Dojemné drama režiséra a producenta Clinta Eastwooda se odehrává v roce 1979. Bývalá hvězda rodea a majitel koňského ranče Mike Milo (Eastwood) dostane od svého šéfa úkol dopravit jeho problémového syna z Mexika do Texasu. Nesourodá dvojice se vydává na strastiplnou výpravu po zapadlých cestách a čelí řadě nebezpečných překážek. Životem znavený jezdec během jejich náročného putování navazuje nečekaná přátelství a nakonec dosáhne vlastního vykoupení. (HBO Europe)

Snorlax

Eastwood herec již sotva chodí a Eastwood režisér se tváří, že si toho nevšimnul. Eastwood musí věnovat velké úsilí alespoň částečné kompaktnosti svých pohybů, takže mu nezbývá již tolik sil na režii. Film je milý, příjemný s pomalým tempem, ale není to Eastwood, nemá to emocionální náboj, kterým se pyšní ostatní jeho snímky. Tenhle film se zřejmě stane nejsnáze zapomenutelným  Eastwoodovým snímkem. ()

UhLee

(5,5/10). Clinta považuju za živoucí legendu. S jeho kariérou a láskou k filmům by mohl celý Hollywood strčit hravě do kapsy. Proto bych mu přál daleko důstojnější rozloučení s kariérou, než je chabé Cry Macho. Příběh je sám o sobě hrozně jednoduchý. Až na pár úsměvných záběrů s kohoutem ten film nemá výpravou co nabídnout. Je to hrozně mdlé a plytké. O osud hlavních protagonistů se nebojíte ani sekundu, i když bych v určitých chvílích očekával zvrat alá Gran Torino. Už jenom z principu a respektu ke Clintovi jsem se nad těmito chybami mohl povznést a užívat si několik světlých momentů, které film přinesl. Hudba byla jako vždy u jeho filmů parádní a něžná. Z filmu sálala příjemná atmosféra a zlepšila mi náladu v náročném zkouškovém období. ()

WincKruspe

Samozřejmě, že největší problém je, že to režíroval Clint, a že je mu 90 let!. Což je obdivuhodné, ale bohužel pro většinu asi taky jediný důvod proč se na film vůbec dodívat. Tohle jednoduše na není Gran Torino. On sám jako hlavní postava a k němu neherci. Prostě to celé nefunguje, není to rozlučka s jeho kariérou, není to nic. Jen obří nuda, bez ničeho. ()

ClintEastwood

Mexičané jsou hodní, pomáhají si. CRY MACHO má podle mě jen tři mínusy. První, že je film v některých okamžicích trošku naivní a zbytečně přímočarý. Druhý, že představitel dětské role, je z počátku poněkud nesympatický (což je však vysvětleno jeho těžkým životem). A konečně třetí a hlavní mínus je, že Clint snímek nenatočil o deset let dřív, když byl ještě ve slušné fyzické formě. Jinak je to příjemná road movie, která hezky plyne a občas je i napínavá. Nenabízí však nic převratného, co by rozšířilo Eastwoodův tvůrčí repertoár. Po první projekci mě film příliš nezaujal, avšak po druhém zhlédnutí, s více, než ročním odstupem, jsem se na těch zaprášených mexických silnicích docela dobře bavil. Asi trošku nadhodnocuji, ale přidám pardálovi i čtvrtou hvězdu, protože režijně je to stále Clintův standard, který má slušnou atmosféru a občas je i vtipný. ()

kinderman

Clint Eastwood si točí na pohodu, už dávno nemusí nikomu nic dokazovat ani vydělávat svými filmy horentní sumy. Stal se institucí v tom nejlepším slova smyslu. Kdyby z toho obchodu, kde se převlékal za Mexičana, vyšel v podobném ponču, v jakém odehrál Leoneho trilogii, chápal bych to tak, že se definitivně loučí. Ale snad ne. Ještě ne. ()

• Clint Eastwood si zahrál svou první hlavní roli už v roce 1964 ve filmu Pro hrst dolarů. Díky snímku Cry Macho (2021), kde se opět ujímá hlavní úlohy, se tak stává hercem, který hrál hlavní roli ve filmu hned v sedmi dekádách. (ClintEastwood)
  • Natáčelo se v americkém státě Nové Mexiko. (Rominator)
  • Clint Eastwood složil a sám zahrál krátkou hudební skladbu pojmenovanou „Time Lapse“, kterou si můžeme poslechnout na soundtracku. (HellFire)

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (viac)