Cynik Dash a veselá Lily si ve vánočním New Yorku na různých místech předávají červený zápisník se vzkazy a výzvami. Protiklady se o Vánocích prostě přitahují! (Netflix)

Rosaviva

Vánoční pohádka pro romantiky, kteří milují Vánoce, (vánoční) New York, knihkupectví a romantiku. A taky jim zároveň nevadí trocha toho klišé, na můj vkus ho bylo ho ke konci bylo možná až moc. Ale jinak za mě vánoční pecka roku 2020, kterou si za rok ráda pustím znova, protože vánoční náladu navodí naprosto neuvěřitelně. ()

Pethushka

Očividná snaha udělat z Dashe a Lily nejzajímavější lidi v New Yorku byla dost otravná. A tak se nám snaží namluvit, že sledujeme dva na okraj společnosti odstrčené introverty, kteří ale náhodou mají po ulicích tolik přátel, kteří pro ně jsou schopni udělat věci, které normálně nežádáte ani po nejlepších přátelích, bez toho, aniž by jim za to třeba jen poděkovali. Přitom by i bez té hry na odstrčenou byli celkem fajn. Takže, pro navození vánoční atmosféry dostačující, víc po tom nechtějte. ()

Zíza

Taková vánoční pohádka pro teenagery, případně dospělejší romantické duše. V podstatě to ničím zvlášť nevyčnívá, ale je to příjemná podívaná s přibývajícím klišé s každým dílem. 70 %. ()

Bebacek

Binge-watching normálně neprovozuju, ráda si se seriálem prožiju pár týdnů/měsíců, ale Dash & Lily jsem podlehla okamžitě. On nesnáší Vánoce, ona je miluje, oba zbožňují knížky a seznamují se postaru, romanticky, bez mobilů a internetů... I cynik ve mně občas potřebuje něhu. Chvíli si teď pluju na obláčku... 😍 ()

freddy

Vánoční New York, dvě osamělé duše, dva introverti, zkrátka dva teenageři vymykající se běžnému chování svých vrstevníků. A jeden červený zápisník, přes který se vzájemně poznávají a plní úkoly, aniž by se osobně setkali. Na rovinu říkám, že knihu, podle níž je seriál natočený, jsem si zamiloval a četl jí poprvé asi tři roky před Netflix premiérou a asi dva roky na to jsem si jí přečetl znovu. V knize se mi tento nápad velmi líbil, stejně jako charaktery hlavních hrdinů a situace, do nichž se vzájemně přivádějí a dostávají. Koneckonců, David Levithan, který psal kapitoly z pohledu Dashe, patří k mým nejoblíbenějším současným autorům. Proto jsem byl hodně zvědavý na seriálové zpracování, a ono to překvapivě funguje úplně stejně skvěle jako v knize. Zfilmováním příběh nic neztratil ze svého kouzla, Dash a Lily našli ve svých hereckých představitelích skvělé opory, jež jim dokázaly vdechnout vše, co je v předloze činilo pro čtenáře zajímavými a výjimečnými. Možná je to jednoduché, ale je to sakra zajímavé a dobré! Navíc mám slabost pro vánoční filmy a příběhy, a zde bylo vánoční atmosféry fakt hodně. Takže nemám nad čím váhat. Tyhle toulky vánočním New Yorkem jsem si užil od začátku do konce a těší mě, že tvůrci příliš nezasahovali do předlohy a dali tak knize docela krásnou filmovou ilustraci. ()

Sinecod

Čistých pět to není, jenže ono je to tak miloučké! Čert vem vánoční tématiku, Vánoce nijak neprožívám a americké romantické vánoční filmy už vůbec ne, ale hlavní postavy, jejich způsob seznámení i jejich přemýšlení bylo snadné si oblíbit. Bylo by pro mě jednoduché kamarádit se s někým jako je Dash. Příjemná jednohubka, která mě spíš, než do vánoční atmosféry, hodila do nálady prvních rande a lásek, do doby, kdy tohle všechno bylo jednoduché. Tím spíš, že se tenhle počin obešel bez všech těch moderních aplikací a divných nedorozumění, díky technickým problémům. Protože knihy jsou prostě důležité. ()

DwayneJohnson

Pořád jsem čekal na lepší pocit, no a on nějak nepřišel. Nakonec jsem to dokoukal silou mé železné vůle, což asi není úplně nejlepší vizitka. Je to vánoční, ale zároveň až strašně moc přeslazené. A já měl vždycky raději biftek s bramborem.... ()

