Legenda mysu pirátů

• USA Treasure of Pirate's Point
všetky plagáty

O tom, jak legenda vznikla, se vypráví celá řada příběhů. Jedna z nich zní asi takto: Muž, který se jmenoval Vane, pocházel z pirátského rodu. Jeho praprapradědeček se plavil oceánem a přepadával bohaté lodě. Jednou když křižoval po moři, zahlédl francouzskou loď, největší ze všech. Francouzi mysleli, že je přítel, protože plul pod francouzskou vlajkou. Tak ošálil už mnoho lodí. Ale jak se dostal blíž, hned rozvinul pirátskou lebku s hnáty. Pro Francouze bylo pozdě. Sebral loď, přejmenoval ji na Pomstu a zamířil k pobřeží. Ale přímo tady v zátoce ho zastihl hurikán, nejdivočejší a nejstrašnější, jaký kdy kdo viděl. Ztratil v něm loď i celou posádku. Ovšem polomrtvý muž se dovlekl na břeh i s pokladem, a ten tady zakopal. Desetiletý Ray miluje knížky o pirátech a zakopaných pokladech. Spolu se svým kamarádem Bobbym a kamarádkou Sally se proto snaží vypátrat lupiče starého pirátského pokladu. (oficiálny text distribútora)

koval45

Tak na mě tady nejvíc platí ta nostalgie, protože tenhle film jsem měl nahraný ještě na videokazetě. Pamatoval jsem si to o dost akčnější, ale jako malej to holt člověk vnímá jinak. Bylo fajn si teď po čase připomenout takový jednoduchý dětský příběh s pirátskou tematikou, zvlášť v dnešní záplavě přeplácaných bijáků. ()