Alex vyklízí dům, kde vyrůstal známý místní zlodějíček, a vyvolá to v ní vzpomínky na její dětství. Taky přijde na to, co může za Maddyin protivný kašel. (Netflix)

vydumnica

Popis k tejto skvelej minisérii MAID je dráma/komédia, môžem len potvrdiť, že sa jedná oveľa viac o drámu ako komédiu a táto epizóda bola dokonca až thrillerová!!! (Až som sa bála chvíľkami😁) Niečo medzi 4 a 5* (27.02.2022) ()

klukluka

Ta holka je totálně ztřeštěná, ale ta její zásadovost je okouzlující. Stejně jako celej tenhle seriál- jeho dosavadní průběh. Myslel bych si, že je to autorská věc, vystřídalo se ale na ní málem všechno, co má ruce a nohy a schopnost vyslovit “action”. Tenhle způsob práce nechápu- zvlášť u seriálu, který není epizodický a jednotlivé díly na sebe navazují. Já bych chtěl vědět, že jsem Alex nechal ve druhém díle podrbat z nervozity na hlavě, a že ji to v pátém nechám záměrně zopakovat. Funguje jim to, takže ten model nemůže být špatný, ale jak to vzniká, kdo si všímá podobných drobností (a ony tam jistě jsou), to je mi vážně záhadou… ()

Arsenal83

Plesnivé steny nie sú to pravé orechové, hoci by ste boli aj milovníkom nivy. Kvalita tejto epizódy je najmä vo fakte, že dostáva už aj thrillerové parametre a odhaľuje, ale aj pridáva ďalšie tajomstvá. ()

Necrotongue

Tak jo, minulé Díkůvzdání je minulostí stejně jako poklidnější děj a v páté epizodě už Alex zase schytává od života jeden kopanec do žeber za druhým. Pokud bych věřil v nějakou vyšší moc, řekl bych, že ji hlavní hrdinka musela neskutečně vytočit ještě jako embryo, nebo musí v téhle všemocné entitě svým zjevem vyvolávat bezbřehou nenávist. Protože ale v nic podobného nevěřím, musím konstatovat, že to má Alex neustále posraným navrch. / Poučení: Důkladně zamykej. ()

castor

Ač je nadále takřka na pokraji nervového zhroucení, Alex šlape dál. Plísni v bytě mají pomoct sluneční paprsky, ale do té doby je zaděláno tak akorát na „slušný“ zdravotní problém. Další úklidový job představuje dům, který jde do dražby a ve kterém žil místní zlodějíček. Sice to nejprve vypadá jako dějový úkrok stranou, nakonec ale mnohé v hlavní hrdince vyvolá vzpomínky na dětství, kdy její matka zakoušela toxické manželství s alkoholikem. A právě kostlivci z dětství můžou znesnadnit cestu k úspěšné budoucnosti. Ostatně i Sean je evidentní obětí mizerné výchovy bez příkladné autority. Holt tvůrkyně Molly Smith Metzler solidně kloubí množství motivů. ()