Special Ops: Lioness

• USA Lioness (pracovný názov)

Pracovní skupina tajných agentek CIA operuje na hranici mezi tím, co je nutné a co je legální, aby udržela svět v bezpečí. (SkyShowtime)

grogodil

So Sheridanom si prestávam rozumieť. Pustil som si to po výbornom Black Hearts a asi som od tohoto čakal niečo aspoň trochu príbuzné, keď už to má v názve 'Special Ops'. Aj preto zaokrúhľujem nadol na dve hviezdy, lebo v kontraste s francúzskou produkciou je toto vlastne úplne mimo realitu vytrhnutá plytká ftákovina. V Black Hearts frantíci pôsobili ako bezkonkurenční rozvážni profesionáli, ako skutočné špeciálne jednotky s výcvikom a zároveň skutočné ľudské bytosti s autentickými emóciami a vzťahmi. Naproti tomu, Sheridanov dreamteam tvori skvadra, ktorej by som nezveril ani robiť vo večierke sbs-károv, pozostávajúca buď z nesympatických arogantných narcisov, alebo ľahkovážnych vygumovaných primitívov, ktorým by ste do ruky nedali ani občiansky preukaz, nie to zbraň. Navyše, jeden nezaujímavejší klišovitý charakter ako druhý. Scenár tiež pôsobí ako narýchlo zbodnutý výluh Homelandu, nad ktorého nejakou vnútornou integritou a logikou si nikto nelámal moc hlavu a prekúsať sa prvými cca dvoma hodinami chcelo skutočné sebazaprenie, lebo podaktoré ťahy fakt postrádli logiku. A tá podzápletka s handrkovaním sa v Bielom dome, kde to vyzeralo, že pravá ruka nevie, čo robí ľavá, to už bolo skoro na smiech. A do toho tie lacné dialógy, ktoré znejú asi tak prirodzene, ako botoxom napichaná Kidmanka prirodzene vyzerá. A bohužiaľ, nikto tu nemá charizmu a macho level Stalloneho, Costnera, či aspoň Rennera, aby tie kydy a tú namachrovanú drsňácku pózu nejak predal. A Z. Saldana tiež nie je Kelly Reily, takže ten sústavne odmeraný 'resting bitch' fejs som ani jej, ani tej druhej vyžle, proste nežral. ()

PiLgRiM

Sheridan na setrvačník. Neuvěřitelně roztěkanej scénář neobratně rozkročenej mezi novodobým le Carrém a dramatem o špatné matce, přitom po tom prvním jen opilecky šilhá a to druhé působí maximálně jako průřez pár epizodami libovolného young adult serialu. Zůstane tak pachuť z promarněné příležitosti, jinak pojaté špionážky a to hlavně ve chvílích, kdy na obrazovce tradičně skvělá Kidmanová, začne hejbat dějem. Všechno ostatní politováníhodně nedotažený. ()

agentmiky

Dost jsem se bál, co z toho nakonec vyleze. Ale Sheridan zase potvrdil svou kvalitu. Jeho rukopis vidí člověk na každém kroku. Jak už z názvu vyplývá, tak si tentokrát Sheridan vzal na paškál speciální jednotky. A vzešlo z toho opět nepříjemné drama s excelentní audiovizuální stránkou. Zoe Saldana coby velitelka perfektní, do své role se naplno ponořila, jednoduše skvělý výkon. Jinak potěší i přítomnost Michaela Kellyho (ten člověk se fakt narodil do těchto politických rolí) a minirole Morgana Freemana (ten nikdy nezklame). Je fakt neuvěřitelné, jak autenticky dokáže Sheridan podávat příběh ve svých dílech. Fakticky parádní podívaná ve všech ohledech. A závěr, kdy došlo na věc, tam jsem zapomněl i dýchat....Malinko jen zamrzí, že jsme se nedočkali tučnějšího zastoupení akčních sekvencí. Těch tam totiž bylo jako šafránu. Za mě dávám 7,5/10 ()

