Tématem Úletu je manželská nevěra. Čtveřice přátel v nejlepších letech se každoročně potkává v New Yorku, aby spolu strávili víkend. Všichni jsou ve věku, kdy už je unavuje dlouhé a stereotypní manželství a každý jinak a každý po svém touží poznat tu lákavou možnost být nevěrný. A okysličit nevěrou svůj unavený manželský vztah. Shodou okolností a postupným rozebíráním tématu vyjde najevo, že minulé vztahy této dvojice nejsou tak docela bez poskvrnky, jak se původně zdá, jak se někteří domnívají. Jemně gradovaná zápletka a především vtipný dialog spolu s komorním obsazením dělají z Sladeovy hry skutečný "bonbónek". Režie ironizujícího režiséra s hereckou minulostí (i budoucností) Milana Lasici pak bonbónek proměňuje v požitek. (oficiálny text distribútora)

Cival

Výborné herecké výkony (hlavně Vilma Cibulková září) v pekelně zrežírované TV inscenaci. Musí být každé takovéhle dílko tak nudně natočené?! ()

golfista

Překvapivě dobrý návrat k televizním komorním inscenacím. Dobrý scénář a výborná Vilma Cibulková. Škoda, že na konci nebyl alespoň náznak nějakého chlapského "zmoudření" hlavní postavy :) ()

Oskar

Zdařilá konverzačka, která má své drobné chyby a například Jana Paulová se místy neubrání přehrávání, ale naproti tomu Vilma Cibulková je naprosto dokonalá. Ne, je víc než dokonalá, já myslím, že ani sám autor předlohy by nečekal, co se dá z té postavy vytřískat. Bravo! ()

cross

Televizní inscenace s velmi kvalitním scénářem a velmi standardním zpracováním. Herecké výkony jsou tak akorát, ale bohužel, mám nepřekonatelnou nechuť k "jednopokojovým" inscenacím, které prakticky neobsahují hudbu ani žádné dynamické momenty a jsou tedy vlastně pouze o konverzaci několika herců... ()