Vánoční výsadek

• USA Operation Christmas Drop

Pečlivá poradkyně političky plánuje uzavření vojenské základny na tropickém ostrově, kde mají zajímavou vánoční tradici. A při tom se zamiluje do sympatického pilota. (Netflix)

BOURQUE

Romantický film s Vianočnou tematikou v nevianočnom prostredí. Zámer pekný už len z toho dôvodu, že základ príbehu inšpirovali skutočné udalosti. Je to „jednohubka“ bez prekvapení – v zoznamu Netflixu niečo, čo sa podarilo lepšie dokončiť. Dvojica Kat Graham / Alexander Ludwig je nenápadne sympatická. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

rublik05

Po skvělém Holidate přichází v relativně krátkém rozmezí Netflix s další romantikou, tentokrát však budeme Vánoce slavit na prosluněném ostrově někde daleko v Pacifiku. Nádherné pláže, kokosy, přímořská atmosféra, to zní velmi parádně. Já sám bych si takové svátky představit určitě dokázal. Námět, založený na skutečných událostech, se zpočátku jevil jako poměrně zajímavá záležitost. Ovšem to by tvůrci nesměli do hlavních rolí obsadit dva naprosto nesourodé herce, mezi kterými nefunguje prakticky žádná chemie, postavy se chovají iracionálně a jsou jen stěží uvěřitelné. Atmosféru, založenou na nádherném prostředí, se podařilo využít jen minimálně, což je opravdu velká škoda. Děj jako takový toho moc nenabízí, zápletka je velice triviální, postrádal jsem tolik potřebný humor, který zde prakticky vůbec není, což je u romantické komedie velký špatný. Snad jen emotivní a dobře zpracovaný závěr se povedl na jedničku. Celkově je film takový přespříliš naivní, emoce víceméně nefungují, poutavost děje spíše průměrná. Na jedno shlédnutí dobrý, žádné lákadlo na příště jsem však nenašel. 5/10. ()

Marze

Erika a Andrew s pochybnym charismatem Air force si zaslouzi sve stastne navzdy prestoze ne byli oba velmi nesympaticti. Lepsi jsou jejich prochazky po plazich s usmevy a slunecnimi paprsky nez americka vojenska propaganda. Tento snimek poklesleho zanru romcom tezi z vyhody, ze je zaramovan do scenerii Jizniho Pacifiku. Ma silny oder obycejneho komercniho televizniho sveta. Na prahu filmoveho platna snimek zakopl. Mozna uspokoji fanousky zanru feel good. Je neurazlivy, bez prekvapeni jak mezigeneracni rodinna oslava. ()

nash.

Nejsem Američan, takže armádně-agitační rovina je mi ukradená a nebýt santovských čepic, ani bych si nevšiml, že jde o vánoční film. Naštěstí i v uniformách, pod palmami a v odlescích azurové modři oceánu to byla příjemná a milá pohodovka, které nechyběla pořádná porce pozitivních emocí, občasný vtípek a ani téměř podprahová romantika. Skoro se nechce věřit, že je to inspirováno skutečným příběhem. ()

SmajdalfCZ1

Jelikož zde hraje Bjorn z Vikingu ( Alexander Ludwig ), tak jsem neodolal a ačkoliv slaďárny obvykle nesleduji, tak jsem se na to podíval. Navíc na pěknou exotickou destinaci mohu dívat alespoň na TV, když už zde máme ten lockdown, ale zpátky k filmu - hlavní zápletka a vyústěni mi bylo jasné hned ze startu, ale což dal jsem tomu šanci kvůli hlavnímu herci a nakonec to nebylo zase takové utrpení. Včera jsem se díval na ,,komedii,, Americká nakládačka a s tímhle se to nedá srovnávat. Zde jsem se opravdu smál velice často a párkrát i slza ukápla. Jediná věc co mě mrzí na těchto filmech je to dětské obsazení, že vojenská základna byla plná dětí, ale skrz rozpočet se to dá asi chápat. Navíc ústřední dvojice to potahala sama. Opravdu je to komedie i romantika v jednom. Dokonce mě přemohla i vánoční nálada a poslal jsem letos několik tisíc na dětské domovy poněkud předčasně. Určitě můžu doporučit - je to navíc inspirováno skutečnou činností americké armády. ()