EvilPhoEniX

Taylor Sheridan a jedna solidní Special ops akcička v utajení. Seriál, kde dominují ženské hlavní hrdinky nad muži. Výborná Zoe Saldana, ještě lepší Laysla De Oliveira, nekompromisní Nicole Kidman a šíleně sexy Stephanie Nur, která pohledem vyvolává okamžitou erekci. Jde trochu o netradiční seriál, kde akce se příliš nedočkáme, jde o špionážně politický Thriller, který je řízlý rodinným dramatem, ale obě roviny fungují tak dobře, že si seriál vystačí i bez akce. Sheridán ví co dělá, takže dialogy jsou precizní, emoce fungují, politické intriky jsou úderné a nenudí i přes pomalejší tempo. Řemeslně samozřejmě špička, hudba je excelentní, všichni herci jsou na svém místě skvělí a celá ta akce od naverbování hlavní hrdinky, tréningu, infiltrace a zneškodnění je podána velmi autenticky. Finální díl je opravdu strop ( posledních 15 minut je fakt Masakr!), za mne tedy slušně odvedená práce. Hodně mě tu bavila armádní politika, která hezky poukázala na to, že jsou všichni jen loutky a všechno ovládají šmejdi za stolem. ( Mohlo být síce více akce, děj mohl mít lepší tempo a celkově to mohlo být intenzivnější), ale i tak se pořád jedná o slušný žánrový nadprůměr. Kdo rád tyhle tajné operace o zneškodnění teroristy, tak nešlápne vedle. 7/10. ()

ledzepfan

Sakra, nová sheridanovka mi málem proletělo pod radarem.. asi stárnu nebo co. Aktuálně jsme tady v modrých (68%), přestože jde o jednu z nejlepších příspěvků do Sheridanovského"univerza". Jasný, hlavní postavy jsou barevné ženské co k sobě mají v jednu chvíli zatraceně blízko a tak to zákonitě musí vytočit každého přecitlivělého antiwokera, který absolutně nepochopil, že Sheridan má tyhle pravolevě extrémistické škatulky úplně u prdele a v jeho militantně středovém vidění světa jde čistě jen o to jestli jsi stand-up guy/girl nebo zbabělá mrdka schovávající se za výmluvy, ideologie, ignorantsví a chamtivost. Tenhle životní postoj je hlavním motivem všeho co Sheridan produkuje a Lioness nejsou vyjímkou. Zase tady máme charaktery vystavené extrémnímu, dlouhodobému a mnohovrstevnatému tlaku, které musí vzít všechen rozum i roky zkušeností do hrsti, zkrotit emoce deroucí se na povrch a soustředit se na jakýsi cíl který je vyšší a důležitější než oni. A protože svět není ideální, tak ani ten cíl nemusí být nutně vznešený a černobíle dobrý... Protože je Sheridan ideově tak unikátní charakter, kvalita jeho produkce je přímo závislá na tom jestli scénář píše celý sám, nebo mu s tím někdo pomáhá. 1883, první série Mayor of Kingstown a Yellowstone, nebo tady Lioness jsou naprostá špička soudobé TV tvorby. Když se mu v tom začne někdo vrtat (a jen jaksi rozepisuje Sheridanem nahozenou kostru) jako Tulsa King, další a další série Yellowstone, druhá série MoK, už se tam vytrácí ten nekompromisní postoj a mnohdy je to pak taková více či méně zoufalá Sheridanovka z Wishe. Zdaleka nejslabší jsou díky tomu bezesporu Tulsa King a třetí série Yellowstone. U Parádně napsaného 1923 je problém s tím, že to místy kazí slabší režie... PS: Kidmanová vypadá hrozně. ()

• Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v španielskej Malorke. Natáčalo sa aj v Paríži a v amerických mestách Washington D.C., Baltimore, Severn, Fort Richie a scény z pláže (v seriáli Hamptons) na Cape Henlopen v am. štáte Delaware. (Real Tom Hardy)

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (viac)

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (viac)