplikovaný americký sociální (i justiční) systém ukážou svou nekompromisní tvář. Protože jsou sociálně znevýhodnění a sociální znevýhodnění. A když stačí peníze sotva na benzín, školku pro malou nebo ten zpropadený trajekt... Význam a aktualita zvolených témat jsou nezpochybnitelné. Vesměs seriálový John Wells už v případě dramatu Blízko od sebe dokonale využil mistrovství svých hereček a nabídl dramaticky i emocionálně rezonující dílo. ()

Jacinda

Startovní díl me nezaujal. Hlavní problém je podvědomé a pak i vědomé porovnání s filmem Noci s nepřítelem. Ženská odjede, týpek jí nemlátí ale je alkoholik. Budiž. Žádný plán, žádná příprava. Sociálce nemá co dát, hlavní náser ale přichází v úklidovém domě. Tolik jídla a všechno skutečně vyhodí? A co takhle vyhodit jen trošku a zbytek vzít domů? Opravdu by tato bohatá paní počítala počet plastových krabiček? V americe se snad ani netřídí. Takže šup něco na kompost na oko a zbytek hezky narvat do kapes. A tak je to tak nějak se vším. Když má možnost se najíst, tak to neudělá. možná se bála otravy, že jí do guláše něco dal? Ano to by bylo adekvátní. Jinak v každé příručce přežití je napsáno: jezte a pijde kdykoli máte příležitost, hrdost stranou. A navrch kráva ani neumí odstavit auto. Aby se neřeklo, mám pochopení pro lidi v opravdu těžkých situacích, sama jsem v nich byla a jedna obzvlášt hraničila s limity únosnosti. Jenže tohle mi přijde od scénáristů přehnaný, aby byl připraven co nejstrašnější základ pro hrdinku ()

Arsenal83

Presne tak by mala vyzerať úvodná epizóda v rámci drámy. Svižná, prinášajúca tému, rýchle zoznámenie s postavami a vytvorenie si vzťahu k nim. No a že je to Netflix, musel byť spomenutý aj "biela špina". Špina dnes inú farbu totiž nemôže mať. ()

marhoul

Výborný rozjezd. Na podělaného i záchod spadne, klasika. Vítr odjinud, mazaně zvolené téma, mě to oslovilo, jsem zvědavá na pokračování. Margaret je skvělá, nezapomenutelná z Tenkrát v Hollywoodu, uniklo mi, že je ratolestí Andie Mac Dowell, je skvělá! O kočce ještě uslyšíme. ()

TheEvilTwin

Za mě možná až nasílu prvoplánovitá snaha o vykreslení zoufalosti hlavní postavy, které se během jednoho dne nepodaří doslova desítka věcí. Nevím nevím, jestli je tohle ta správná forma podání a jestli bude seriál mít co nabídnout po obsahové stránce v dalších dílech… ()

Necrotongue

No, už po úvodní epizodě můžu, myslím, prohlásit, že tento seriál bude zřejmě vcelku depresivní záležitostí. Tomu, s čím se potýká hlavní hrdinka, se říká hrát se špatně rozdanými kartami. Naděje na lepší budoucnost je navíc v nedohlednu, protože to, co není špatně vinou druhých, si Alex zhorší vlastními chybnými rozhodnutími. Pilotní díly seriálů obvykle hodnotím třemi hvězdičkami, ale v tomto případě to šlo s hlavní hrdinkou z kopce takovým způsobem, že jsem musel přidat čtvrtý kousek. / Poučení: Když se ti hroutí život a všechno se ti rozpadá pod rukama, buď si jistý, že se to ještě zhorší. ()

vydumnica

Vyzerá to byť naozaj skvelý seriál. Hlavná hrdinka "Maid" Margaret sa veľmi podobá na svoju skutočnú mamu Andie MacDowell, ktorá hrá aj v seriáli jej matku. K samotnému deju mám len jednu poznámku alebo nazvime to otázku. Prečo prepánajána vyhodila všetko to jedlo?! Páči sa mi nápaditosť seriálu v informovaní diváka koľko $ dievča má, potrebuje, minula, atď. Cool. ()

keoma26

Má první díl směřovat k tomu, že by mělo zůstat to chudák dítě u otce? Přijde mi kompetentnější než hlavní hrdinka... ()

Kacitr

Musím vypíchnout obsazení hlavních rolí. Především pak Alex a jejího přítele despoty v podání Nicka Robinsona. Jo, holka to má těžký. Ale v těch padesáti minutách toho bylo naboucháno tolik, až mě to emočně vyčerpalo. Čímž nechci říct, že se jedná o špatný úvod. Seriál má jistě co nabídnout. ()

LachtanShows

Protože mám těch seriálů rozkoukáno samozřejmě málo, bylo třeba přidat do portfolia loňskou polozapomenutou pecku, u níž hned zkraje můžu říct, že našich dalších pár večerů doma bude vyplňovat měrou vrchovatou. ()

Bozvav

Shrňme si to. Mladá mamina Alex, jejíž sociální statut je diskutabiní i když žije s manželem, neb živoří v jakémsi karavanu, kde musí vyjít z jednoho, nejspíše mizerného platu svého manžela agresivního alkoholika se rozhodne, že čeho moc, toho je příliš. Bez jakéhokoliv plánu se sebere uprostřed noci, naloží dceru do auta a jede donikam. Místo, aby toho kreténa doma vzala pánví po palici, podala žádost o rozvod, obrala ho o poslední penny a nachystala si alespoň trošku půdu pro únik, tak nechá dceru v péči bláznivé matce a vyrazí do pochybné práce načerno. No a je normální,....... není.  Zajímavý rozjezd, který jasně ukazuje, že nic není černobílé. ()