Mitchovi Robbinsovi se blíží čtyřicítka a propadá frustraci. Jeho kamarád Phil je na tom ještě hůř - doma je pod pantoflem a v práci ho zase komanduje jeho tchán. Oba závidí Edovi, který vypadá, že si života dokáže užívat a stále si vymýšlí nová dobrodružství. Ed chce kamarádům udělat radost, a tak pro všechny zakoupí čtrnáctidenní pobyt na nefalšovaném ranči v Novém Mexiku a donutí je oba odjet. Na ranči se setkají s dalšími hosty, kteří si sem přijeli odpočinout od rodiny, civilizace, práce. Společnost je to opravdu různorodá. Ale čeká je náročný program - po několikadenním padání z koňských hřbetů dostane skupina těžký úkol - dopravit stádo do 200 mil vzdáleného Colorada. Zprvu vše probíhá celkem klidně, ale pak jejich předák Curley náhle zemře. Jak si zelenáči s touto situací poradí? (oficiálny text distribútora)

nascendi

Tomuto filmu pristanú tri hviezdičky ako uliate. Bol to mix všetkého možného. Dobré scénky, zaujímavé situácie, premyslené dialógy sa striedali s obvyklým westernovým a rýdzo americkým klišé, niekedy aj s nudou. Ale celok ako tak držal pohromade. Z hercov som poznal iba Jacka Palancea a prekvapila ma aj prítomnosť mladučkého Jakea Gyllenhala. Je možné, že za nejaký mesiac na film zabudnem, ale neľutujem tých takmer dvoch hodín strávených jeho sledovaním. ()

monolog

Lepší jak dvojka, humoru je tu víc, akce míň a lidskosti hodně. Jack Palance je tvrďák akorát, trochu menší jak ve dvojce. Nejvíc se mi na tomhle filmu asi líbilo sžívání měšťáků s kovbojským způsobem života. A pak samozřejmě, když se rozhodli sami dopravit stádo krav na místo určení, nezradit je a postavit se k tomu jako opravdovský chlapi. Škoda, že u nás nic podobnýho neprobíhá, hned bych jel taky. Nejlepší byla nakonec jejich proměna, z ustrašených vynervovaných pušperlíků se z nich stali drsní mužští. A to tele bylo sladký. Myslím, že jen hodně málo lidí by neudělalo totéž, co Billy Crystal, když se dozvěděli pravdu o důvodu jejich práce. Vlastně je to jeden z posledních westernů, kde jsem cítil takovou tu náladu, kterou si obvykle spojujeme s reklamama na cigarety Marlboro. Kamarádství, možnost se na přátele spolehnout, nádherná krajina a skvělá práce, humor, kolty proklatě nízko... ()

MickeyStuma

Na hranici čtyřicítky životem poněkud zklamaný Mitch se nechá přemluvit kamarády se smyslem pro každou legraci k hnaní dobytka jako za starých časů. A tak tu máme takovou moderní westernovou komedii, která by se mohla také označit jako prázdninová dobrodružství chlapíků ve středním věku. Jedná se o vcelku smysluplný příběh se zajímavými momenty vážnosti i humoru na pozadí splnění klukovského snu a dobrodružství. Příběh je dobře postavený, plynulý a takřka životní. Film svým způsobem pro správné chlapy. ()

Xmilden

Nečekaně v závěru dojemná záležitost, která nám chlapům ukazuje, že ještě nejsme tak staří, abychom si nemohli občas splnit nějaký ten klukovský zážitek a že nám to jen prospěje. Billy Crystal toho tolik neodehrát, ale všude kde hrál, tak zahrál skvěle. Chápu že nemá ten správnej ksicht, s kterým se dají kasírovat spousty peněz, ale jako člověka jej mám o to více rád. Když skáče do rozvodněné řeky pro naříkající telátko, tak jsem z toho prostě naměko. PS: Určitě kouknu i na druhý díl. 70% ()

zigy

Těžce pohodová jízda ve stylu "S tebou mě baví svět", neboť i zde sledujeme partu kamarádů středního věku, kteří neprožívají zrovna idylické partnerské vztahy, a tak si chtějí spravit náladu pořádným výletem či dobrodružstvím. Jedna hláška za druhou, např. Mitch na největšího drsňáka: "Hej Curly, už jsi dneska někoho zabil? "Ne, ale den ještě neskončil..." Potěší i účast Marva ze Sám doma, který zde tolik nekoulí očima, ale já se směju, jen když se na něj podívám...Film přináší i dost mouder o životě, ale nejlepší je stejně neustálé špičkování mezi kamarády, to nemá chybu. Tenhle typ humoru já prostě můžu. ()

• Jake Gyllenhaal v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)