ARI50

Hudba vánoční skvělá i za atmosféra a herci taky to šlo ale jako samotný příběh jsme tomu nemohl přijít na kloub. Nápad byl zajímavý ale chyběla tomu větší jiskra lásky. ()

Mikah

Tři a půl hodiny běháme po vánočním New Yorku, bloudíme po antikvariátu, hledáme krásu kolem sebe a vystupujeme ze své komfortní zóny. Seriál má své mouchy, ale je to prostě strašně krásné a já jsem celou tu dobu ani nedutala. Dokážu si představit, že se z toho stane má vánoční tradice. ()

JohnCZ

Tolik za vlasy přitažených momentů v jedné minisérii jsem snad ještě nikdy neviděl, ale když ono to nakonec bylo tak milé. Vizuálně hezky barevné (skvělé outfity), přiměřeně romantické, ale pořád zábavné a roztomile vtipné, se sympatickým obsazením. Navíc zaobalené do takového toho jakoby staromódního intelektuálního hávu bez chytrých telefonů, sociálních sítí a otravných seznamek. ()

M.i.k.e

příjemná,milá a poměrně dost feel good romance.Hlavně Lily je extrémně sympatická a s věčným stěžovatelem Dashem se dobře doplňují.Možná by tomu víc slušel film než takováto minisérie,ale díky stopáži jednotlivých dílů se i tak dá shlédnout za večer...70% ()

Pajky3

Taková milá a příjemná romantika z vánočního New Yorku, která splní svůj účel a dobře funguje jako taková jednohubka na naladění před Vánocemi. Příběh rychle utíká (kratší epizody jsou bonus) a love story Dashe a Lily, kterou naplňují známá klišé, se dobře sleduje a slušně se u ní odreagujete. Další řadu bych nepotřeboval, ale tuhle jsem si docela užil. ()

Fanita

Moje 14-ročné vnútorné dievčatko bolo totálne nadšené z tohto seriálu. Čo môže byť lepšie ako Vianoce v New Yorku a Scavenger Hunt s poznávaním nových miest a trochu tej mystérie a romantiky v živote dvoch nepochopených intelektuálov. ()

andalin

Tahle pohádka se mi líbila, dokud byla somewhat uvěřitelná. Dopisování si pomocí zápisníku a treasure hunt v knihovně a okolí má přece něco do sebe... zvlášť, když to vypadá, že z toho bude láska. <3 Pak se ale začínají dít podivné a podivnější věci, jako když jde Lily do klubu a potká tam svého trýznitele z dětství. Do toho se Dashovi vrací ex-přítelkyně, která se s trýznitelem zná. A najednou se všichni ocitnou na stejném večírku a dostane se nám moment setkání, který je super cute, ale zároveň super nereálný. Představme si, jak je velká Praha. A NYC je co do obyvatel skoro 7x větší. Jaká je šance, že po sto letech potkáte někoho ze školy den před tím, než se náhodou potkáte s notebook boyem? Já vám to řeknu - pěkně mizerná. ... Ale tedy aby se neřeklo, že jen kydám špínu - postavy mě bavily, vánoční atmosférou to sršelo, ale celkově vlastně nejde o nic, co by tu ještě nebylo. Fajn jednorázovka. ()

Terezinka198

Vcelku příjemná jednohubka ke shlédnutí během pár hodin. Občas se pobavíte, jindy si budete pobroukávat známé vánoční písně. Překvapivě povedené. Jen těch klišé tam ke konci bylo víc než dost. Vánoční nálada jakbysmet. Opět se mi potvrdilo, že na Netflixu nenajdu žádnou dobrou show, abych si ji užila naplno. Aneb první epizoda super, zbytek průměr/nadprůměr... a přitom to mohlo být o dost lepší. ()

Patuse

Usměvná, vřelá, možná až too much pozitivní a nadějeplná - ale na mě to v těhle pochmurných, listopadových, karantenich dnech zabralo, ani jsem se nenadechla :) ()

garp7

Řekněme 3,5 - pohádka to je, ale tak co už, Vánoce se blíží a mělo to i vtip! :-) Ale ta americká korektnost: Asiaté, Židé, homosexuál, transsexuál, travestita - asi by tvůrci rádi dostali nějakou cenu... :D ()