Yes-People

(festivalový názov)
všetky plagáty

Rozmanitá skupina lidí se po ránu potýká s výzvami, které před ně staví každý nový den – práce, škola, mytí nádobí. V průběhu dne pak jejich vztahy a schopnost zvládat problémy procházejí zkouškou. Snímek je postaven na řadě více či méně absurdních výjevů, které spojuje drsný severský humor. (Anifilm)

Stanislaus

"Yes-People" zobrazují všední každodennost v ryzí (a z hlediska animace jednoduché) podobě a nabízí veskrz prvoplánový pohled do obyčejného dne několika lidí, zažívajících typické slasti i strasti. Neurazí, neohromí! ()

hous.enka

Yes-people jsou animovaným filmem, který mám ráda. Nejde tu o efekty nebo o silný příběh, ale o jeden den v životě tří rodin jednoho paneláku. Od začátku do konce dobré, všední, a přece neobyčejné. Krásná animace mi připomněla zlaté časy českého animovaného filmu. Přidávám jednu hvězdu navíc za hlášku při večerním sněžení. ()

Kobitch

Pokud jsem Burrow kritizoval za to, že jsme jej viděli v jiné podobě už tisíckrát, tak u tohohle můžu říct pravý opak: něco takového se opravdu nevidí. A to nemyslím vůbec jako pozitivum nebo pochvalu! U devítiminutového filmu jsem se totiž nebavil ani devět vteřin, neboť mi předhazoval jednu otravnou postavu za druhou a ukazoval mi jejich možná všední, ale přesto iritující vlastnosti. Takže mě nebavil, ale… no ano, iritoval. Kvituju, že to byl taková sociální sonda do života v jedné islandské bytovce, ale přesto si kladu otázku: proč? Co je na tom tak zajímavého a proč někdo něco takového nominuje na Oscara? To se za předchozí rok nenašlo dost originálních filmů, aby musel mezi 5 nejlepších postoupit takovýto snímek? Významně zdvihám obočí směrem k porotě, která má na svědomí poslední řez předoscarového klání, ze kterého vychází výsledná pětice nominovaných. [Oscary 2020] ()

Baldrick

Vynikající záležitost. Jednoduché, vtipné, lidské. Drsného není na přítomném humoru nic. Hluboce lidské, naplněné rytmem života. A zdaleka ne tak severské. ()