On je fakt božský!

• Česko On je fakt boží! (viac)

Před dovršením patnáctých narozenin upoutá dospívající Georgii nový kluk ve škole, „nádherný sexuální bůh“ Robbie, člen kapely Stiffa Dylanse. Naneštěstí si už Robbie smluvil rande s Georginou úhlavní rivalkou: blonďatou a perfektní Lindsay. Se svými skvělými, avšak bezradnými rodiči, nádherně oblečenou kočkou Argus a s holčičí četou Ace Gang si Georgia vymyslí plán jak sbalit fantastického kluka a mít nejlepší narozeniny všech dob! Natočeno podle knižních bestsellerů od Louise Renninsonové. On je fakt boží! je nádherný zábavný hit pro dospívající, režírovaný Gurinder Chadhaovou (Blafuj jako Beckham, Moje velká indická svatba). (oficiálny text distribútora)

Keen.lady

Enšpígl má velmi vtipný komentář, ale nemůžu s ním zcela souhlasit. Ona dojička krav není vylíčená na konci kdovíjak hezky, nicméně se dokáže uvědomit a kapku napravit (z puberty ji to ovšem opravdu nedostane). Některé hlášky jsou příšerné a jiné naopak super. Občas dost nechutné nebo nereálné (stupnice líbání o 10 částech rozhodně nezní na čtrnáctileté holky), občas dojemné a občas vtipné. Takový pěkný střed, určitě někdy kouknu zas, přestože ''nejsem vypleskaná z kluků, kteří vypadají jako kříženci koštěte a lízátka'' :) ()

Mr.Lama

Moc filmů vás zpět do puberty takhle lehce a snadno nepošle. Jasně, že je pro menší holky asi zásadní velikost nosu, obrovskej beďar na něm a na tom stojí jejich život, ale všichni to od dvanácti do patnácti měli podobný. A vidět to takhle s odstupem je celkem zábava. Já za kluky můžu říct, že sme řešili taky takový kraviny a sestříhat moji základku tak by to vypadalo podobně jako tenhle film. Jen ten konec už je i na mě moc sladkej a tupej. ()

atmen

Nahlédnutí do světa dívčího dospívání by pobavilo více, kdyby děvčinám nebylo 14, ale alespoň 16 let. Možná je dnešní mládež někde jinde, ale že by bylo na prahu patnácti let běžné se muchlovat před zraky rodiči a ti by se jen blahosklonně usmívali a měli radost, jak je ta jejich dcerka už dospělá...Chválím výběr hlavní hrdinky, která i když není na první pohled typická kráska, tak má vnitřní kouzlo a vy si jí oblíbíte, ať dělá sebevětší pitomost.... Po celý film jsem z něj cítil jakousi nadsázku, nebral se vážně, ale vyústění příběhu to celé pohřbilo. Konec totiž působí jako z jiné planety. Tolik sladkobolu natočených na pár minut vydží jen otrlý jedinec a nebo cynik. Škoda, asi jsem divnej, ale jinak bych dal 4 hvězdičky :-)... ()

Maica

Asi už jsem tomuhle žánru odrostla. Překvapilo mě, jak teenage comedy může být tak podovně oplzlá (viz sebeosahávání v parku) a tak dějově řídká jako bramoboračka ve školní jídelně tuhého komunismu (dobře, to je blbost - může mít komedie pro dívky věku -náct nějaký jiný děj než "vyrobily jsme stupnici líbání!" a "ááá, ten je tak sexy!"?). Místy se mi tváří mihnul úsměv, ale ten většinou zapalšila krev hrnoucí se mi do tváří (ano, skutečně jsem se červenala, pro všechnu tu stupiditu). Totálně to zabil happyend sladší než Georgiin narozeninový dort. P.S. Celou dobu mi v hlavě znělo: "hrabě Vronskij, hrabě Vronskij" :-). Edit: Přidávám * za dobrý soundratck (aspoň něco se opravud povedlo). ()

Bukk

Snažila jsem se přijít na chuť alespoň jednomu z hlavních hrdinů, ale nešlo to. Především Georgina je prostě fakt pitomá postava a její chování je otřesné. Nechci být povrchní, ale o kapánek sympatičtější projev by její postavě pomohl. Vlastně ani ne, takové jednání, i když jenom ve filmu, není nic pro mě . ()

• Film byl natočen podle knih Louise Rennisonové „ Angus, Thongs and Full-Frontal Snogging a It's OK, I'm Wearing Really Big Knickers“. (rialilly)