Midwinter of the Spirit

TV spot

Tato britská třídílná minisérie sleduje ovdovělou vikářku Merrily Watkins, která je jednou z mála žen - kněží,  pracující jako exorcista ve Velké Británii. Po smrti nevěrného manžela se odstěhuje s dcerou z města a začne sloužit na místní faře. Když ve zdejší oblasti dojde k příšerné vraždě, policie ji požádá o pomoc. (Baghira)

TV spot

DavidWebb

Trojdielna mini-séria z prostredia modernej anglickej cirkvi a konkrétnejšie, podkreslená mysterióznym prvkom posadnutosti, pohanských rituálov a okorenená pár nevýraznými a vniveč vyprchajúcimi vraždami. Remeselníci od filmu odviedli kvalitnú prácu čo vyústi vo veľmi príjemný a efektný vizuál s občasnými až umeleckými zábermi, avšak scenár je tak trochen... „riedky“. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že si ide od začiatku za svojim, asi to tak nebude, pretože som sa počas sledovania cítil častokrát otravovaný zbytočnosťami, ktoré až prisilno tlačili na brzdový pedál v dobe, keď to nebolo potrebné a takto dochádzalo k strate tempa. Proste tam chýba tá závislosť – hneď vidieť ďalší diel. Inak si myslím, že sa jedná o jeden z tých lepších britských pokusov aj vďaka hercom a strašne dlho som uvažoval, či zaokrúhlim na štyri. No a... tu sa budem trochu rúhať, pretože asi by som uvítal dabing. A pretože iba vtedy by som bol ochotný si túto sériu zopakovať. ()